منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۷
شناسه خبر: 236530
گروه :خبر
13940810000366_PhotoA

وکیل مدافع بابک زنجانی از تسویه مطالبات شرکت نفت از بابک زنجانی که به مبلغ یک میلیارد و 427 میلیون و 500 هزار یورو بوده و از سوی بانک مرکزی در اختیار متهم قرار گرفته بود خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، رسول کوهپایه‌زاده اصفهانی اظهار داشت: مطالبات شرکت نفت از موکل من دو بخش است، یکی بخشی است که در واقع پولی است که شرکت نفت از طریق بانک مرکزی در  اختیار بابک زنجانی قرار داده و بخش دیگر پول محمولات نفتی است.

وی افزود:‌ در خصوص بخش  اول یعنی طلب شرکت نفت بابت پولی که به صورت نقدی واریز کرده امروز این تسویه حساب و تهاتر صورت گرفت به این معنی که کل مبلغ واریزی شرکت نفت یک میلیارد و 427 میلیون و 500 هزار یورو بوده، از این مبلغ قبلاً‌ با دستور وزارت نفت بابک زنجانی 660 میلیون یورو به پیمانکاران شرکت نفت پرداخت کرده است. بنابر این 727 میلیون و 500 هزار یورو باقی مانده است.

وکیل بابک زنجانی تصریح کرد: اتفاقی که امروز افتاده این است که معاون دادستان تهران که مسئول رسیدگی و انتقال اموال موکل من به شرکت نفت بوده طی یک نامه‌ای رسماً ارزش اموال موکل در داخل کشور را که به شرکت نفت منتقل شده  2 هزار و 600 میلیارد تومان اعلام کرده است.

کوهپایه‌زاده با بیان اینکه البته ارزش اموال موکل من بیشتر از این‌ها است و ما پیگیری کرده و اعتراض خود را اعلام می‌کنیم گفت: نکته مهم این است که وکیل شرکت نفت روز گذشته در مصاحبه با یکی از رسانه‌ها اعلام کرده بود که هنوز یک ریال از اموال بابک زنجانی به فروش نرفته است در حالی که این حرف کاملا غیرحقوقی و نادرست است.

وی افزود: زمانی که موکل اعلام کرد حاضر است داوطلبانه اموال خود را بابت بدهی در اختیار شرکت نفت قرار دهد ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مصوبه‌ای را تصویب و اعلام کرد که همه اموال موکل در داخل کشور پس از ارزیابی در اختیار و مالکیت شرکت نفت قرار گیرد.

وکیل بابک زنجانی گفت: این انتقال قطعی صورت گرفته حالا شرکت نفت مالک این اموال شده و از رقم بدهی کسر شده است و مالک اختیار این را دارد که مال خود را بفروشد یا نفروشد و در این زمینه به موکل هیچ ارتباطی ندارد.

کوهپایه‌زاده اصفهانی تصریح کرد: تمام اموال موکل قسمتی از سهام‌های ایشان بوده و این سهام چندین ماه پیش به شرکت نفت منتقل شده و شرکت نفت مدیریت آنها را بر عهده دارد پس وقتی سهام شرکت منتقل شده امروز رقم 2 هزار 600 میلیارد تومانی که معاون دادستان اعلام کرده از بدهی موکل من کسر شده و یک موضوع قانونی است.

وکیل بابک زنجانی در خصوص ضمانت‌نامه هم گفت: وکلای خارجی بابک زنجانی در خصوص ضمانت‌نامه در حال انجام کار هستند ولی از آنجایی که ما قبلا موارد مرتبط با ضمانت‌نامه را به شرکت نفت منتقل کرده بودیم علیرغم این که دارای وصف محرمانه بود آن را طی یک اقدام غیرحرفه‌ای رسانه‌ای کردند به همین جهت برای اینکه چنین اتفاقی مجددا تکرار نشودو چون ما هنوز تحریم هستیم ما دیگر مطالب را در خصوص ضمانت‌نامه به شرکت نفت نخواهیم گفت و تنها دادگاه از این موضوع مطلع خواهد شد.

کوهپایه‌زاده اصفهانی تأکید کرد: مدیر حقوقی نفت امروز در مصاحبه به یکی از خبرگزاری‌ها گفته علیرغم اعلام حساب تا این لحظه پولی به حساب واریز نشده است اما باید بگویم همانطور که موکل من در دادگاه اعلام کرد شماره حساب‌های اعلامی قابلیت واریز پول را به دلیل شرایط تحریم ندارد و اگر شرکت نفت توانست 5 دلار به این حساب واریز و رسید آن را تقدیم دادگاه کند موکل من کل اتهامات را می‌پذیرد.

وی خاطر نشان کرد: این موضوع یک تغافل آشکار است، ظاهرا کسی که خواب است می‌توان بیدار کرد ولی کسی که خودش را خواب زده نمی‌توان، آقایان وقتی که می‌دانند تا برداشته شدن تحریم‌ها امکان انتقال پول فراهم نیست چرا امر به محل می‌کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند