منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۳
شناسه خبر: 269933
گروه :خبر
10

ثبت احوال یکی از سازمانهای دولتی و از نهاد های زیر مجموعه وزارت کشور است که جمع آوری اطلاعات و آمار جمعیتی کشور و وظیفه تهیه اطلاعات ثبتی اساسی مانند زاد و ولد ، مرگ و میر ، ازدواج و طلاق و نیز صدور مدارک هویتی مانند شناسنامه وکارت شناسایی ملی مردم را بر عهده دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی، با توجه به نقش و اهمیت کلیدی اداره ثبت احوال در صدور اسناد هویتی انسان ها  اداره ثبت و احوال شهرستان سیریک متاسفانه با وجود اینکه بیش از 8 سال از عمر شهرستان شدن آن می گذرد ولی هنوز بعنوان یک نمایندگی خدمات جسته و گریخته ای برای مردم  ارائه می دهد که این رویه باعث گلایه مندی مردم شهرستان شده است.

از آنجائیکه شهرستان سیریک یک شهرستان مستقل است و بیش از 8سال از قدمت شهرستانی آن می گذرد لازم و ضروری است که امورات شهرستانی مردم در خود سیریک انجام شود و اداره ثبت احوال استان باید نسبت به این موضوع اهتمام و توجه بیشتری داشته باشد که علی رغم همه مکاتبات اداری فرمانداری سیریک با استان نتیجه  مثبت و سازنده ای برای مردم نداشته است.

جای بسی تعجب و حیرت است که اداره ای که دارای یک ساختمان نوساز است و سرمایه ملی برای احداث آن هزینه شده متاسفانه در عین بی تدبیری و بی خیالی مسئولین استانی ثبت احوال هرمزگان  فاقد امکانات ، وسایل مورد نیاز اداری و کمبود نیروی انسانی بمنظور ارائه خدمات به مردم شهرستان سیریک است.

 ساختمان اداره ثبت احوال شهرستان حدودا 5 سال پیش احداث شده و دارای ساختمان نوساز و مجهزی است که بعلت عدم تجهیزات و  نیروی انسانی بصورت نمایندگی زیر مجموعه اداره ثبت احوال شهرستان میناب فقط با یک نیرو رسمی به مردم شهرستان خدمات ارائه می دهد که با توجه به شهرستان بودن سیریک این وابستگی و کمبود ها چیزی جزء بی مدیریتی و بی تفاوتی نسبت به مردم خون گرم و همیشه در صحنه شهرستان سیریک نیست.

مستقل نبودن اداره ثبت احوال شهرستان در ارائه بسیاری از آمار و اطلاعات در راستای برنامه ریزی برای توسعه و آینده شهرستان  نوعی اختلال در برنامه ریزی مدیریتی و آینده نگری ایجاده کرد و اداره ثبت احوال میناب و استان پاسخگوی درخواست های مدیریت شهرستان به نوعی نبودند و در جامعه امروزه که آمار و اطلاعات دقیق یکی  از راههای  مدیریت و برنامه ریزی بمنظور رسیدن به موفقیت هاست که این نقصان درشهرستان به وضوح دیده می شود.

آیا تدبیر مدیران دولت تدبیر و امید در صحنه های خدمت به مردم با مدیریت تدبیر و عملی می شوند یا اسم و شعار آن را با عنوان تدبیر یدک می کشند .

شهرستان سیریک با سه شهر و 75 روستا دارای جمعیت 45 هزار نفری است .

انتهای پیام/

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند