منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۷
شناسه خبر: 202432
گروه :خبر
13940406000806_PhotoA

در اجلاس بروکسل برای پرداخت سومین بسته کمک مالی به یونان موافقت شد و یونان همچنان در حوزه یورو می‌ماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دقایقی پیش اجلاس بروکسل بر سر تصمیم بدهی‌های یونان به پایان رسید. در این اجلاس تصمیم‌گیری شد که سومین بسته کمک مالی به یونان به مبلغ 95 میلیارد دلار پرداخت شود.

بر اساس این گزارش،  برای سومین بسته کمک مالی به یونان مهلت بازپرداخت سه ساله طی شده است و بدهی‌های قبلی دوباره قسط‌بندی خواهد شد.

کشورهای حاضر در اجلاس بروکسل تصمیم گرفتند به ازای پرداخت سومین بسته کمک مالی یونان نیز اصلاحاتی انجام دهد از جمله مالیات را در این کشور افزایش و حقوق بازنشستگان را کاهش دهد همچنین تغییری در قانون کار این کشور ایجاد کند و دیگر اینکه صندوقی برای بازپرداخت بدهی‌های این کشور ایجاد کند.

سیپراس نخست‌وزیر یونان با خوش‌بینی به این تصمیم گفت: 6 ماه برای رسیدن به این توافق تلاش کردیم. همچنین نمایندگان آلمان تأکید کردند که توافق باید طبق برنامه‌ریزی اجرا شود.

توافق بروکسل با استقبال سیاستمداران زیادی مواجه شد همچنین بازار بورس نیز به شدت تحت تأثیر این توافق بود به طوری که بعد از آن ارزش سهام در کل اروپا افزایش یافت.

قرار است که این توافق به تأیید پارلمان یونان و کشورهای حوزه یورو برسد با این توافق یونان در حوزه یورو ماندنی شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان