منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۳
شناسه خبر: 284549
گروه :خبر
13941201000425_PhotoA

رئیس پلیس اتحادیه اروپا درباره تردد و فعالیت آزادانه حدود ۵۰۰۰ تروریست وابسته به داعش در اروپا و احتمال وقوع حمله‌ای تروریستی در آینده‌ای نزدیک در یکی از شهرهای اروپا هشدار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «راب وین‌رایت» رئیس پلیس اتحادیه اروپا «یوروپل» هشدار داد که حدود 5 هزار نفر افراط گرا پس از آنکه تحت آموزش نیروهای گروه تروریستی داعش قرار گرفته‌اند، هم‌اکنون در اروپا آزادانه فعالیت می‌کنند.

بنا بر گزارش روزنامه «دیلی تلگراف» چاپ لندن، رئیس یوروپل همچنین تأکید کرد، می‌توان انتظار داشت که به زودی گروه تروریستی داعش و یا دیگر گروه‌های تروریستی حمله‌ای را در داخل اروپا صورت دهند.

بر اساس گفته وی، یوروپل تخمین می‌زند که شمار شهروندان اروپایی که پس از آموزش در خاورمیانه توسط گروه تروریستی داعش به اروپا بازگشته‌اند، 3 تا 5 هزار نفر است.

وین‌رایت همچنین تصریح کرد: اروپا در حال حاضر با بزرگترین تهدید تروریستی طی ده سال گذشته مواجه است. ما می‌توانیم انتظار وقوع حمله‌ای تروریستی در آینده‌ای نزدیک در یکی از شهرهای اروپایی را داشته باشیم؛ حمله‌ای که تلفات بسیاری در میان غیرنظامیان داشته باشد.

وی ادامه داد: شمار رو به افزایش این افراد در اروپا به منزله این امر است که کشورهای عضو اتحادیه اروپا با چالش‌های کاملا جدیدی مواجه خواهند شد.

با این وجود، رئیس پلیس اتحادیه اروپا در اظهاراتش تلاش کرد تا بر این مسئله تأکید کند که تروریست‌ها از بحران پناهجویان برای ورود به اروپا استفاده نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: هیچ شواهد موثقی وجود ندارد که تروریست‌ها به طور نظام‌مند از جریان پناهجویان برای نفوذ به اروپا استفاده می‌کنند.

بنا بر این گزارش، این اظهارات توسط رئیس پلیس اتحادیه اروپا پس از آن مطرح شد که اطلاعاتی درباره شناسایی دو مظنون به ارتباط با حملات تروریستی پاریس در اتریش منتشر شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است