منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۳
شناسه خبر: 200272
گروه :خبر
13940416000198_PhotoA

همزمان با ماه مبارک رمضان، بمباران‌ها و حملات هوایی عربستان نیز شبانگاهی و سحرگاهی شده است. سحرگاه امروز استان‌های صنعاء، إب، عمران، الحدیده و چند منطقه دیگر میزبان بمب‌های عربستان بودند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، عربستان سعودی اول اردیبهشت (21 آوریل) پس از 27 روز بمباران یمن، پایان تجاوز نظامی موسوم به «عملیات توفان قاطع» را اعلام کرد و همزمان از آغاز عملیات جدید موسوم به «بازگرداندن امید» خبر داد. این حملات بیش از 3 هزار کشته بر جای گذاشته است. خبرگزاری رویترز روز 12 ژوئن اعلام کرد که عملیات عربستان شکست خورده و گذر زمان به نفعش نیست.

اخبار روز گذشته، روز 103ــُم جنگ را اینجا مرور کنید.

******

اخبار امروز، روز 103ــُم جنگ را در زیر دنبال کنید

*


* 124 کشته نتیجه بمباران‌ها و حملات سحرگاهی و صبحگاهی امروز عربستان به نقاط مختلف یمن


* خبرگزاری روسی: تا 48 ساعت دیگر آتش‌بس اعلام می‌شود


* نبیل العربی: موافقت اولیه اتحادیه عرب با ارسال نیروهای حافظ صلح عربی به یمن


* بمباران دو استان جنوبی «عدن» و «إب» یمن


* آتش در فرودگاه صنعاء؛ حملات مجدد در سحرگاه و صبح امروز سه‌شنبه به چند نقطه در صنعا از جمله فرودگاه؛

منابع محلی در صنعاء گفتند که امروز صدای چندین انفجار قوی در پایتخت را شنیدند. برخی دیگر گفتند که دود غلیظی ناشی از آتش‌سوزی در محل هدف گرفته شده شاهد بودند که از جمله این اهداف، پایگاه نظامی الدیلمی و دفتر سیاسی انصارالله در شمال صنعاء بود.  همچنین چند مقر نظامی نیز هدف گرفته شد.

از جمله اهداف فوق، بخش‌هایی از فرودگاه صنعا بود.


* دفتر سیاسی انصارالله در صنعاء هدف جنگنده‌های عربستانی قرار گرفت

آماری از کشته یا زخمی شدن کسی در این حمله مخابره نشده است. این حمله سه بار و شب گذشته در منطقه «حی الجراف» در شمال صنعاء انجام شد.


* 150 زندانی از زندان مرکزی «محویت» پس از بمباران عربستان فرار کردند


* مردم یمن دوباره با صدای بمباران بیدار شدند


* خبرگزاری اسپوتینک روسیه از تلاش جدید برای آتش‌بس 5 روزه تا عید فطر و قابل تمدید خبر داد


* بمباران‌های سحرگاهی عربستان ویژه ماه مبارک رمضان؛

جنگنده‌های عربستان هر روز بامداد و سحر، حملات شدیدی به نقاط مختلف یمن انجام می‌دهند؛ سحرگاه روز گذشته حمله به بازار «احشام» 42 کشته و حمله دیشب و سحرگاه امروز به استان عمران تاکنون 85 کشته و زخمی بر جای گذاشته است؛ همچنین استان‌های صنعاء، إب و محویت نیز هدف حملات سحرگاهی قرار گرفتند


* 85 کشته و زخمی در حمله جنگنده‌های شب گذشته به استان «عمران»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی