منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۰
شناسه خبر: 274298
گروه :خبر
267792_974

مردم ایران این روزها هر فرد یا گروه یا حزب و غیره هر کدام به نوعی در تکاپو و جستجوی انتخابی اصلاح برای نمایندگی راهی خود هستند تا راهی خانه ملت کنند که در این میان مردم بشاگرد هم به در پی انتخابی اصلاح، متدین، دلسوز و کاراند هستند.

به گزارش سرویس وبگردی شبکه اطلاع رسانی هرمز وبلاگ ندای بشاگرد منتشر کرد؛ با استناد به فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری که فرمودند مجلس شورای اسلامی «مرکز همه قانونها و قدرت ها است» و «مجلس شورای اسلامی ، حساس ترین بعدی است که نظام اسلامی ایران از آن به سمت هدفهای خود عبور می کند » اهمیت و قداست مجلس را بیان می نمایند .
با این توصیف کوتاه ، انتخاب یک نماینده اصلح از وظایف رأی دهندگانی است که براساس شناخت ، تحقیق و مشورت می تواند در توسعه و انسجام درونی نقش حیاتی داشته باشد . بر این اساس جمعی از معتمدین و فعالین عرصه سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی برخود لازم داشته اند تا براساس مسئولیت اجتماعی برای انتخاب یک کاندیدای اصلح و ایجاد یک مدل مناسب تصمیم گیری به ویژگیهای آن بپردازند.

 1_مردمی و ساده زیست باشد
2_زجرکشیده و دردکشیده باشد
3_شناخت به نیازهای روزمره مردم و اصل دانستن دغدغه های آنها

4_داشتن شجاعت لازم برای احقاق حق مردم و ترجیح منافع عمومی بر منافع فردی
5_داشتن شناخت نسبی به مسائل مختلف ، فرهنگی – اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی جامعه
6_داشتن تخصص در یک یا چند موضوع به نحوی که بتواند در یکی از کمیسیون های مجلس شورای اسلامی موثر واقع شود
7_داشتن تجربه موفق کاری و آشنایی به مشکلات اداری براساس تجربیات کسب شده
8_قدرت نفوذ و شخصیت فردی و توانایی ایجاد ارتباطات اجتماعی ، سیاسی در سطح منطقه و فراتر از منطقه
9_داشتن روحیه صداقت ، صراحت در عین پایبندی به اصول انسانی و اخلاقی

10_داشتن روحیه اعتدال براساس سوابق و تجربیات کاری

11_داشتن قدرت نفوذ کلام در بین اقشار مختلف مردم
12_داشتن مقبولیت و محبوبیت عام و خاص در سطح جامعه هدف براساس پیشینه
13_داشتن روحیه تعهد و تقید به نظام جمهوری اسلامی ایران در حرف و عمل

14_امانتدار بودن
15_الگو بودن به لحاظ شخصیتی و اخلاقی
16_اهل عمل به قول و گفته های خود

17_برنامه محور بودن و استفاده از خردجمعی در نظر و عمل
18_تقوای و پرهیزگاری

19_انعطاف پذیری در برابر نظرات و انتقادات
20_شایسته گزینی و عدالت محوری در تعیین مسئولیتهای استانی و شهرستانی

21_داشتن نظم و انضباط در امور
22_توانایی ایجاد ارتباط با تمامی اقشار جامعه
23_شفاف بودن

24_قدرت مقابله با مفاسد اقتصادی
25_سوابق و پیشینه پاک از نظر اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی و شخصیتی
26_تعقل گرایی ، اعتدال گرایی ، دانایی ، کرامت و سلوک نفس
27_توانایی در ایجاد وحدت

28_انصاف در قضاوت و خارج نشدن از دایره انصاف در تمام امور
29_مشورت با نخبگان در تصمیم گیریهای کلان و مهم

30_رابطه صحیح و سالم با حاکمیت با رویکرد حل مشکلات حوزه انتخابیه

31_توان تأثیرگذاری در ارتقاء سطح شهرستانها
32_قدرت تعامل و همگرایی با مسئولان شهرستانی ، استانی و کشوری برای حل مسایل حوزه انتخابیه
33_موفقیت و تأثیرگذاری در مسئولیتهای حال و گذشته
34_توانایی در ارائه طرحهای توسعه محلی وملی

35_تعامل با گروههای مدنی و انجمن ها
36_تعامل با رسانه های دیداری – شنیداری و نوشتاری

37_داشتن مسئولیت اجتماعی جدیت در اجراء

38_صداقت در گفتار و رفتار
39_داشتن  توان نظارت بر حسن اجراء قانون

40_صبر ، حوصله ، متانت، تواضع و فروتنی

 یکی از مصادیق انتخاب در حوزه زندگی اجتماعی، انتخاب وکلا و نمایندگان مردم، جهت اداره امور سیاسی و اجتماعی به نمایندگی از مردم است. در نظام جمهوری اسلامی بر اساس تفکیک وظایف و اختیاراتی که بین قوای سه‌گانه شده است. بحث قانونگذاری و نظارت بر قوه مجریه بر عهده قوه مقننه متشکل از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گذارده شده است. بر این اساس، یکی از مهم‌ترین انتخابات در انواع انتخابات سیاسی، ‌انتخابات مجلس شورای اسلامی است که به دلیل گستردگی و اهمیت حوزه کاری آن قطعاً انتخاب اعضای آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. اکنون نیز که در آستانه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار داریم، توجه به ویژگی‌های این افراد و دقت در انتخاب فرد مناسب ضروری می‌ باشد.

