منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۱
شناسه خبر: 178944
گروه :خبر
 

آیت‌الله خاتمی در نشست خبری:

۱۳ نفر به مجلس خبرگان افزوده می‌شود

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تغییراتی که در مجلس خبران رهبری ایجاد می‌شود، گفت: ۱۳ نفر به عضو جدید به اعضای خبرگان رهبری افزوده می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا ، حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در قم حاضر شد.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تغییراتی که در مجلس خبرگان رهبری ایجاد می‌شود، اظهار داشت: 13 نفر به عضو جدید به اعضای خبرگان رهبری افزوده می‌شوند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به تصویب نامه رحمانی فضلی وزیر کشور درباره افزایش تعداد نمایندگان مجلس خبرگان در اجرای ماده 2 قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری در جلسه روز گذشته هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: این مصوبه به دلیل تغییر در آمار نفوس سال 90 کشور ایجاد شده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه با افزوده شدن 13 نفر به جمع خبرگان تعداد اعضا به 99 افزایش می‌یابد، افزود: در هریک از استان‌های اصفهان، البرز، خراسان رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس یک نماینده دیگر به جمع خبرگان معرفی و استان تهران نیز نمایندگان خود را از 16 نفر به 20 نفر ارتقاء می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در جلسه روز گذشته هیئت رئیسه مجلس خبرگان مقرر شده در روز 21 خرداد ماه سال جاری جلسه مشترک هیئت رئیسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان در قم برگزار شود، عنوان کرد: اجلاس مجلس خبرگان رهبری نیز امسال در روزهای 10، 11 و 12 شهریور برگزار می‌شود.

خاتمی با اشاره به اینکه جلسه‌ای که در 11 دی ماه سال 93 هیئت رئیسه خبرگان رهبری در دبیرخانه قم برگزار شد، گفت: در این جلسه پیشنهاداتی از سوی اعضاء صورت گرفت که برخی از آن‌ها تصویب و قرار شد پیگیری شود.

وی گفت: پیشنهاد اول ضرورت تعامل و همکاری هر چه بیشتر بین حوزه‌های علمیه شیعه و اهل سنت و ارائه راهکارهای علمی برای مقابله با جریانات تکفیری بود که به تصویب رسید.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برخی مصوبات این جلسه خاطرنشان کرد: گنجاندن معارف اهل بیت (ع) با کمک کار‌شناسان در کتاب‌های درسی مقاطع مختلف تحصیلی از سوی سازمان برنامه ریزی و تدوین کتب درسی آموزش و پرورش از جمله مصوبات این جلسه بود.

خاتمی با اشاره به اینکه پیگیری دبیرخانه مجلس خبرگان و تقویت مبانی دینی و فرهنگی زائران حرم اهل بیت (ع)، امامزادگان و بقاع متبرکه از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه از دیگر مصوبات این جلسه بود ،گفت: در این جلسه از وزارت بهداشت و درمان درخواست شد که درباره تسهیل و ارائه راهکارهای تشویقی و رفع موانع تکثیر نسل اقدامات لازم را انجام دهد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به وجود دو شخصیت حقیقی و حقوقی در مجلس خبرگان افزود: شخصیت حقیقی آن دارای ظرفیت بالایی است که باید از آن بهره کافی برده شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است