منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۲۴
شناسه خبر: 247586
گروه :خبر
1382428101_4

با گذشت دو سال از افتتاح فرستنده دیجیتال در شهرستان بندرلنگه هر روز صدای اعتراض مردم این شهرستان نسبت به مشکلات قطعی و کاهش سیگنال در این گیرنده ها بیشتر می شود و این اختالات موجب روی آوردن مردم به گیرنده های ماهواره شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز نقل از مروارید نیوز ، راه اندازی شبکه های دیجیتالی در شهرستان ها و استانها باعث جمع آوری ماهواره ها توسط مردم شده است، چرا که مردم با وجود شبکه های دیجیتالی دیگر نیازی به وجود ماهواره ندارند.
اما ایستگاه فرستنده دیجیتال شهرستان بندرلنگه که در آذر ماه سال 92 همزمان با سومین سفر شهرستانی استاندار هرمزگان با اعتبار پنج میلیارد ریال افتتاح و راه اندازی شد ، این روزها گلایه هایی را از مردم شهرستان در خصوص نحوه دریافت این شبکه ها در پی داشته است .
همه این مشکلات در حالی صورت می گیرد که عدم دسترسی تمام بخش ها و مناطق شهرستان خصوصا مناطق کوهستانی شهرستان به گیرنده های دیجیتال و شبکه های ان مسلما موجبات روی آوردن مردم به جایگزینی دیگر برای این گیرنده ها را فراهم می اورد.جایگزینی به نام ماهواره !!!
حال باید چگونه توجیه کرد که در دنیای دیجیتال و مجازی امروزه، از چنین مشکلاتی برخوردار بود و به سوی دستگاه های گیرنده ماهواره سوق پیدا نکرد.
یکی از فروشندگان گیرنده های دیجیتال در گفت وگو با مروارید نیوز اظهار اظهار کرد: بسیاری از مشتریان پس از خرید دستگاه دیجیتال با مراجعه به این مغازه خواستار تعویض دستگاه با دستگاهی دیگر هستند در صورتی که عیب از گیرنده ها نیست و از فرستنده است.
وی افزود: بدلیل همین اختلالات موجود در سیستم های دیجیتال شهرستان و قطع شدن ۱۰ شبکه از شبکه ها برای مدت زمانی باعث روی آوردن مردم به ماهواره شود.
به گفته وی مردم از طریق گیرنده های سیما نمی توانند تصاویر مناسبی دریافت کنند در حالی که از ماهواره ها تمام شبکه های ایرانی و خارجی را مشاهده می کنند و این می تواند باعث دیده نشدن ۲۰ شبکه فعال ایرانی در مقابل بیش از سه هزار شبکه ماهواره ای شود.
مسعود یکی از اهالی بندرلنگه می گوید: ما نمی خواهیم از ماهواره استفاده کنیم اما وضعیت نامناسب فرستنده ها ما را مجبور به این کار می کند.
وی افزود: مردم از این وضعیت خسته شده اند و نیاز به همکاری بیشتر جهت رفع این مشکل دارند تا بتوانند براحتی شبکه های ملی را دریافت کنند.
این جوان بیان داشت: برای آنکه مردم از آنتن های ماهواره استفاده نکنند باید نسبت به تقویت فرکانس شبکه های دیجیتال در این شهرستان توجه ویژه شود.
باقری ،جوان ساکن بندرلنگه در گفتگو با مروارید نیوز اظهار کرد : متاسفانه در اکثر روستاها و مناطق دور افتاده شهرستان برنامه‌های صدا و سیما از قدیم الایام بصورت آنالوگ آنهم با کیفیت ضعیف دریافت می‌شود و این مسأله باعث شده برخی مردم به اجبار از ماهواره استفاده کنند.
وی ادامه داد: اکثر مردم شبکه های داخلی را به شبکه های ماهواره ای ترجیح می دهند امااین موضوع همت ویژه ای را در خصوص تقویت محتوای برنامه ها و زیرساختهای لازم برای دریافت با کیفیت این شبکه ها می طلبد.
گفتنی است قطع و ضعیف بودن فرکانس شبکه های دیجیتال با توجه به برنامه های متنوع و سرگرم کننده آنها، بستر مناسبی را برای استفاده گسترده از گیرنده های ماهواره که نقض صریح قانون مصوب مجلس شورای اسلامی تلقی می شود، فراهم می سازد لذا شهروندان امیدوارند با پیگیری های مسوولان شهرستان و مساعدت صدا و سیمای مرکز استان ، این مشکل برای همیشه رفع شود و تمام بخش های شهرستان را از پیامدهای فرهنگی نامناسب شبکه های ماهواره ای مصون سازد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است