منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۵
شناسه خبر: 176838
گروه :خبر
n00035372-b

  بررسی‌های محققان دانشگاه ییل نشان می‌دهد جستجوگر گوگل عملا این تصور غلط را در ذهن کاربر ایجاد می‌کند که وی از حد واقعی باهوش‌تر است. به گزارش فارس به نقل از هرمز ، تحقیقات روانشناختی محققان دانشگاه یاد شده نشان می‌دهد افراد در زمان گشت و گذار در وب و استفاده از مرورگرهای اینترنتی […]

 

بررسی‌های محققان دانشگاه ییل نشان می‌دهد جستجوگر گوگل عملا این تصور غلط را در ذهن کاربر ایجاد می‌کند که وی از حد واقعی باهوش‌تر است.

به گزارش فارس به نقل از هرمز ، تحقیقات روانشناختی محققان دانشگاه یاد شده نشان می‌دهد افراد در زمان گشت و گذار در وب و استفاده از مرورگرهای اینترنتی به این تصور می‌رسند که اطلاعاتی که مشاهده می‌کنند در مغزشان باقی می‌ماند، اما واقعیت این طور نیست.

البته افراد بر مبنای همین تصور غلط خود رفتار و از این بابت احساس غرور می‌کنند.

کاربران اینترنت به علت جستجوی گسترده در فضای سایبر تصور می‌کنند یک پایگاه داده بزرگ در ذهنشان دارند اما این اطلاعات در ذهن آنان ثبت نمی‌شود و پس از مطالعه فراموش می‌شود.

برخی کارشناسان معتقدند این تصور به ضرر افراد است، زیرا باعث می‌شود آنها در مورد میزان دانش و توانایی‌های خود در محل کار اغراق کنند و در موقعیت‌هایی نتوانند به حقیقت اذعان کنند.

البته عده دیگری از کارشناسان چنین نظری ندارند و می‌گویند نباید در این زمینه چندان نگران بود.

محققان برای انجام این بررسی از ۱۹۵ نفر سؤالاتی معمولی در حد اطلاعات عمومی پرسیدند و از نیمی از این افراد خواستند پاسخ‌ها را از اینترنت پیدا کنند و نیمی دیگر نیز قرار شد چنین کاری نکنند.

سپس از همه کاربران خواسته شد تا توانایی دیگر افراد برای توضیح پاسخ‌هایشان را بسنجند.

در نهایت مشخص شد گروهی که پاسخ‌هایشان را از اینترنت دریافت کرده بودند احساس دانش و فهم بیشتری از گروه مقابل دارند

 

 

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است