 برای شناخت  یک نماینده اصلح چه راههای مختلفی وجود دارد که باید به آنها اهمیت داده شود؟

اول اینکه خود فرد با تحقیق و سعی و تلاش فردی خود، شخصی را که دارای ملاکهای ارزشی و شرایط لازم را داراست به عنوان نماینده انتخاب نماید.

راه کارهای فراوانی هم وجود دارد برای انتخاب شخص اصلح که در آن 40 گزینه بالا میتوان جستجو کرد.

حال اشاره ای میکنیم به انتخاب نماینده و شخص اصلح از سوی مردم بشاگرد.

آیا مردم بشاگرد طبق راهکارهای ذکر شده شخص مورد نظر خود را انتخاب میکنند؟ یا بر اساس تبلیغات و شعارها و وعده های دروغین و پوچ؟

 مردم این منطقه چگونه شخص مورد نظر را برای نماینده خود در مجلس شورای اسلامی انتخاب میکنند؟ آیا بر اساس سوابق و داشتن شرایط لازم شخص اصلح را انتخاب میکنند یا بر اساس تبلیغات و گفتمان و تبلیغات از سوی دیگران و حامیان رقبا؟ یا اینکه رای خود را میفروشند؟ با وجود این چند گزینه چگونه باید سرنوشت آینده زندگی خود را با انتخاب یک شخص  اصلح  رقم زد؟ به هر حال برای انتخاب یک شخص متدین در همه جای کشور این گزینه ها وجود دارد و مردم با آنها مواجه هستند و در این بین هوشیاری و آگاهی بالای مردم را میطلبد تا بهترین را انتخاب و راهی مجلس شورای اسلامی کنند.

 حال باید اشاره ای به رفت و آمدهای کاندیدهای انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی به بشاگرد در این روزها بکنیم  که چگونه و با چه وعده ها و شعارها و اهدافی رای مردم را از آن خود میکنند.

 شنیده میشود که در شرق هرمزگان این روزها بازار همایش ها و جلسات و همچنین بازدید از مناطق و روستاهای مختلف در  منطقه خصوصا بشاگرد به شدت داغ شده که به گمانم این بازار چیزی نیست جزء تبلیغات پوچ و توخالی و وعده های دروغین و تکراری زودتر از موعد تبلیغات، که مردم سالهاست خام اینگونه تبلیغات شده اند و در حال حاضر هر چه به زمان انتخابات نزدیکتر میشویم سفرها،شعارها، وعده ها و از این گونه مسائل از سوی رقبا افزایش پیدا میکند و تا جایی پیش رفته اند که خبرها حاکی از شکل کردن سر کیسه ها حکایت دارد.

 مردم بشاگرد هوشیار باشید، این انتخاب چیزی نیست که آن را با شعار توخالی، وعده دروغین و تکراری، و یا فروختن رای خود معاوضه کنید، این انتخاب یک سرنوشت برای آینده شما و فرزندان شماست، پس سرنوشت آینده خود را طوری رقم بزننید که خیانتی برای خود و فرزندان خود نکرده باشید.

 بهتر است است از پرسه زدن به اطراف افراد سودجو خوداری کنید و رای خود را با یک سری شعارها و وعده های تکراری نفروشید ، فریب یک سری تبلیغات پوچ که سالهاست آنها را میشنوید و از عمل و اجرایی شدن آنها خبری نیست  نخورید و تلاش کنید برای بهترین انتخاب، برای بهترین گزینه، برای اصلح ترین شخص که بتواند در خانه ملت صدای رسایی داشته باشد، فریاد شما را مو به مو و به طور شفاف و بدون سانسور به گوش مسئولین برساند.

 در این گذر زمان یک سری افراد سودجو هستند که میخواهند از این آب گلالود ماهی بگیرند و رای و انتخاب مردم را با ترفند ها و تبلیغات و وعده های مختلف از آن خود کنند، پس بهتر است با هوشیاری و آگاهی کامل گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 درحالیکه هنوز تبلیغات رسمی شروع نشده است متأسفانه درمنطقه کاندیدها  دست به کار شده اند و با چندین ماشین همراهی به این روستا وآن روستا میروند و باقبایل ومردم جلسه وهمایش برگزارمیکنند وجالب اینجاست که هیچ برنامه وراهکاری برای مردم ندارند وفقط به دنبال سیاه نمایی هستند، ومتاسفانه فقط نقدمیکنند، این مسئله بدور ازانصاف واخلاق سیاسی است و مردم دربلاتکلیفی هستند.سوال اینجاست این همه سال وماه کجابودندکه الآن بعنوان حامی وحلال مشکلات سروکله شان پیداشده است. وظیفه همه این است که بخاطرمردم هم شده نگذارید عده ای سودجو ازما سواستفاده ابزاری جهت رسیدن به بهارستان وپلی به سوی رسیدن به قدرت استفاده شود، دوران خریدن رای مردم با خرج کردن اینچنینی گذشته است مردم خودشان بهترمیدانندهرکسی بیشتر هزینه کند ازاهدافشان باخبرمیشوند والان شعورسیاسی ودرک مردم بالارفته است پس افرادسودجو که بعنوان رابط درمنطقه هستندزیادخودشان رادرمقابل مردم قرارندهند به امیدحضورحداکثری مردم ولایتمدار وانتخاب فرداصلح بومی وجوان ودلسوز درروز 7 اسفند..

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است