منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۸
شناسه خبر: 357972
گروه :خبر
untitle_fotor_collage-346x256

انباشت زباله ها دربسیاری از نقاط شهر بندرعباس باعث نگرانی و گلایه شدید مردم در این شهرستان از شهرداری شده چرا که زباله های رها شده در سطح شهر تهدیدی جدی برای سلامت زندگی شهروندان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مبلمان شهری و مدیریت پسماند در شهرستان بندرعباس در حالی با چهره ای کریح و زشت روبرو است که این روزها گلایه برخی از شهروندان را به همراه داشته است؛ضعف مدیریت پسماند و جمع آوری زباله های خانگی د رشهری که قطب اقتصاد کشور را یدک می کشد از دغدغه های مردم این شهر به شمار می رود.

مبلمان شهرها بنا به موقعیت جغرافیایی و اقتصادی نیازمند طراحی می شود که بیانگر فرهنگ و موقعیت جغرافیایی است لذا بهداشت محیط و آلودگی های زیستی ارتباطی تنگاتنگ با مدیریت شهری دارد که عدم مدیریت پسماندها و زباله های شهری در بندرعباس تهدیدی جدی برای سلامت ساکنان این شهر مهاجر پذیر بوده و مشکلات زیست محیطی را نیز به همراه خواهد داشت.

عدم جمع آوری صحیح بهداشتی زباله های شهری در بندرعباس باعث تراکم حشرات و جانوادان موذی مانند موش، گربه و سگ های ولگرد شده که تهدیدی برای سلامت است.

hormoz-ir_020

 

یکی از شهروندان بندری که در محدوده بلوار امام حسین سکونت دارد در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به نبود سطل های زباله و انباشت پسماند خانگی در کوچه و خیابان ها اظهار کرد:عدم جمع آوری زباله از سوی ماموران باعث انباشت زباله شده که با  وجود گرمای بالای هوا ساکنان محل باید آزاردهنده زباله ها و جولان حیوانات موذی را مشاهده کنند.

وی با تاکید بر گلایه ساکنان محل از عملکرد ضعیف شهرداری در مدیریت پسماند افزود:شهرداری موظف به تعبیه سطل های زباله متناسب با جمعیت می باشد اما در ماهها اخیر نه تنها برای رفع کمبود سطل زباله اقدامی نکرده بعضا برخی از کوچه ها که سابقا سطل های زباله داشتند اکنون هیچ مکانی برای جمع آوری پسماند خانگی وجود ندارد و شهروندا مجبور به رها کردن زباله ها در کوچه  و خیابان هستند.

این شهروند گفت: بارها برای حل این مشکل از طریق راههای مختلف پیگیر شده ایم اما هر بار با جواب های سربالا و وعده های بی نتیجه روبرو شده ایم لذا  شهرداری نسبت به اجرای وظایف خود و دغدغه های شهروندان این منطقه بی تفاوت است.

hormoz-ir_006

یکی دیگر از شهروندان با بیان اینکه وجود پروژه های رها شده شهرداری و انباشت تپه های خاکی در اطراف منازل مسکونی مکانی برای جولان سگ های ولگرد شده است،بیان کرد:با بازگشایی مدارس و تردد فرزندانمان در کوچه هایی که حشرات موذی و جانداران وجود دارند تبعات بدی را بهمراه دارد.

hormoz-ir_007-2

یکی از رفتگران شهرداری تصریح کرد:بسیاری از شهروندان به علت نبود سطل زباله مجبورند زباله های خود را در گوشه و کنار شهر رها کنند که دلیل آن نبود سطل زباله به تعداد کافی است.

وی افزود:کمبود ظروف بزرگ و مناسب برای جمع آوری زباله های خیابان های پر تردد، از مواردی است که زباله ها را پراکنده می کند و تلاش رفتگران را به حدر می رود.

امیدواریم که با تغییر رویکرد شهرداری بندرعباس و توجه بیش از پیش به سلامت محیط شاهد رفع این مشکل بهداشتی و اجتماعی در شهر شویم و گام های بلندی در جهت رفع این معضل محیطی انجام شود.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور