منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۴
شناسه خبر: 367162
گروه :خبر
%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%af%d9%87

یک کارشناس امور زنان گفت:خانواده بهترین و مهم ترین نهادی است که می تواند نیازهای عاطفی و اجتماعی اعضاء خود را ارضاء کند و در صورتی که فضای خانواده دوستانه نباشد و درگیری وجود داشته باشد ؛ همه ی اعضااحساس ناامنی کرده و برای حفظ خود درگیر جنگ قدرت می شوند و جنگ قدرت منجر به از دست رفتن یکپارچگی خانواده می شود .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ لیلی حمزه پور کارشناس امور زنان در گفت‌وگو با خبرنگار سوریاس  در خصوص اهمیت توجه به سلامت خانواده اظهارداشت:  هر خانواده ای مانند هر پدیده ی دیگر کارکردهایی دارد ؛ خانواده بهترین مامن و پناهگاه عاطفی و اجتماعی زن و مرد است و تشکیل خانواده فشارهای روانی وارد بر فرد راخنثی و تعدیل می کند که از مهم ترین کارکردهای خانواده می باشد .

وی ادامه داد: خانواده بهترین و مهم ترین نهادی است که می تواند نیازهای عاطفی و اجتماعی اعضاء خود را ارضاء کند و در صورتی که فضای خانواده دوستانه نباشد و درگیری وجود داشته باشد ؛ همه ی اعضا ی خانواده احساس ناامنی کرده و برای حفظ خود درگیر جنگ قدرت می شوند و جنگ قدرت منجر به از دست رفتن یکپارچگی خانواده می شود .

این کارشناس امور زنان اظهار داشت:  در چنین فضایی ٰ؛افراد احساس ناراحتی کرده و برای رهایی از این وضعیت ممکن است به روابط بیرون از خانواده پناه ببرند و کار و مشغله ی زیاد صرف وقت زیاد با دوستان و طلاق عاطفی نتیجه ی چنین فضایی است .

حمزه پور ادامه داد: وقتی دو نفر به علت های مختلف ؛ از جمله تربیت خانوادگی یا تفاوت تجارت گذشته ؛ دیدگاه های متفاوت در مورد مسائل مختلف دارند و با برداشت و انتظار های مختلف از زندگی مشترک با هم ازدواج  کنند  ممکن است کم کم دچار اختلاف نظر شوند  و اگر به این موارد در زندگی توجه نشود و اقدامی در جهت حل و فصل مسالمت آمیز آن ها صورت نگیرد ؛ می تواند به مرحله ی بحرانی برسد و کنترل شرایط را از دست هر دوی آنها خارج کند .

وی تصریح کرد: بنابر این بسیار ضروری است که هر دو سعی و تلاش کنند که از بروز چنین بحران هایی در زندگی جلوگیری شود .

این کارشناس امور زنان خاطرنشان کردند : یکی از راه های ارتقاء و تحکیم روابط همسران گفت و گوی هدفمند در مورد مسائل و مشکلات ؛ تعارض ها و اختلاف نظرها است در چنین شرایطی است که محیطی آرام با هدف رسیدن به اتفاق نظر به وجود می آید  .

انتهای خبر /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت