منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۴ تیر ۱۳۹۵ - ۸:۵۳
شناسه خبر: 332223
گروه :خبر
photo_2016-06-24_01-58-15
 

منتخب مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری:

یکی از مهم ترین آثار عدالت بقای حکومت عادلانه و استمرار آن است

منخب مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری عدالت را محکم ترین رکن بقا و حفاظت از حکومت دانست و گفت: یکی از مهم ترین آثار عدالت، بقای حکومت عادلانه و استمرار آن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، آیت الله سید روح الله صدرالساداتی منتخب مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری در جمع کارکنان دادگستری میناب عدالت را محکم ترین رکن بقا و حفاظت از حکومت دانست و گفت: یکی از مهم ترین آثار عدالت، بقای حکومت عادلانه و استمرار آن است.

 

منتخب خبرگان رهبری افزود: عادل کسی است که هرچیزی را در سر جای خود قرار می دهد و عدالتی که از اسلام و قرآن استخراج می شود را می توان در امور به کار برد.

 

سید روح الله صدرالساداتی در بیان تبیین تفاوت عدل و ظلم عنوان کرد: تفاوت ظاهری میان عدل و ظلم این است که گفته شود عدالت همان راستی و درستی و دادن حقوق افراد به صاحبان حق و ظلم، عدم ملاحظه این امور در اشیا یا اشخاص و هر چیز را از جای خود خارج کردن است.

 

وی تصریح کرد: زندگی انسان در طول تاریخ هرگز از تفکر و اندیشه خالی نبوده است، اما چیزی که مهم است و ابعاد موثر این تفکر را وسعت می بخشد« پویایی اندیشه» است، انسانی که پیوسته تفکر می کند و ذهن را از محبوس شدن در چارچوب ثابت و قواعد معین رها می کند و هر بار امور را به نحوی نو به هم مرتبط می سازد ، می تواند ایده یی جدید ارایه کند و در اینجا است که عدالت ظهور و بروز پیدا می کند .

 

نماینده مجلس خبرگان یکی از مشکلات قوه تفکر را غیرقابل مشاهده بودن این قوه دانست و بیان کرد: اگر انسان قوه تفکر خود را به صورت افسار گسیخته رها کند و بر روی آن تصلتی نداشته باشد باعث نابودی انسان می گردد.

 

صدرالساداتی در خصوص پدیده قاچاق اظهار کرد: کسانی که امور این شهر به تدبیر آنهاست با هم بنشینند و همفکری کنند و این مسئله را خود مسئولان شهر مرتفع کنند وگرنه در غیر اینصورت قاچاق کالاهای خوراکی جای خود را به قاچاق مواد مضر می دهند.

 

در ابتدای این دیدار نیز منوچهر خیرخواه رئیس دادگستری میناب در حضور نماینده مجلس خبرگان و کارکنان دادگستری ضمن خیرمقدم به همه شرکت کنندگان در این نشست گفت: دادگستری میناب دارای شعب کیفری یک وانقلاب با تعدد قاضی است که شرق استان هرمزگان را پوشش می دهد.

 

رئیس دادگستری میناب افزود: وحدت و همدلی بین مسئولان با وجود اختلاف‌نظرها حفظ شود تا با همفکری و استفاده از کمکهای یکدیگر در جهت رفع مشکلات شهرستان قدمی برداشته شود.

 

وی بیان کرد: دادگستری میناب نسبت به بالا بودن حجم  پرونده های قضایی با کمبود شدید پرسنل قضایی مواجه است که باید ملاحضاتی صورت گیرد.

 

خیرخواه خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی شهرستان در رسیدگی به پرونده ها الزام قانونی دارد و نمی‌تواند هیچ پرونده‌ای را نادیده بگیرد و از رسیدگی به آن سرباز زند، بنابراین اگر حجم زیادی  پرونده هر سال به دستگاه قضایی میناب وارد و به همین میزان مورد رسیدگی قرار گیرد مشخص است قضات کار بزرگی را انجام می‌دهند، اما با این حال همه ما به برخی از کاستی ها واقف و معترفیم و همه تلاشمان برای بهبود امور و ارتقای نظارت بر عملکردهاست.

 

photo_2016-06-24_01-58-39

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است