منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۰:۲۳
شناسه خبر: 207204
گروه :خبر
13940510000614_PhotoA
 

با رد انتخاب ملااختر منصور

گندهارا: طالبان رهبر جدید معرفی می‌کند

پایگاه خبری گندهارا در گزارشی با تأکید بر اینکه «ملااخترمنصور» رهبر جدید طالبان مورد تایید تمامی اعضای این گروه نیست، نوشت: قرار است جلسه‌ای برای انتخاب جانشین ملاعمر تشکیل شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، به دنبال اعلام مرگ رهبر گروه طالبان که تعلیق دومین دور مذاکرات صلح این گروه و دولت افغانستان را به دنبال داشت، اخباری در رسانه‌ها منتشر شد که از انتخاب «ملااختر منصور» به عنوان رهبر جدید طالبان خبر می‌داد.

پایگاه خبری گندهارا با اشاره به اظهارات یکی از مقامات سابق طالبان، نوشت: رهبر تازه منتخب شده طالبان با مخالفت‌های شدیدی توسط اعضای این گروه مواجه شده است.

«ملا عبدالمنان نیازی» فرماندار سابق طالبان در ولایت‌های بلخ و هرات گفت: «ملا اختر منصور» رهبر جدید  طالبان طی نشستی در 30 جولای تنها توسط تعداد انگشت‌شماری از اعضای این گروه انتخاب شده است.

وی با اشاره به این که رهبر جدید به زودی توسط شورا انتخاب خواهد شد، خاطرنشان کرد: بر اساس قوانین و اصول اسلامی، هر گاه رهبری بمیرد باید برای انتخاب جانشین وی شورا تشکیل شود و از آنجایی که برای انتخاب ملا محمد اختر منصور چنین اقدامی صورت نگرفته، حکم رهبری وی از لحاظ شرعی باطل است.

این رهبر ارشد طالبان تاکید کرد: در حال حاضر هیچ اختلافی بین اعضای طالبان به منظور مذاکرات صلح با دولت افغانستان که پس از مرگ ملاعمر به تعویق افتاده است، وجود ندارد.

این در حالی است که اکثر رسانه‌های غربی مانند واشنگتن‌پست، نیویورک تایمز، گاردین و فرانس 24 از دودستگی بین اعضای طالبان و تعلیق مذاکرات صلح این گروه با دولت افغانستان خبر داده بودند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور