منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۰
شناسه خبر: 201925
گروه :خبر
برق قطغی

قطعی مکرر برق جاسک مردم روزه دار را کلافه کرده و بی توجهی مسئولان نسبت به رفع این مشکل در تابستان و ماه مبارک رمضان، بر رنج روزه داران و مردم شهرستان جاسک افزوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل  مکران نیوز ،روزهای گرم ماه مبارک رمضان امسال برای مردم  در جاسک ، روزهای چندان خوبی نیست زیرا آنها مدتی است که قطعی و نوسانهای مکرر برق را در محلات خود تجربه می کنند و با این همه شرکت توزیع و اداره برق این شهر، توجه درخوری به مشکلات ایجاد شده برای مردم نمی کند.

 

اهمیت برق، کمتر از سایر امکانات نیست و شاید بتوان گفت که در جهان کنونی، اهمیت برق کمتر از اهمیت آب نیست و بدون برق، بسیاری از فعالیتهای عادی و پیش پا افتاده روزمره انجام نمی شود. به عنوان مثال، بخش عمده وسایل رفاهی زندگی مانند تلویزیون، کامپیوتر، جاروبرقی، رادیو و کولر با برق کار می کنند و اگر برق قطع شود، این وسایل هیچگونه کاربردی ندارند.

 

در طول ماه مبارک زمضان، چندین بار برق در  چند محله قدیمی شهرستان جاسک قطع می‌شود و هر بار نیز چند ساعت طول می‌کشد تا جریان برق دوباره وصل شود.

 

بنا به همین گزارش شهروندان این شهر به شدت نسبت به این موضوع معترض بوده، برخی دیگر مدعی هستند  به وسایل برقی آنان آسیب رسیده و خواستار پاسخگوئی مسئولین در این زمینه هستند.

 

تعدادی از ساکنین جاسک در تماس با مکران نیوز، اعلام کردند متاسفانه پس از قطع برق، تلفن‌های اداره برق به طور مداوم مشغول است و نمی‌توان پیگیری کرد.

 

قطع و نوسان مکرر برق در ساعات اوج مصرف و در شب های گرم، شهروندان این منطقه  را به شدت کلافه کرده و مسئله مهم دیگر نیز این است که کودکان و بیماران به اندازه سایر افراد نمی توانند از پس تحمل گرما بربیایند و زودتر از دیگران دچار مشکل می شوند که این نیز معضلی دیگر است.

 

این افراد از خبرنگار ما خواستند به دلیل قطع مکرر برق و عدم پاسخگویی اداره برق شهرستان، این موضوع را پیگیری کند.

 

در چنین شرایطی انتظار می رفت که مسئولان ذیربط در اسرع وقت به مشکل رسیدگی کنند اما این اتفاق نیفتاد و مشکل قطعی و نوسان مکرر برق در جاسک ادامه دارد.

 

حتی اگر هم این مسئولان در حال تلاش برای حل مشکل هستند، باید بدانند که تلاشهای آنها اثربخشی کافی نداشته و مشکل جدی قطعی ها و نوسانهای مکرر برق در شهرستان همچنان به قوت خود باقی است.

 

این مسئولان بدانند که دادن پاسخهای تکراری به مردم مانند “درحال حل مشکل هستیم”، نه تنها دردی را دوا نمی کند بلکه موجب بی اعتمادی روزافزون مردم جاسک به آنها می شود.

 

قطعی مکرر برق در یکماه اخیر در شهر جاسک در حال تبدیل شدن به یک چالش جدی برای ساکنین این شهر شده که این امر نیازمند اطلاع رسانی علت این قطعی ها از سوی مسئولین اداره برق است.

 

شهرستان جاسک که از آن در برخی رسانه با نام مزکز مکران یاد میشود و قرار است در آینده نزدیک به منطقه آزاد تجاری و مرکز صادزات نفت کشور تبدیل شود مدتهاست با کمبودها و مشکلات در زمینه های مختلف روبرو بوده و در بسیاری از موارد، امکانات ابتدایی موجود در این زمینه جوابگوی نیازهای عادی شهروندان نیست وهمین امر باعث ایجاد نارضایتی شدیدی در بین مردم شده است.

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی