منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۲
شناسه خبر: 281731
گروه :خبر
hormoz

شبکه آی‌فیلم با فرکانس HD در سکوت خبری شروع به فعالیت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  شبکه ‌آی‌فیلم مانند شبکه خبری پرس‌تی‌وی در گیرنده‌های دیجیتال دارای دو فرکانس شد. فرکانس اول یا فرکانس اصلی با کیفیت SD و فرکانس دوم با کیفیت HD در حال پخش برنامه است. مخاطبان تلویزیون می‌توانند شبکه ‌آی‌فیلم HD را هم‌اکنون در شبکه 34 گیرنده‌های دیجیتال دریافت کنند.

جالب است که اضافه شدن این فرکانس توسط صدا و سیما اطلاع‌رسانی گسترده‌ای نشده است. البته عملکرد ضعیف روابط‌عمومی شبکه ‌آی‌فیلم در ارتباط با رسانه‌ها، پیش از این نیز باعث شده بود تا برنامه‌های این شبکه کمتر از دیگر شبکه‌های تلویزیونی اطلاع‌رسانی شود. مراسم راه‌اندازی شبکه ‌‌آی‌فیلم HD قرار بود روز 19 بهمن‌ماه با حضور رئیس سازمان صدا و سیما برگزار شود.

طبق گزارش روابط‌عمومی صدا و سیما بعد از گذر از آنالوگ به دیجیتال که شروع آن در هشت آبان سال 88 اتفاق افتاد تا به امروز کشور دارای TS2 بود که هر کدام شامل 10 شبکه تلویزیونی دیجیتال بودند که این شبکه‌ها با کیفیت SD دریافت می‌شدند. پس از دستور دکتر سرافراز ریاست محترم سازمان در خصوص ارتقای کیفیت شبکه‌ها از SD به HD و همچنین راه‌اندازی شبکه آزمایشی HDنیاز به بستر مناسب برای پخش این شبکه‌ها احساس می‌شد، بنابراین راه‌اندازیTS  سوم در کشور جزو ملزومات آن بود.

مقارن با ایام یوم‌الله دهه فجر به حول و قوه الهی بسته سوم دیجیتال کشور با نام TS3 در تهران و سایر مراکز صدا و سیمای استان‌ها راه‌اندازی شد که به واسطه آن تهران و مراکز استان‌های کشور تحت پوشش TS سوم قرار خواهند گرفت. به این منظور تأمین، نصب و راه‌اندازی 49 دستگاه فرستنده دیجیتال در ایستگاه‌های 33 مرکز استان و مراکز مستقل سازمان در کل کشور انجام شد. اجرای این پروژه توسط معاونت فنی رسانه ملی طی دو ماه انجام شد. بسته TS3 در اکثر استان‌ها شامل سه برنامه سیما به شرح HD ملی، پرس‌تی‌وی با فرمت HD و ‌آی‌فیلم HD است.

پیش از این اعلام شده بود شبکه مستند سیما قرار است با تغییر کیفیت تصاویر بعد از شبکه تهران، دومین شبکه‌ای باشد که تصاویر آن با کیفیت HD پخش خواهد شد، اما سازمان شبکه ‌آی‌فیلم را در اولویت قرار داد. تغییر لوگوی شبکه‌ آی‌فیلم نیز براساس نیاز روز و تغییر کیفیت پخش این شبکه صورت گرفته است. شبکه مستند سیما نیز که گفته می‌شود به زودی به جمع HD شده‌ها خواهد پیوست، در حال تغییر لوگو است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر