منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۷
شناسه خبر: 206706
گروه :خبر
13940401000080_PhotoA

بندر ماهشهر در استان خوزستان روز گذشته یکی از گرم‌ترین روزهای تاریخ زمین را تجربه کرد و دمای آن به ۶۷.۵ درجه سلسیوس رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شهر بندری ماه شهر در استان خوزستان روز گذشته یکی از گرمترین روزهای تاریخ زمین را تجربه کرد.

دمای هوا در این شهر به 154 درجه برابر با 67.5 درجه سلسیوس رسید که در تاریخ سیاره زمین کم سابقه بوده است. بندر ماهشهر به دلیل وجود تأسیسات نفتی بسیار از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این افزایش دما رطوبت هوا را به دلیل همجواری این شهر با خلیج فارس و در پی وزش باد از دریا به ساحل به شدت افزایش داد که رطوبت نیز در این شهر به یکی از بالاترین سطوح خود در زمین رسید.

طی هفته گذشته در کنار افزایش رطوبت هوا، گرمای شدیدی خاورمیانه را در بر گرفته است.

بیشترین دمای ثبت شده در سطح زمین مربوط به شهر ظهران واقع در استان الشرقیه عربستان سعودی در سال 2003 بوده است که دما در این شهر به  بین 68.3 تا 71.1 درجه سلسیوس رسید.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است