منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۶
شناسه خبر: 324599
گروه :خبر
img_0049_7

فرمانده سپاه شهرستان حاجی آباد گفت: تعداد 120 نفر از زائران برادران و خواهران شهرستان حاجی آباد به مرقد حضرت امام اعزام می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزسرهنگ حجت امیری کیا فرمانده سپاه شهرستان حاجی آباد در مصاحبه ای اختصاصی با خبرنگار پیارم اظهار کرد: زائران شهرستان به وسیله 3 دستگاه اتوبوس از شهرستان حاجی آباد اعزام به مرقد حضرت امام(ره) جهت شرکت در بیست هفتمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی عازم خواهند شد.

 

سرهنگ امیری کیا با اشاره به حرکت امام خمینی(ره) درجهت ترویج اسلام ناب محمدی در بین مردم گفت: هنگامی می‌توان به شناخت مبنای اسلامی تفکر امام دست یافت که بپرسیم امام کدام اسلام را نفی و کدام اسلام را اثبات می‌نمایند. تأکید بر اسلامی بودن حرکت امام خمینی و انقلاب اسلامی، بخشی از حقیقت است و اگر بخش مهم دیگری از آن دیده نشود، ره به بیراهه می‌برد.

امیری ادامه داد: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در سخنان خود یکی از مهم‌ترین اصول اندیشه امام خمینی را «اثباتِ اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی» برشمردند.

وی خاطر نشان کرد: بی‌تردید امام خمینی بزرگترین احیاگر دین اسلام پس از ائمه معصومین علیهم‌السلام در طی تاریخ هزار و پانصد ساله اسلام بوده است. انقلاب شکوهمند اسلامی یقیناً الگوی موفقی از تاریخ صدر اسلام، خصوصاً از حماسه حسینی است و از این رو احیاگری امام خمینی تنها به ابعاد معرفتی و نظری دین خلاصه نمی‌شود؛ او هم در ابعاد معرفتی و هم در ابعاد عملی به احیای دین اسلام پرداخت.

امیری کیا تاکید کرد: امام خمینی(ره) در دو سال آخر عمر شریف خویش در معرفی اسلام حقیقی، اصطلاح «اسلام ناب محمدی(ص)» و در معرفی اسلام متحجرین و مقدس‌مآبان و التقاطی‌ها، اصطلاح «اسلام آمریکایی» را به کاربرد و در غالب پیام‌ها و سخنرانی‌ها بارها به مناسبت‌های مختلف در معرفی این دو اسلام اصرار و پافشاری می‌کرد بلکه بازشناسی اسلام ناب محمدی و جدا کردن آن را از اسلام آمریکایی از واجبات سیاسی بسیار مهم می‌دانست و بر آن تأکید می‌ورزید.

وی افزود:روش عملی امام خمینی در دین‌شناسی و شناسایی دین، خود بهترین بیانگر و مؤید این بعد از اسلام ناب است او هم فقیهی بزرگ بود و هم فیلسوف و عارف استثنایی.

سرهنگ امیری کیا ابراز کرد:مهمترین هدف سیاسی و اجتماعی اسلام برقراری قسط و عدالت اجتماعی و نظام عادلانه توحیدی در ابعاد گوناگون آن است، پیروان اسلام ناب محمدی، خود را پیوسته موظف می‌دانند که از ستمدیدگان و محرومان و مستضعفان حمایت و دفاع کنند و با ستمگران و مستکبران و طواغیت مبارزه‌ای بی‌امان داشته باشند.

فرمانده سپاه شهرستان حاجی آباد اذعان کرد: به همین مناسبت در سطح شهرستان حاجی اباد همه میادین و خیابان ها ی شهرها و روستاها آذین بندی می شود و هم مراسم گرامیداشت ارتحال با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است