منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۸
شناسه خبر: 195803
گروه :خبر
702092_PhotoA
 

رئیس انجمن علمی مامایی ایران:

۲۰ تا ۳۵ سالگی بهترین سنین باروری است

رئیس انجمن علمی مامایی ایران گفت: ۲۰ تا ۳۵ سالگی بهترین سن برای باروری است و برای داشتن خانواده‌ای سالم و فرزندان بیشتر فرزندآوری را به تأخیر نیندازید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ناهید خداکرمی در پاسخ به سوال یکی از شهروندان درباره مشاوره سلامت باروری قبل از ازدواج، اظهار داشت: توصیه ما به دختران و پسران این است که قبل از انتخاب همسر و حین آن در زمینه سلامت باروری مشاوره انجام دهند زیرا بخشی از مشاوره مامایی طرح‌هایی برای زمان فرزندآوری، بهبود قدرت باروری و توجه به ظرفیت‌های دو طرف است.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف ازدواج داشتن نفس سالم، فرزندانی خلف و خانواده‌ای سالم است، شرکت در کلاس‌های ویژه‌ای که در مراکز مشاوره و خدمات مامایی برگزار می‌شود را گام موثری در رسیدن به این اهداف دانست.

خداکرمی گفت: شرط داشتن قابلیت باروری، سیکل قاعدگی است که در آن سندرم قبل از قاعدگی وجود دارد این سندرم می‌تواند با تغییرات خلقی شدید همراه باشد و ندانستن این موارد توسط همسر و حمایت او در کیفیت زندگی موثر است.

 رئیس انجمن علمی مامایی ایران تاکید کرد: زنان از نظر فیزیولوژیکی تغییرات دوره‌ای را تجربه می‌کنند که با اختلالات خلقی مانند بی‌حوصلگی و سردرد همراه است و اگر همسر با این اختلالات آشنا نباشد ممکن است دچار سوء تفاهم‌هایی شود.

وی ادامه داد: برخی بیماری‌های زمینه‌ای مانند تالاسمی، هموفیلی ناهنجاری‌های مختلف آناتومیکی در جلسات مشاوره سلامت باروری بررسی می‌شود همچنین قند، فشار خون و مشکلات کلیوی می‌تواند در کیفیت فرزندانی که قرار است به دنیا بیایند موثر است و مشاوره قبل از ازدواج می‌تواند بهترین روش برای مهار این مشکلات را تعیین کند.

خداکرمی افزود: عملکرد تخمدان‌ها در زنان و غده هیپوفیز در دو طرف می‌تواند در کیفیت باروری موثر باشد بنابراین این موارد باید قبل از ازدواج مورد ارزیابی قرار گیرد تا افراد انتخاب آگاهانه‌ای داشته باشند.

رئیس انجمن علمی مامایی ایران اظهار داشت: مشاوره سلامت باروری شامل تمام مسایلی است که شرایط سلامت جنسی دو طرف را مورد بررسی قرار می‌دهد.

وی با اشاره به بهترین سن برای فرزندآوری، گفت: بهترین سن برای باروری دهه دوم زندگی است بر این اساس 20 تا 35 سالگی بهترین سنین برای باروری است هر چند نباید فراموش کنیم تا زمانی که تخمدان‌ها فعال هستند و روش‌هایی برای کنترل ناهنجاری‌ها اتخاذ شده است قدرت باروری وجود دارد و افزایش سن نگران‌کننده نیست. منتها برای داشتن خانواده‌ای سالم و فرزندان بیشتر فرزندآوری را به تأخیر نیندازید.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطر نشان کرد: مراکز مشاوره و خدمات مامایی در سراسر کشور آماده ارائه مشاوره سلامت باروری به دختران و پسران در شرف ازدواج هستند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است