منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۱
شناسه خبر: 342700
گروه :خبر
45 (52) (FILEminimizer)
 

خطيب نماز جمعه اهل سنت بستك:

گناه موجب ذلت و سقوط اخلاق در جامعه است

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک با بیان اینکه در جامعه بی حجابی دیگر قباحت و زشتی ندارد، افزود: گناه موجب ذلت انسان و سقوط اخلاق در جامعه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، سید محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: مهمترین چیزی که قرآن ما را به آن ملزم می سازد پرهیز و اجتناب از گناه است زیرا گناه موجب ذلت انسان و سقوط اخلاق در جامعه است و انجام بی پروا گناه و نافرمانی از دستورات خداوند باعث هلاکت اقوام در گذشته شده است.

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک عنوان کرد: خداوند انجام یا ترک بعضی افعال را حرام دانسته است که رعایت نکردن آنها، زیان رساندن به خود و جامعه است. عبادت خداوند برای خود انسان و جامعه اسلامی است و به نفع آنهاست و ترک آنها نیز باعث متضرر شدن انسان و جامعه می گردد زیرا خداوند نیازی به عبادات ما ندارد.

 

وی بیان کرد: انسانها موظف به اطاعت از فرامین و دستورات خداوند هستند و نافرمانی آنها موجب خشم و غضب خداوند می گردد و صبر خداوند زیاد است ولی اگر از حد خود تجاوز کند عذاب های خداوند به روش های گوناگون ظاهر می گردد و مسبب این عذاب نیز زیاده روی در گناه است و انسان در صورت فاصله گرفتن از خداوند منبع شر و بدی می گردد و تقوا و پرهیزگاری می تواند انسان را نجات دهد و باید با یاد و اطاعت از خداوند، به او نزدیکتر شویم تا از گناه فاصله بگیریم.

 

حسینی نژاد تاکید کرد: در جامعه انسان با حیا از انجام گناهان علنی پرهیز می کند و اگر انسانها در خفا و آشکار از گناه دوری کردند و خداوند را حاضر و ناظر بر اعمال خود بدانند آن ارزشمند است.

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در ادامه عنوان کرد: در جامعه بی حجابی دیگر قباحت و زشتی ندارد و خداوند را شکر، که حجاب هنوز قباحت و زشتی تلقی نمی گردد لذا فقط گناه لذت دارد بلکه اعمال خوب نیز به انسان آرامش و شادی واقعی و نه لحظه ای می دهد.

 

انتهای پیام/ م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است