منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۷
شناسه خبر: 235633
گروه :خبر

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری می‌گوید: تلفن‌های همراه با قیمت بالای ۷۰۰ هزار تومان قاچاق است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، ابراهیم درستی رئیس اتحادیه صوتی و تصویری و تلفن همراه با اشاره به اینکه قاچاق تلفن‌های همراه گران‌قیمت برای قاچاقچی سود سرشاری دارد، گفت: هشت هزار کیلومتر مرز آبی و خاکی، کالایی کوچک، تقاضای بالا و تعرفه بالای واردات این کالا را به یک منبع سود آور تبدیل کرده است.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری افزود: اگر قرار باشد واردکننده برای واردات گوشی تلفن همراه تعرفه سنگینی بپردازد، آن وقت است که زمینه را برای قاچاق همواره کرده‌ایم.

درستی گفت: تعرفه بالا یکی از راهکارهای حمایت از تولید داخل است، اما در شرایط فعلی و قاچاق قابل توجه گوشی تلفن همراه و برای جلوگیری از سود سرشار قاچاقچیان باید تعرفه واردات اصلاح شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری گفت: با ادامه روند قاچاق، تولیدکننده و مصرف کننده داخلی هر دو زیان می‌بینند.

درستی اعلام کرد: ماهانه حدود یک تا 1.2 میلیون گوشی تلفن همراه نیاز بازار داخلی است و بیش از 85 درصد گوشی‌های وارداتی، از مسیر قاچاق وارد می‌شود و مالیات بر ارزش افزوده آن پرداخت نمی‌شود.

خاطرنشان می‌شود نهمین نمایشگاه برترین‌های تلفن همراه و لوازم جانبی موبایلکس 2015/2 با هدف معرفی جدیدترین فناوری‌های روز دنیا برگزار می‌شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی