منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۹
شناسه خبر: 188876
گروه :خبر
13940305000478_PhotoA

یک نشریه آلمانی نوشت که اسناد محرمانه وزارت دفاع آمریکا نشان می‌دهد که گروه تروریستی داعش وسیله‌ای برای سرنگونی رئیس جمهور سوریه و نفوذ واشنگتن در منطقه است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نشریه آلمانی «یونگه ولت» در گزارشی با موضوع اسناد محرمانه وزارت دفاع آمریکا که اخیرا به حکم دادگاه منتشر شده، نوشته است که این اطلاعات نشان می‌دهد داعش ساخته آمریکا و هدف از آن سقوط دولت سوریه است.

بنا بر این گزارش، داعش باید به واشنگتن برای سرنگونی «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه کمک کند و راه را برای نفوذ نیروهای آمریکا در عراق هموار کند.

سازمان محافظه‌کار «دیده‌بان قضایی» با هماهنگی با دادگاه اکنون شماری از مدارک محرمانه درباره آمریکا را افشا کرده است. این اطلاعات را «نافذ احمد» خبرنگار آمریکایی سرویس اطلاعات نظامی پنتاگون (DIA) در سال 2012 به دست آورده است. این اطلاعات حاکی از این است که دولت‌های غربی از گروه‌های وابسته به القاعده و گروه داعش خواسته‌اند تا اسد را سرنگون کنند. در این زمینه نقش پنتاگون به صورت ویژه‌ای برجسته است. و هیچ تردیدی درباره اینکه علیه دولت سوریه اقدام می‌کرده است وجود ندارد.

سرویس اطلاعات نظامی پنتاگون در گزارشی از 3 سال ناآرامی در سوریه، به حضور سلفی‌ها، القاعده و اخوان‌المسلمین برای اقدام علیه سوریه اشاره کرده است. همچنین اسنادی در دست است که نشان می‌دهد کشورهای غربی به رهبری آمریکا و کشورهای حوزه خلیج‌فارس و ترکیه از وجود دولت خلیفه‌ای مانند آنچه داعش مستقر کرده است، استقبال می‌کردند.

در این اسناد آمده است: «این امکان وجود دارد که به صورت رسمی دولتی خلیفه‌گری سلفی در شرق سوریه ایجاد شود و با حمایت از مخالفان سوری و همپیمانان آنها دولت سوریه منزوی شود و گسترش تشیع برآمده از ایران ایران محدود شود.»

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که ناآرامی‌های گروهی مانند داعش نتیجه مستقیم سیاست‌های بی‌ثبات‌کننده آمریکاست. یونگه ولت نوشته است که بر اساس این اسناد، تردیدی درباره همکاری آمریکا با تروریست‌های سلفی‌ وجود ندارد. در مقابل از همکاری با سلفی‌های وابسته به القاعده به عنوان فرصتی راهبردی یاد شده است تا به وسیله آن واشنگتن بتواند اهداف خود را در منطقه پیگیری کند. این اهداف شامل تغییر دولت در سوریه و جلوگیری از گسترش تشیعی است که از ایران ریشه گرفته است.

این گزارش همچنین آینده را اینطور پیش بینی کرده است که حفظ دولت اسد و کنترل بخش هایی که در دست این دولت است تا همزمان بحران به یک جنگ تبدیل شود، در دستور کار قرار دارد که در این صورت همچنان غرب، کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و ترکیه از مخالفان دولت سوریه حمایت می‌کنند و ایران، روسیه و چین هم حامی دولت سوریه خواهد بود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی