منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۷
شناسه خبر: 323878
گروه :خبر
hormoz

پدر یک شهید مدافع حرم گفت: باید دلیل حضور نیروهای مستشاری ایران را برای افراد جامعه تبیین کنیم تا اظهار نظرهای غیرمنصفانه نکنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ پدر یک شهید مدافع حرم گفت: باید دلیل حضور نیروهای مستشاری ایران را برای افراد جامعه تبیین کنیم تا اظهار نظرهای غیرمنصفانه نکنند.

رضا عدالت‌اکبری پدر شهید مدافع حرم صادق عدالت‌اکبری در جلسه بسیج جامعه پزشکی، با اشاره به جمله‌ای از فرزند شهیدش مبنی بر اینکه انسان در هر زمانی تکلیفی دارد که باید به آن عمل کند توضیح داد: این شهیدان تنها به خاطر رضای خدا و انجام تکلیف پا از مرزهای کشور بیرون گذاشته و به نبرد با دشمن می‌روند.

وی با اشاره به اینکه در برخی موارد اظهار نظر‌های غیرمنصفانه‌ای در جامعه در خصوص مدافعان حرم مطرح می‌شود، گفت: هیچ انسانی راضی نمی‌شود جان خود را با مادیات هر چند هزاران دلار، عوض کند و دیدگاهی که برخی افراد نسبت به این عمل مقدس دارند حاکی از نبود اطلاعات و ظرفیت کم این اشخاص است. باید این افراد را آگاه کرده و فلسفه‌ این کار را برایشان تبیین کنیم یا اگر گفته‌هایشان عمدی بوده باید به عنوان خاطی با این افراد برخورد شود.

عدالت‌اکبری با اشاره به اینکه یکی از فلسفه‌های حضور مدافعان حرم در خارج از مرزهای کشورمان بحث «امانت‎داری» است، خاطرنشان کرد: پیامبر گرامی اسلام(ص) در عید غدیر خم دو چیز را نزد ما به امانت گذاشت که یکی قرآن کریم بوده و دیگری نیز عترت و اهل‌بیت(ع) ایشان بودند. در زمان حیات امام‌خمینی(ره) عده‌ای با انتشار کتاب آیات شیطانی درصدد تخریب قرآن کریم بودند که با فراست و تدبیر امام‎ راحل این توطئه خنثی شد و امروز نیز همان دشمن دست بر اهل بیت پیامبر(ص) گذاشته و سعی در تخریب این مقام دارد.

وی افزود: صادق از همان ابتدای کودکی فضای اتاقش را پر از تصاویر شهدا کرده بود و به شدت به آنان عشق می‌ورزید.این شهید مدافع حرم از 15 سال پیش برای این هدف تربیت شده بود که این مسیر را انتخاب کرد و چندین شهید مدافع حرم را نیز تشییع کرد و بعد نیز خودش به مقام شهادت که آرزوی قلبی‌اش بود، رسید.

وی با بیان خاطره‌ای از صادق و دوستش، بیان کرد: در یک تصادف صادق از روی موتور به زمین افتاده بود که دوستش با نگرانی سراغ او رفته بود اما صادق با لبخند گفته بود که نگران نباش که من مرگی از جنس دیگر از خدا خواسته‌ام.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی