منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۳
شناسه خبر: 361397
گروه :خبر
84969_9881-1

خطیب جمعه توکهور و هشتبندی گفت: آل سعود اگر بخواهد به جنایت های خود ادامه دهد همانطوری که در سوریه و عراق از جوانان مقاومت تو دهنی خورد صحنه یمن هم به میدان نابودی و مرگ آنها تبدیل خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب، امام جمعه توکهور-هشتبندی دراجتماع عظیم نمازگزاران جمعه در مسجد جامع هشتبندی ؛ضمن تسلیت ایام عزاداری سید وسالار شهیدان؛از همگی مردم منطقه به دلیل برگزاری پرشور جلسات عزاداری تشکر کرد و گفت: یکی از صحنه های ماندگار که عظمت تشیع را در این منطقه جلوه گر کرد ،اجتماع عظیم در عصر عاشورا بود این شور توسط شما مردم رقم خورد لذا باید فرهنگ عاشورا را حفظ و در زندگی خود عملیاتی کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین محمد بارانی افزود: فکر نکنید که عاشورا به پایان رسیده بلکه این دو جبهه تا قیامت در مقابل هم قرار دارند و برنامه ریزی جبهه مقابل این است که به هر کاری متوسل می شوند تا فرهنگ عاشورا را از ما بگیرد .

وی کشتار مردم عزادار و محب سالار شهیدان در نیجریه و افغانستان توسط نیروهای مزدور را محکوم کرد و اظهار داشت: هدف تمام این کارها و جنایات پایین کشیدن پرچم سیدالشهدا و دور کردن مردم از راه ایشان است.

بارانی تاکید کرد: :ما عاشقان و رهروان سید وسالار شهیدان به دنیا اعلام می کنیم که پرچم سرخ حسینی تا ابد در عالم برافراشته خواهد ماند و هر کسی نگاه چپ به این حریم و بارگاه داشته باشد با پاسخ محکم شیعیان و دلدادگان آن حضرت مواجه خواهد شد.
امام جمعه توکهور و هشتبندی در بخش دیگری از سخنان خود به جنایات آل سعود در یمن اشاره کرد و با اینکه جنایت اخیر آنها به اندازه ای بوی کثیفش بلند شد که حتی صدای حامیان و اربابان آل سعود را هم درآورد ؛تصریح کرد: سازمان ملل متاسفانه به دلیل دلارهای نفتی آل سعود جایگاه خودرا نابود کرده است و سران کشورهای اسلامی هم فقط مثل فقط نظاره گر و ساکت هستند اما ما این پیام رسا و تاریخی و بین المللی سیدالشهدا(ع)در گودال قتلگاه را به آل سعود می گوییم که ویلکم یا شیعه آل ابی سفیان ان لم یکن دین و کنتم لاتخافون المعاد فکونوا احرارا فی دنیاکموای بر شما ای آل سعود؛ای پیروان ال ابی سفیان اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید .
حجت الاسلام بارانی با بیان اینکه مصداق بارز این پیام حسین ابن علی در زمان حال؛آل سعود است،خطاب به ال سعودگفت: شما ادعای حکومت بر جهان عرب و خادمی حرمین می کنید اما خجالت نمی کشید که بمب های آمریکایی را بر سر زن و مرد و اطفال و کودکان مسلمان یمنی میریزید ای ننگ و اف برشما باد.
ایشان در همین رابطه افزودند:آل سعود بداند آب شیعیان و آزادگان عالم باشما در یک جوی نمی رود و اگر بخواهید به این غلط های اضافی و آدم کشی خود ادامه دهد همانطوری که در سوریه و عراق تو دهنی از جوانان برومند ماخوردید؛ صحنه یمن هم میدان نابودی و مرگ شما تبدیل می شود.

خطیب جمعه توکهور و هشتبندی با اشاره به مطالبه رهبری و مردم در رابطه با برخورد قاطع با غارت کنندگان بیت المال و حقوق های نجومی؛ازطولانی شدن این روند و بعضا سعی در توجیه مساله انتقاد کرد.

وی ادامه داد:مسئولان محترم کشور بدانند مردم بصیر و انقلابی ایران همراه با مطالبه جدی رهبر معظم انقلاب این مساله را پیگیری و تا اخراج و برخورد قاطع با مفسدان این مساله را فراموش نمیکنند و مسئولین هم موظفند بدون هیچ ملاحظه ای به این مساله رسیدگی کنند.
امام جمعه توکهور و هشتبندی با اشاره به آمار اعلامی صندوق بین المللی پول و مرکز آمار ایران؛مبنی بر بحران بیکاری در کشور؛راه حل این موضوع را عمل به سیاست های اقتصاد های مقاومتی و تکیه بر ظرفیت عظیم داخلی دانست و بیان داشت: دولت و مجلس محترم برای برنامه ریزی و تدوین قوانین مناسب را در دستور کار قرار دهند.

وی گفت : در حالی که ما همه تعهدات خودرا انجام داده ایم و بعضا به فرموده رهبری پیش پرداخت کردیم اما شاهد دبه درآوردن و بدعهدی طرف غربی و خصوصا آمریکایی ها هستیم  لذا باید به سمت اشتغال و تولید با استفاده از ظرفیت عظیم داخلی برویم.
بارانی با انتقاد از برخی بی تدبیری ها در این مسیر به واگذاری آشپزی در راه آهن و قطارها؛و همچنین سپردن معماری ایرانی-اسلامی آزادراه تهران شمال به غربی ها اشاره کرد و گفت: چه معنادارد و کدام عقل سلیم میگوید که ما آشپزخانه های قطارهایمان راهم به خارجی ها بسپاریم مگر در داخل کشور افرادی نیستند که این کار را بر عهده بگیرند یا اینکه چه لزومی دارد ایتالیایی ها بیایند و برای ما طراحی ایرانی- اسلامی بکنند.
حجت الاسلام بارانی با یادآوری خیانت فرانسوی ها در دوران تحریم تشریح کرد: متاسفانه ما شاهد تسلط دوباره آنها بر صنعت خودروی کشور هستیم و نباید فضای پسا برجام زمینه ای برای اشتغال خارجی ها و بیکاری جوانان ما باشد ؛بلکه باید با تکیه بر ظرفیت عظیم داخلی و استعداد جوانان فرهیخته خود به دنیا اثبات کنیم که ما میتوانیم و امیدواریم که مجلس محترم بر این موضوع نظارت کنند و با وضع قوانین مناسب ؛دولت خدمتگذار را در این امر یاری نمایند.
امام جمعه توکهور و هشتبندی در بخش پایانی خطبه دوم با تاکید بر نقش مهم انجمن اولیا و مربیان در مدارس بر برنامه ریزی برای  ارتقای کمی و کیفی تحصیلی دانش اموزان تاکید کرد.

انتهای پیام/ز

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است