منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۲
شناسه خبر: 312287
گروه :خبر
13940413000195_PhotoA

مجری طرح توسعه فاز ۱۹ گفت:زمستان امسال، تولید یک میلیارد فوت مکعب معادل روزانه ۲۸ میلیون متر مکعب گاز در مرحله اول فاز ۱۹ محقق می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مجری طرح توسعه فاز 19 پارس جنوبی عنوان کرد: پس از مرحله نخست ارسال گاز از مسیر Bypass سکوی 19C در اسفندماه گذشته به پالایشگاه خشکی، برداشت گاز از سکوی SPD2 با ظرفیت 300 میلیون فوت مکعب در گام نخست آغاز شده و به زودی به 500 میلیون فوت مکعب در روز خواهد رسید.

حمیدرضا مسعودی با اشاره به تکمیل تمامی خطوط لوله انتقال و درون میدانی زیردریایی این طرح جهت ارسال گاز به پالایشگاه و تاسیسات خشکی گفت: تمامی فعالیت‌های مربوط دریافت گاز، صادرات میعانات گازی،ردیف 4 شیرین سازی و خطوط تزریق گاز شیرین به شبکه سراسری پایان یافته است.

به گفته مجری طرح توسعه فاز 19 با ورود سکوی 19C به چرخه تولید و افزوده شدن گاز این سکو به تولید سکوی SPD2، تا پایان اردیبشهت ماه یک میلیارد فوت مکعب گاز معادل یک فاز استاندارد از این طرح بزرگ ملی تولید می شود.

مسعودی وعده داد: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده، پیش بینی می‌شود در نیمه اول تیرماه سکوی SPD19A آماده بارگیری و ارسال به سمت دریا شده و نیمه دوم تیرماه نیز نصب آن پایان یابد.

مجری طرح توسعه فاز 19 با تاکید بر اینکه زمستان امسال، تولید یک میلیارد فوت مکعبی معادل روزانه 28 میلیون متر مکعب گاز در مرحله اول فاز 19 محقق می شود، ادامه داد: مرحله دوم فاز 19 نیز با نصب و راه اندازی سکوی SPD19A و سکوی اقماری SPD19B به بهره برداری خواهد رسید.

مسعوی گفت: با نصب سکوی SPD19A پیش بینی می شود تا اوایل آذرماه، روزانه 1500میلیون فوت مکعب گاز در طرح توسعه فاز 19 تولید و به شبکه سراسری ارسال شود.

به گفته وی طبق برنامه ریزی صورت گرفته سکوی اقماریSPD19B نیزتا پایان شهریورماه تکمیل شده و اوایل دی ماه با افزوده شدن گاز این سکو به سکوی SPD19A ، روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز در مرحله دوم فاز 19 تولید شده و جمعا دو فاز استاندارد به بهره برداری برسد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند