منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۱
شناسه خبر: 213959
گروه :خبر
IMG_0168

ایجاد روح امید، نشاط و سرزندگی در جامعه از اهداف طرح هجرت و اردوهای سازندگی است که در ادامه با یکی از این طرح ها آشنا می شویم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی  هرمز به نقل از پیارم  ، سروان محمد میرزاده در بازدید از طرح هجرت بسیج دانش آموزی شهرستان حاجی آباد گفت: امسال 100 دانش آموز بسیجی در قالب طرح هجرت در قالب طرح جهادی در سراسر امدارس شهرستان و روستاها شرکت کرده اند.

جانشین فرمانده سپاه حاجی آباد در بازدید ازطرح های مرمت و بهسازی مدارس هدف از اجرای این برنامه را پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان و انجام کار گروهی با مشارکت خود دانش آموزان خواندند و خاطر نشان کردند اردو های هجرت دانش آموزی زمینه ای برای رشد و شکوفایی استعداد های دانش آموزان می باشد.

میرزاده در ادامه افزود: بسیج به عنوان بزرگترین نهاد مردمی و فرهنگی با ارائه طرح های مختلف از جمله اردوهای جهادی، طرح هجرت و … علاوه بر هدفمند کردن وقت جوانان و نوجوانان اثرات سازنده ای بر حوزه های مختلف اقتصادی، محرومیت زدایی، فرهنگی ، مذهبی و آگاهی بخشی دارد.

وی تصریح کرد: یکی از طرح های موفق بسیج در جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، طرح هجرت است که شرکت کنندگان در زمینه های اعتقادی، مهارتی، آموزشی و فرهنگی آموزش های لازم را دیده و به صورت عملی با دنیای کار و فعالیت آشنا شده و مهارت های خود را ارزیابی می کنند.

میرزاده نشان کرد: طرح هجرت3 از 24 مرداد ماه آغاز شد و تا نیمه اول شهریورماه ادامه دارد و صد نفر از دانش آموزان دختر و پسر در این طرح شرکت کرده اند.

وی ارائه برنامه های متنوع را از عوامل موثر در ایجاد انگیزه برای دانش آموزان در ورود به طرح هجرت برشمرد و گفت: برگزاری برنامه های فرهنگی ، تشکیل حلقه های معرفتی، مسابقات متنوع فرهنگی، ورزشی و اردویی اشتیاق دانش آموزان را برای ورود به طرح هجرت 3 افزایش می دهد.

مسئول بسیج دانش آموزی شهرستان حاجی آباد تصریح کرد: عمده فعالیت دانش آموزان در طرح هجرت 3 عرصه های رنگ آمیزی و بهسازی مداس ویژه دانش آموزان که موجب آشنایی جوانان با فرهنگ کار و تلاش و فعالیت گروهی ، کمک به سازندگی ، خدمت رسانی به روستاها ، تقویت روحیه مشارکت پذیری و استفاده از بهره گیری از توان فرهنگی ، هنری و فکری دانش آموزان از دیگر نتایج و اهداف این اردوها است.

علیرضا سالاری یکی از دانش آموزانی است که در طرح هجرت شرکت کرده است و هدف خود را کمک رسانی به مردم عنوان کرد و افزود: من خیلی به این کار علاقه دارم و هر سال در این طرح شرکت می کنم و امسال سومین سالی است که در طرح هجرت به کار رنگ آمیزی مشغول هستم و در پایه هفتم درس می خوانم و مدر سه ای را که اکنون دارم رنگ می کنم مدرسه ای است که خودم در آن درس می خوانم.

IMG_0148

مسلم نوروزی یک دیگر از دانش آموزان طرح هجرت است که هدفش کمک کردن به مردم است و دوست دارم که به مناطق محروم بروم و در آنجا به این کار ها بپردازم و امسال سال اولی است که در این طرح شرکت کردم.

IMG_0205

علی اصغر دره شیری هستم از روز چهارشنبه هفته گذشته در این مدرسه دارم کار می کنم و هدفم از شرکت در این طرح کمک به رنگ آمیزی مدرسه زیرا من در این مدرسه درس می خوانم و دوست دارم برای مدرسه ای که در آن درس خواندم و چیزهای زیادی یاد گرفتم کاری انجام داده باشم.

IMG_0160

IMG_0144
IMG_0152

IMG_0153

IMG_0155

IMG_0159IMG_0165

IMG_0166

IMG_0167

IMG_0168

IMG_0176

IMG_0184

IMG_0191

IMG_0193

IMG_0197

IMG_0202

IMG_0205

IMG_0217

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است