منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۱۲
شناسه خبر: 313969
گروه :خبر
1برداشت سیب زمینی

مدیرسازمان تعاون روستایی هرمزگان، گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از 1هزار و 600 تن سیب‌زمینی خوراکی و سیب زمینی مرغوب بذری از مزارع شرکت سهامی زراعی جگین برداشت شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پیارم، سیروس اسدپور مدیرسازمان تعاون روستایی هرمزگان در نشست شورای اداری این سازمان اظهار داشت: برداشت سیب زمینی از مزارع شرکت سهامی زراعی جگین از اسفندماه ماه آغاز شده و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد.

 

اسدپور میانگین برداشت سیب زمینی در این استان را 21 تن در هکتار عنوان کرد و افزود: امسال 100 هکتار از زمین های کشاورزی زیر کشت سیب زمینی قرار گرفته و پیش بینی می شود از این سطح 3 هزار تن محصول برداشت شود.

 

وی با بیان اینکه این میزان معادل 70 درصد کل سطح زیر کشت سیب زمینی در این شرکت محسوب می شود، تصریح کرد: برداشت سیب زمینی بصورت مکانیزه بوده و تاکنون بیش از یکهزار و 500 تن سیب‌زمینی خوراکی و 90 تن سیب زمینی مرغوب بذری از مزارع شرکت سهامی زراعی جگین برداشت شده است.

 

 

مدیرسازمان تعاون روستایی هرمزگان گفت: شهرستان جاسک به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی مناسب و زمین‌های مستعد برای کشت سیب‌زمینی مناسب است و امسال برای نخستین بار در راستای تغییر الگوی کشت 100 هکتار از اراضی این شرکت به کاشت محصول سیب‌زمینی اختصاص یافت.

 

وی اظهار داشت: سیب‌زمینی تولیدشده در شهرستان جاسک از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و با توجه به تعداد برداشت های انجام‌شده از این محصول علاوه بر تأمین نیاز استان به سایر استان‌ها نیز صادر می شود.

 

بنا به این گزارش، شرکت سهامی زراعی جگین 2 هزار  هکتار عرصه ی کشاورزی دارد و امسال برای نخستین بار این شرکت سهامی با کشت متنوع محصولات همچون سیب زمینی ، یونجه، انواع صیفی جات این شهرستان را از کشت تک محصولی هندوانه خارج کرد.
انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی