منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۵
شناسه خبر: 270108
گروه :خبر
258_170244

حفاری‌های مکرر شرکت‌های خدمات رسان و ترمیم نشدن آن تا مدتی طولانی، موجب ایجاد مشکلاتی برای شهروندان شده و باعث شده تا هیچ آسفالت تازه ای در شهر بیشتر از چند ماه دوام نیاورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛بی توجهی به زیرسازی خیابان ها باعث سست شدن روکش آسفالت شهری می شود و در قبال نشست گاه و بی گاه خیابان ها، شهرداری فقط روی آن آسفالت می ریزد.

خیابان های که  آسفالت هایش پریده و مانند یک پازل به هم وصل شده اند و به جای سطح صاف و یکدست فقط پستی و بلندی به چشم می خورد.

 

اصولا باید زیرسازی خیابان ها از لحاظ دفع آب ها، وجود چاه ها و سفره های زیرزمینی آب، مکان های نشتی آب و زهکشی مدام بررسی و کنترل شود، نه اینکه فقط آسفالت ریزی شود.

یکی دیگر از عوامل خراب شدن آسفالت خیابان ها، استفاده نکردن از آسفالت با کیفیت بالا و استاندارد است. به طوری که آسفالت کمتر از ۲ سال عمر دارد؛ در حالی که باید حداقل ۱۵ سال عمر کند.

برای آسفالت خیابان باید از نظر گرمسیری و سردسیری، نوع روسازی، زهکشی زیر وضعیت بستر آن و هر نوع اقدامی که روی آن انجام شده شناسنامه داشته باشد همچنین تأسیسات شهری، پاشیدن شن و نمک،کنده کاری و حفاری وقت و بی وقت شرکت های آب، برق، گاز و مخابرات از دیگر عوامل تخریب آسفالت خیابان هاست.

شرایط موثر برکیفیت رو سازی به پارامترهای متعددی  همچون ضخامت لایه های زیرسازی و روسازی، نوع مصالح قابل دسترسی ، نوع و درجه بندی راه، مقاومت بستر خاک، میزان ترافیک، شرایط جوی و به موازات مسائل فنی به عوامل اقتصادی نیز وابسته است.

کاهش هزینه های آسفالت ، افزایش کیفیت آسفالت و زیبایی منظر شهری درجه بندی کردن مناطق و معابر شهر را امری ضروری است و استفاده از فناوری روز و جلوگیری از دوباره کاری ها در اجرای پروژه ها مورد تاکید است.

محمد، جوان بندرعباس با اشاره به وضع نابسامان آسفالت خیابانها می گوید:دلیل کنده کاری های چند بار در سال چیست و  چرا شهرداری به عنوان مجری این طرح هیچ گونه نظارتی بر کار ندارد و مانع کنده کاری های چندباره نمی شود.

 

سالاری تاکسیران بندری با بیان از زمانی که ما در این خیابان ها مشغول بکار شدیم  وضعیت این شهر این گونه است،می گوید : کنده کاری خیابان ها و پیاده روها تمامی ندارد، یک روز به بهانه تعمیر لوله آب ، روز بعد برای کارگزاری کابل برق و کابل برگردان تلفن  روز بعد لوله های اداره گاز در حال جاساز شدن است.

وی ادامه داد:  وضعیت نامطلوب برخی کوچه ها و خیابان های شهر بندرعباس  در خور شأن شهروندان بندرعباس  و پایتخت اقتصاد کشور  نیست و از مسئولان محترم خواستاریم تا تدبیری ویژه بیاندیشند.

 مدیریت حفاری باعث جلوگیری از تخریب آسفالت های جدید

حسام صمیمی کشکویی ،عضو شورای شهر بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره کندو کاری آسفالت های سطح شهرگفت:به دلیل کمبود بودجه و مشکلات اقتصادی نیز تنها قسمت های از آسفالت ها خیابان ها که از بین رفته باسازی می شود.

صمیمی تصریح کرد: این مشکل نقصی است که به زیرساخت های شهری برمی گردد و تنها به شهرداری تمام نمی شود لذا  عبور تاسیسات شهری مانند آب، برق، گاز، تلفن و… از زیر خاک موجب شده هیچ آسفالت تازه ای در شهر بیشتر از چند ماه دوام نیاورد.

ویبا بیان اینکه استان هرمزگان باید هماهنگی با چهار ارگان داشته باشد، افزود:در شهرهای دیگر ارگان ها  با این موضوع کنار آمده اند و شهرداری برای تخریب خیابان ها زمانی مشخص می کندو در غیر از فرصت ارائه شده اجازه کندکاری و اجرای طرح را نمی دهد.

 

عضو شورای شهر اظهار کرد: اگر همه ارگان ها یک مدیر اجرایی داشته اند این مسائل پیش نمی آمد با توجه به چند مدیر بودن هر ارگان این مسائل هم در سطح شهر ایجاد می شود.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است