منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۴
شناسه خبر: 307579
گروه :خبر
13940910123250886623324

یارانه تنها راه در آمدی مستضعفان پا برهنه مناطق محروم در هرمزگان است، جامعه ی ۸۰ درصدی تنها راه در آمد مردمان مناطق محروم یارانه است، اگر چرخ موتور زندگی آنها می چرخد به یقین پرداخت یارانه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ در استان هرمزگان محرومیت واژه غریبی نیست جایی ‌که در روستاهای اطراف و دور و نزدیکش دیوارها و سقفش از شاخ و برگ درختان ساخته و کف‌ پوش آن حصیری است و مردمانش غربتشان با آب و برق و جاده مأنوس شده و تنها دارایی‌ و در آمدشان یارانه است. قطع یارانه خسارت غیرقابل جبرانی به قشر کم توان جامعه خواهد داشت.

 

تهیدستی و مشکلات فراوانی در روستاهای دورافتاده این شهرستان وجود دارد که تصور و تجسمش نیز برای بسیاری از ساکنان شهرهای بزرگ کشور به مثال افسانه‌ای می ماند که ساخته‌ و پرداخته افسانه‌های هزار و یک ‌شب است.

 

خبری از مدرسه و امکانات اولیه بهداشتی نیست اینجا کپرها و خانه ها با کمترین امکانات ممکن بنا شده اند . مردم روستا می‌گویند لا به ‌لای دیوارهای خانه‌های درختی و زیر حصیرها به‌خصوص در شب‌ها پر از مار و عقرب می‌شود و اگر کسی را نیش بزنند باید پیاده وی را به روستای مجاور ببرند و اگر شناس داشته باشند با موتور به اولین خانه بهداشت که کیلومترها دورتر است منتقل کنند البته اگر موتوری باشد.

 

کودکانشان با چشمانی کنجکاو ورود غریبه هابه منطقه را نظاره می‌کنند، بازیچه ‌شان شاخه‌های درختان است و بازی‌های کودکانه و البته همه‌شان از یک‌چیز می‌ترسند عقرب‌ ها و مارهای سمی که گاه‌گاهی طعم نیش‌هایشان را چشیده‌اند.

 

باید درک کرد که یارانه تنها راه در آمدی مستضعفان پا برهنه مناطق محروم در هرمزگان است، اگر سالی یکبار  لباس یا کفش آنها عوض شود به خاطر پرداخت یارانه است، تنها منبع درآمد مردم روستا یارانه‌هایی است که به حسابشان واریز می‌شود و آخر هرماه یک نفر از روستا به شهر می‌رود البته هزینه رفت‌ وآمدش به شهر بین سایر اهالی تقسیم می‌شود.

 

جامعه ی ۸۰ درصدی تنها راه در آمد مردمان مناطق محروم یارانه است، اگر چرخ موتور زندگی آنها می چرخد به یمن پرداخت یارانه است. تقریبا 16 درصد جامعه تنها منبع درآمد  یارانه 45 هزار و 500 تومانی است، این افراد اعضای کمیته امداد و نهادهای حمایتی را در بر می‌گیرد. همچنین 10 میلیون فقیر غیرشناسنامه ‌دار هستند که مستمری و بازنشستگی دریافت نمی‌کنند.

 

برخی از استان‌های غنی به لحاظ مالی به عللی غیرقابل قبول از بودجه بیشتری استفاده می‌کنند و بالعکس استان‌های نیازمند نه تنها بهره‌ کمتری از بودجه کشور می‌برند بلکه با افزایش مالیات ها نیز روبه ‌رو می‌شوند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است