منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۲۳
شناسه خبر: 365676
گروه :خبر
f

رسانه ملی در کنار رسانه جمهوری اسلامی ایران یکی از موثرترین رسانه ها در هر شهرستان است که نمی توان به راحتی از کنار نقش آنها گذشت ، رسانه هایی که می توانند تاثیرگذاری در تمامی زیرساخت های شهری و موضوعات مختلف داشته باشد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پایگاه خبری قشم آزاد ، امروزه جامعه ای توسعه یافته تلقی می شود که بتواند در کنار شاخصه های اقتصادی بر معیار آموزش و اطلاعات و در حقیقت عنصر دانایی اجتماعی تاکید کند ، در چنین جامعه ای، رسانه ها به ویژه رسانه تصویری ( صداوسیما) با تولید محتوای مطلوب نقش زیادی در بالا بردن آگاهی های گوناگون و ضروری به عهده می گیرد و جامعه را در نیل به تعالی و ترقی همه جانبه یاری می کنند. اما چند ماهی است صداوسیمای قشم تعطیل شده است و مردم این شهرستان از داشتن این ظرفیت مهم بی بهره اند .
بعد از کشمکش ها زیاد مابین رسانه ها و مسولان ارشد جزیره قشم دراین میان صندلی های مهمترین رسانه های این جزیره خالی شد تا رسانه ملی صداوسیما و خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران بدون خبرنگار بمانند .
چندی پیش درسایه‌ ی غفلت مسئولان این جزیره واختلاف سلیقه ای که دردستگاه های دولتی این شهرستان وجود داشت شاهد برگناری خبرنگارفعال صدا وسیمای شهرستان قشم بودیم که هیچ یک از مسولان این جزیره حاضر نشده اند دلیل آن را برای اذهان عمومی تشریح کنند در کنار برکناری خبرنگار صداوسیما خبرنگار ایرنا هم به دلیل مشکلات شخصیاز این منطقه خارج شد تا این جزیره بدون رسانه دولتی باشد .

هر چند که تهیه خبر صدا و سیما در شهرستانها دیگر را خبرنگاران آزاد آن انجام می دهند و جنس خبرهای آن بیشتر از جنس نه سیخ بسوزد نه کباب است در جزیره قشم نیز همین مقدار هم برای بعضی ها گران تمام می شد و این گونه بود که خبرنگاری که سالها برای مردم جزیره عرق ریخته بود و بر کار خود و سیاستهای صدا و سیما تسلط کافی داشت با هدفی خاص از این حرفه برکنار کردند  .

هم اکنون دفتر خبری صدا وسیما در قشم منتظر است تا منطقه آزاد یکی را به عنوان نماینده صداوسیما انتخاب کند تا بطور یقین در خدمت  اهداف و اطلاع رسانی  برای این سازمان باشد و در آخر این را به مسئولین صدا وسیما متذکر می شویم  که وابسته شدن یک رسانه به منبعی خاص با استقلال خبری و شعار  ملی بودن در تضاد است و به طور یقین این رسانه را در قشم به نفع گروهی خاص سوق خواهد داد .

این در حالی است که خبرگزاری ایرنا که یکی از فعال ترین رسانه های این جزیره بوده است بیش از یک ماه است که به دلیل نداشتن خبرنگار از فعالیت رسانه ای بازمانده است و صداوسیمای قشم بیش از دوماه است که بدون نماینده مانده است تا مردم این جزیره از این رساه های مهم بی بهره باشند .

با توجه به نارضایتی قشموندان از استفاده نادرست از صداوسیما لازم است صداوسیمای مرکزاستان هرمزگان با تصمیم گیری صحیح واحد خبر جزیره قشم  را از این سلطه خارج کند و خبرنگاران صداوسیما بتوانند آزادانه فعالیت رسانه ای انجام دهد و به خوبی رسالت خود را ایفا کند و اینگونه نباشد که صدا وسیما قشم  روابط عمومی دوم سازمان منطقه باشد .

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت