منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۹:۴۳
شناسه خبر: 177204
گروه :خبر
امام خمینی

استاد دانشگاه و حوزه ، راهکارهای مهارتهای زندگی و داشتن آرامش در خانواده را تشریح کرد.

به گزارش شبکه  اطلاع رسانی  هرمز ، به نقل از سور یاس ؛  دکتر نادرنیا استاد حوزه و دانشگاه دربزرگداشت مقام زن به یادگیری مهارتهای زندگی اشاره کردند وبیان داشتند زندگی را از دوست داشتن باید شروع کرد و به عاشق شدن رساند و در این دوست داشتن باید به خدا رسید و شناخت پیداکرد تا بتوان خود را بشناسیم .

 

وی ادامه داد: اول باید روی خود کار کرد تابه شناخت رسید اول باید به خودباوری رسید و مهارتهای زندگی را فرا گرفت و خود را شناختن که چرا به دنیا آمده ایم و هدف از آفرینش و نقش ما در زندگی چیست ؟ و هویت خود را شناختن تا بتوان در زندگی خانوادگی و اجتماعی موفق عمل کرد .

وی بیان کرد: علت اینکه در اسلام به خواندن نماز سفارش شده، این است که نماز روح انسان را به مبدأ هستی متصل می‌کند و با این ارتباط روح و جان آدمی را زنده، با نشاط و آرام می‌سازد و او را برای انجام سایر تکالیف و وظایف فردی و اجتماعی آماده می‌کند، خواندن نماز مانع از انجام زشتی‌ها، خلاف‌ها و گناهان دیگر می‌شود.

وی افزود: غفلت و فراموشی یاد خدا، موجب انحراف ما در مسیر زندگی دنیا و ارتکاب زشتی‌ها می‌شود، روح و روان آدمی که فطرتی الهی دارد با نماز و یاد خدا آرام می‌گیرد و در پرتوی این آرامش، زندگی با نشاط و سرور خواهیم داشت.

این محقق و پژوهشگر  اظهارداشت: عامل مهم در رضایت از رابطه ی زناشویی و خانوادگی ، رشد عاطفی است. رشد عاطفی جلوی خشونت‌های خانوادگی را می‌گیرد یعنی اگر زن و شوهر به لحاظ عاطفی به رشد کافی رسیده باشند، وقتی در زندگی با مشکل مواجه شدند سعی می‌کنند با علاقه به صحبت‌های هم گوش دهند و برای حل آن راهی بیابند. در حالی‌ که اگر رشد عاطفی کافی نداشته نباشند، صحبت‌های آن‌ها با عصبانیت و درگیری همراه خواهد بود و به نتیجه نخواهد رسید.

وی ادامه داد: یک نکته مهم در رابطه با زندگی خانوادگی و زناشویی این است  که زن و شوهر مشکلات جنسی نداشته باشند و از این لحاظ احساس رضایت کنند.

وی افزود: از عوامل تاثیرگذار دیگر می‌توان به اعتماد متقابل، صداقت، قدردانی و همدلی اشاره کرد. در واقع این‌که زن و شوهر از هم سپاسگزاری کنند و زحمات همدیگر را ارج نهند و درک کنند، تأثیر بسیاری در رضایت آن‌ها از زندگی مشترکشان دارد.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه دادند : برای دستیابی به رضایت در زندگی زناشویی، نیاز به صمیمیت و همدلی هست و صمیمیت در همه‌ ابعاد روانی، جسمی، روحی، معنوی نقش به سزایی در آرامش و رضایت از زندگی دارد و صمیمیت به زن و شوهر امکان می‌دهد از دنیای تنهایی و جدایی به در‌آیند و به کانوان گرمه خانواده و آن آرامش که مد نظر اسلام هست ان شاء الله برسند .

انتهای پیام/ س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند