منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۳
شناسه خبر: 208173
گروه :خبر
IMG_20150803_102033
 

مسئول بسیج مهندسین کشاورزی هرمزگان:

یک میلیون کشاورز محصولات کشاورزی را تامیین می کنند

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی استان هرمزگان گفت: در کشور ایران 1میلیون کشاورز نمونه وجود دارد که 27 درصد محصولات کشاورزی را تولید می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، سرگرد کمالی رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی استان هرمزگان در جلسه طرح همگام با کشاورز در میناب  با حضور مربیان و فعالین این طرح در سالن نمازخانه جهادکشاورزی شهرستان با اشاره به فراز و نشیب های دوران قبل از انقلاب در ایران گفت: در دوران قبل از انقلاب اسلامی کشور ما جز مستعمره های بلوک غرب و شرق دنیا بود که هیچکس جرات مخالفت در هیچ زمینه ای برای پیشرفت و توسعه کشور نداشت.

 

 

وی در ادامه افزود: در دوران حکومت طاغوت کشور ایران از لحاظ امکانات صنعتی و نظامی و رشد علم کاملا وابسته بود، اما بعد از انقلاب و پیروزی مردم ایران هم از لحاظ نظامی و هم علمی در بالاترین درجات جهانی خود را نشان دادیم.

 

 

وی با بیان اینکه رشد علمی در جمهوری اسلامی 13 برابر متوسط جهانی و از لحاظ رشته های مهندسی جز 5 کشور برتر دنیا هستیم افزود: هر روزه در اخبار و رسانه های داخلی و خارجی شاهد درخشش پروفسورها و مهندسین ایرانی هستیم و این افتخار بزرگی برای ما ایرانی ها است، در واقع یک پای معادلات جهان ایران است، و این عزت و افتخار را مدیون خون شهدای خود هستیم.

 

 

مهندس کمالی در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی در حال حاضر از لحاظ اقتصادی دچار مشکل است اظهار داشت: کشور ایران در حال حاضر مانند بیماری است که از چند مریضی رنج می برد و درمان این مریضی نیاز به یک کمیسیون پزشکی از متخصصین را می خواهد.

 

 

وی عنوان داشت: تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور ما که تمام کارشناسان فن نیز به آن اتفاق نظر دارند بحث اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری عنوان داشتند، ما باید بر تکیه بر تولیدات داخلی مشکلات اقتصادی کشور را حل کنیم.

 

 

کمالی تصریح کرد: مشکلات اقتصادی کشور 15 مولفه است که 14 مولفه آن داخلی و فقط یکی از مشکلات خارجی است و آن بحث تحریم ها و گردش پول در خارج کشور است که اگر این مولفه و مشکل به همان شکلی که ما می خواهیم حل شود نه به شکل آمریکایی و غربی تنها 2 درصد در حل مشکلات اقتصادی کشورما تاثیر دارد، در واقع ما نباید به این انتظار بنشینیم که مشکلات اقتصادی ما پس از برداشت تحریم حل خواهد شد.

 

 

وی در بخش دیگر با بیان اینکه در کشور4و نیم میلیون کشاورز وجود دارد گفت: از این تعداد 1 میلیون کشاورز نمونه هستند که 27 درصد تولیدات کشاورزی را در کشور برعهده دارند.

 

 

وی با اشاره به کاهش هر ساله جمعیت در ایران گفت: طبق آمارها جمعیت ایران سال به سال در حال کاهش است و اگر همین روندپیش برود ما نیروی جوان و کارآمدی برای کشاورزی نخواهیم داشت.

 

 

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی استان در ادامه با اشاره به خشکسالی های بوجود آمده در سال های اخیر کشور و خصوصا در نواحی جنوبی و استان هرمزگان عنوان داشت: سال گذشته در بازدید از منطقه هشت بندی میناب به همراه دکتر جهانسوز معاون وزیر دولت قبل، مهندسین منطقه افت آب های زیر زمینی را در این قسمت بین  3 تا 5 متر در سال تخمین زدند، که این مقدار افت در سال یک فاجعه است.

 

 

وی در ادامه عنوان داشت: اگر در این منطقه ظرف چند سال آینده مصرف بی رویه آب و برداشت از ذخایر زیرزمینی ادامه پیدا کند مطمئنا منطقه هشت بندی نیز مانند دشت ارزوییه با توجه به جمعیت 63 هزار نفری این منطقه جز یکی از دشت های ممنوعه خواهد شد.

 

 

وی با اشاره به پیشرفت فرسایش خاک در کشور عنوان کرد: میانگین فرسایش سالانه در کشور 15 تن در هکتار است که سه برابر متوسط فرسایش در قاره آسیا است و همچنین در این خصوص مقام اول فرسایش را در جهان داریم که باید این مسئله مورد توجه جدی قرار بگیرد چون وقتی خاک از بین برود دیگر زندگی کردن در آن منطقه ممکن نیست.

 

 

وی خاطر نشان کرد: می توانیم با تغییر الگوی کشت و استفاده از مشاوره مهندسین حداقل برای آیندگان خود فرصتی هر چند کوتاه برای زندگی بوجود بیاریم ما باید راهکارها و فناوری های جدید را بکار گیریم تا بحث اقتصاد مقاومتی که هم اکنون تنها راه نجات کشور است را هر چه سریعتر تحقق ببخشیم.

 

 

لازم به ذکر است در پایان از تمامی مربیان و فعالین بسیجی طرح همگام با کشاورز شهرستان میناب با اهداء لوحی تقدیر شد.

 

انتهای پیام/

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی