منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۶
شناسه خبر: 194784
گروه :خبر
13940328000178_PhotoA

کمیسر ارشد اتحادیه اروپا در امور ضد تروریسم در مصاحبه‌ای درباره ادامه جذب نیرو از سوی داعش از میان زنان و مردان بسیار جوان اروپایی هشدار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک مقام ارشد اتحادیه اروپا با تاکید بر حضور چندین هزار اروپایی در کنار داعش، درباره ادامه روند جذب جوانان این قاره به تروریست‌ها هشدار داد.

کمیسر ارشد اتحادیه اروپا در امور ضدتروریسم در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه و در پاسخ به این سوال که «داعش از مجموعه‌ای از موانع و شکستهای نظامی در سوریه رنج برده است. آیا داعش همچنان تهدیدی برای اروپا است؟»،‌ گفت: «علی رغم شکست‌ها و موانع، داعش بسیار انعطاف پذیر است و همچنان به جذب نیرو ادامه می‌دهد. همچنان اروپایی‌های جوانی هستند که در حال ترک کشورهای خود برای الحاق به داعش هستند. به طور فزاینده‌‌ای بیشتر این افراد جوان زنان هستند».

«گیلس دو کرچوف» با اشاره به اقدامات برای مقابله با این بسیج و جذب نیرو افزود: «اتحادیه اروپا تجهیز و بسیج شده و حملات ژانویه پاریس این بسیج را تشدید کرده اما تغییر چندانی صورت نگرفته و ما باید به تلاش‌هایمان ادامه دهیم چون تهدید همچنان جدی باقی مانده است».

دو کرچوف در پاسخ به اینکه چه تعداد اروپایی به داعش در سوریه پیوسته‌اند، گفت که «بر اساس تخمینهای ما 4 هزار نفر».

خبرنگار فرانسوی پرسید که «آیا نگرانی وجود دارد که این گروه در حال استفاده از شبکه‌های قاچاق مهاجران به منظور فرستادن جهادگرایان به اروپا است؟»

مقام ضدتروریسم اروپایی پاسخ داد: «داعش با این شبکه‌ها به عنوان منبعی برای درآمد مرتبط است. قاچاق مهاجران کار بسیار پرسودی است اما ما هیچ اطلاعاتی نداریم که نشان دهد تروریستها از این شبکه‌ها استفاده می‌کنند. ما نبادی این دو موضوع را با هم تلفیق کنیم چون خطرناک است. پناهجویان افرادی هستند که مورد تعقیب و آزار و اذیت قرار گرفته‌اند. مهاجران غیرقانونی برای زندگی بهتر دست به این کار می‌زنند و آنها تروریست و جانی نیستند».

مقام اتحادیه اروپا درباره تهدید داعش و تروریستها گفت: «جنگجویان اروپایی که پاسپورت اروپایی دارند و هویتشان مشخص نشده، تهدید هستند و همچنین ساکنان اروپا که به واسطه اینترنت افرادی رادیکال و افراطی شده‌اند، تهدید هستند».

وی افزود: «یکی از راه‌هایی که می‌توان مانع جذب نیرو برای تروریستها و سفر اروپاییها به سوریه و بازگشت آنها به وطنشان شد، تقویت بازرسیها از اتباع اروپایی در مرزها است. بند 7 معاهده شنگن اجازه بازرسی سیستماتیک بر مبنای نشانه‌های مبتنی بر تهدید مشترک را می‌دهد».

وی در پایان این مصاحبه هم گفت: «من مشکل جنگجویان خارجی را در ژانویه 2013 در تحلیلی درباره عواقب و نتایج بهار عربی برای امنیت اتحادیه اروپا مطرح کردم و مجموعه‌ای از اقدامات و تدابیر بدین منظور در ژوئن همان سال اتخاذ شد. ما باید این راه را ادامه بدهیم. کار زیادی بویژه درباره اینترنت برای انجام باقی مانده است. کشورهای عضو اتحادیه اروپا انتظار دارند که اتحادیه برای حذف سایتها و پایگاه‌های غیرقانونی مداخله کرده و مانع از جذب نیرو شود».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است