منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۵
شناسه خبر: 347184
گروه :خبر
81558063-6365323

امام جمعه موقت بندرعباس با بیان اینکه یمن همیشه مورد ظلم و تجاوز و تفکرات بنی امیه ای بوده است، گفت: در گذشته یمن به دلیل عشق و ارادت شان به امیرالمومنین به صورت فراگیر و جدی مورد تجاوز واقع می شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام والمسلمین سید عباس تقوی، امام جمعه موقت بندرعباس در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرعباس ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: بهترین سعادت در گرو همین تقواست و بهترین آرامش‌ها در گرو توجه به دستورات خدای متعال است.

وی با بیان اینکه یمن همیشه مورد ظلم و تجاوز و تفکرات بنی امیه ای بوده است؛ افزود: در گذشته یمن به دلیل عشق و ارادت شان به امیرالمومنین به صورت فراگیر و جدی مورد تبع و تجاوز واقع می شدند.

امام جمعه موقت بندرعباس ماندگاری یک حکومت و نظام را اقدام همگانی برای آبادانی و عمران یک جامعه عنوان کرد و گفت:ما هر چه در این جهان داریم به برکت چهار عنصر مهم است که از جمله انسجام؛ اطاعت از رهبری و وفاداری ملت نسبت به نظام و انقلاب و رهبری و تلاش ملت برای ساختن کشور و ملت است و هر بخشی از این چهار رکن اگر بلغزد انقلاب شکست می خورد و لطمه می بیند و جامعه دچار آسیب می شود.

تقوی با اشاره به حادثه 28 مراد روز های ننگین انگلیسی ها و آمریکایی ها، تصریح کرد: آمریکایی های جنایت کار و انگلیس های خبیث همین بوده و هستند و خواهند بود و اخیرا یک کنفرانسی را می خواستند برگزار کنند در داخل کشور جمهوری اسلامی همایش برگزار می کنیم و ما باید بگوییم کی باید در این همایش  بیایید و چه کسی نیایید و آنهایی نیایید که طبق احکام بین المللی حکم ممنوع ورودی به کشور انگلستان دارند درداخل کشور جمهوری اسلامی و در سرزمین ما اینها برای ما تعیین و تکلیف کنند.

وی ضمن انتقاد از روزنامه در خصوص  واکنش آنها  نسبت به حادثه 28 مرداد ؛ اضافه کرد: بعضی از روزنامه ها  یک کلمه از آمریکا و انگلیس و قصه کودتای 28 مرداد در روزنامه هایشان ذکر نکردند اما با همه وجود به امام جمعه مشهد حمله می کنند و این خیانت است که نگوییم آمریکا جنایت کار است .

امام جمعه موقت بندرعباس با اشاره به روز جهانی مسجد بیان کرد: با مسجد جوانان ما سعادتمند می شوند متولیان مساجد برای رونق فعالیت های فرهنگی تلاش می کنند مساجد در اختیار گروه خاصی نمی تواند قرار بگیرد باید همه حضور داشته باشند جوانان بیشتر مساجد را اداره کنند نیازهای مسجد اولا توسط مردم و اگر برای ما ممکن نیست  توسط توسط حکومت اسلامی باید تامین شود.

تقوی ادامه داد: من توجیه نیستم چطور پول فرهنگسرا باید دولت بپردازد و پول مسجد را مردم بدهند اگر باید مسجد جامع شهر معطل بماند امام جمعه استان هرآنچه از دستش بر می آمده انجام داده است و بقیه آن مسئولان و دولتمردان و مسئولان عالی مقام دست به دست هم دهند و مسجد را تمام کنند.

وی با اشاره آغاز هفته دولت که منتهی به سالروز شهادت شهیدان والا مقام چون شهید باهنر و شهید رجایی؛ خاطرنشان کرد: تلاش های وسیع و فراگیری را مسئولان والا مقام انجام داده اند و در حال انجام است در شرایطی که محدویت های قابل ملاحضه ای در جامعه حاکم  است اما مسئولان والا مقام هرمزگان نهایت تلاش را انجام می دهند .

امام جمعه موقت بندرعباس گفت: دولتمردان خدماتی که انجام می دهند به اطلاع مردم برسانند که چه کارهای خوب و شایسته ای در حال انجام است یک کار بزرگ که دو الی 3 سال انجام شده است که انتهای آن یک خبر 30 ثانیه ای است.

 

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است