منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۰
شناسه خبر: 320312
گروه :خبر
hormoz

گزارشگران شبکه “راشا تودی” برای تهیه گزارش به 55 کیلومتری شمال رقه سفر کردند که با یکی از فجیع‌ترین جنایات گروه تروریستی داعش روبرو شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ گروهی از گزارشگران برای بررسی تازه‌ترین جنایت کشف شده داعش در مناطقی که پیش تر تحت اشغال عناصر تروریستی بود، به شهر سلوک واقع در 55 کیلومتری شمال رقه سفر کردند.

http://www.jahannews.com/images/docs/files/000491/nf00491862-1.jpg

http://www.jahannews.com/images/docs/files/000491/nf00491862-2.jpg

شهر سلوک در 55 کیلومتری شمال سوریه واقع است

یک فرمانده محلی کرد در گفتگو با خبرنگاران گفت: عناصر گروه  داعش که پیش از آزادی شهر سلوک بدست نیروهای کرد این منطقه را تحت اشغال خود درآورده بودند، دست به جنایت زده و اجساد قربانیان خود را به داخل گودال عمیقی می انداختند.

http://www.jahannews.com/images/docs/files/000491/nf00491862-3.jpg

محل اجرای جنایات دسته جمعی داعش

“محمد جیرکیس” با اشاره به اینکه در سال گذشته میلادی، پس از آنکه منطقه سلوک از لوث عناصر تروریستی پاکسازی شد از ساکنان محلی درباره محل جنایت داعش سوال هایی پرسیده شد اظهار داشت: حدود هزار جسد در یک گودال عمیق کشف کردیم.

کشف استخوان‌های انسان در اطراف گودال

“عبدالحلیف الجاسم”، یکی از شاهدان این جنایت گفت: داعش افرادی را که هنوز زنده بودند چشم بسته به کنار این پرتگاه  آورده و سپس عناصر این گروه اقدام به تیراندازی در کنار گوش زندانیان می کردند. آنان نیز از ترس جانشان فرار می کردند و به داخل این گودال می افتادند. علاوه بر این، اجساد قربانیان دیگری را نیز به این مکان می آوردند و از بالای سکو به پایین پرتاب می کردند.

وی افزود: سند صحبت های من خون و استخوان هایی است که در اطراف گودال ریخته شده است. هیچ کس عمق این گودال را نمی داند و تخمین دقیق تعداد جنازه ها بسیار دشوار است.

تخمین شمار قربانیان بسیار دشوار است

این نخستین باری نیست که گور دسته جمعی در مناطق تحت اشغال داعش کشف می شود.

در ماه آوریل (فروردین و اردیبهشت) سال جاری، ارتش سوریه از کشف یک گور جمعی شامل اجساد ده ها زن و کودک در شهر تاریخی تدمر (پالمیرا) خبر داده بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی