منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۶
شناسه خبر: 193838
گروه :خبر

دکتر حسن حسن زاده فارغ التحصیل دانشگاه بوستون آمریکا در رشته پزشکی است که دو سال خدمت سربازی را در دوران دفاع مقدس در ارتش گذرانده و از سال 67 تا 93 یعنی 26 سال را در آمریکا زندگی نموده وچند ماهی است که به ایران بازگشته و در ایام ارتحال حضرت امامعلیه الرحمه با گروه پزشکی جبهه جهادی منتظران خورشید به قلل مرتفع و صعب العبور سلسله کوههای زاگرس در دزفول عزیمت کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، دکتر حسن حسن زاده فارغ التحصیل دانشگاه بوستون آمریکا در رشته پزشکی است که دو سال خدمت سربازی را در دوران دفاع مقدس در ارتش گذرانده و از سال 67 تا 93 یعنی 26 سال را در آمریکا زندگی نموده وچند ماهی است که به ایران بازگشته و در ایام ارتحال حضرت امامعلیه الرحمه با گروه پزشکی جبهه جهادی منتظران خورشید به قلل مرتفع و صعب العبور سلسله کوههای زاگرس در دزفول عزیمت کرده است. خبرنگار گفتگوی کوتاه زیر را در مسیر بازگشت وی از اردوی جهادی انجام داده که به شرح زیر می آید:

چرا به ایران بازگشتید؟

زندگی و حیات در ایران حقیقتاً بسیار متفاوت است و قابل مقایسه با هیچ جای دنیا نیست ضمن آنکه احساس می کردم بهتر است به مردم کشور خودم و به هموطنانم کمک کنم.

چه شد که به اردوی جهادی رفتید؟

مسئول کمیته بهداشت و درمان گروه منتظران خورشید از منطقه ای محروم با ویژگی های بسیار خاص جغرافیایی و فرهنگی گفت و از اقداماتی که در اردوی نوروزشان انجام داده بودند لذا تصمیم گرفتم که این منطقه ویژه را از نزدیک دیده و به مردم خدمت کنم ضمن آنکه سالهای سال بود که از دوران خدمتم در منطقه مهران در دفاع مقدس می گذشت که علاقمند بودم بار دیگر پس از سالها غربت در چنین فضاهایی حضور یابم که شبیه به دوران جهادسازندگی، جوانان علاقمند در مناطق محروم شرکت می کنند.

اردویی که رفتید چگونه ارزیابی می کنید؟

الحمدلله با اقداماتی که گروه منتظران در ایام نوروز در این منطقه انجام داده بودند اهالی استقبال خیلی گرمی از ما کردند که فهمیدیم نتیجه همان خدمات ارزشمند بوده که این استقبال اولیه در روحیه ما خیلی تاثیر گذاشت اگرچه حرکت خوب و خداپسندانه‌ی گروه که در تخصص های مختلف هم بودند استقبال اهالی را در روز آخر بیشتر از اول نمود. به هرحال اردو بسیار موثر بود و بیشتر از آنکه اهالی تحت تاثیر قرار بگیرند در خود ما تغییر و تحول درونی به وجود آمد.

استقبال گرم اهالی نتیجه ی خدمات نوروزی جهادگران بود

شما چند نفراز اهالی را معاینه کردید؟

به لطف خدا 300 بیمار را درمان و مداوا کردم، نکته و خاطره جالب آن بود که نوزادی سه ماهه را پیش من آوردند که گویا توسط پزشک خانم گروه در نوروز به دنیا آمده بود. این نوزاد در تب 40 درجه می سوخت و هر آن ممکن بود تشنج بگیرد که پس از 3 ساعت توانستیم بچه را درمان کرده و خوشبختانه روز بعد دیدم با سایر بچه ها در حال بازیگوشی است.

استقبال گرم اهالی نتیجه ی خدمات نوروزی جهادگران بود

صحبت پایانی؟

حضور جوانان در این روستا ها خیلی اثر دارد و مردم را خوشحال و امیدوار می کند. همین گروه منتظران خورشید که نوروز به این منطقه آمده بودند آنقدر خوب ماموریت شان را انجام داده بودند که توقع اهالی از ما نیز خیلی بالا بود ( البتّه خدا کمک کرد و ما هم پاسخ نیاز آنها را دادیم ) امّا خب توصیه می کنم که باید هرکس یکبار دل را به دریا زده و به این مناطق بیاید.

ما به اندازه‌ی وسع مان هم مردم را معاینه و درمان کردیم هم داروهای شان را دادیم هم آموزش های لازم برای پیشگیری از بیماری های رایج را دادیم اما خب کافی نیست همه باید بیایند.

من از دوستان تشکر می کنم که مرا نیز دعوت کردند حتماً باز هم به این روستاها خواهم آمد. حقیقتاً فضای اینجا با آمریکا قابل مقایسه نیست. هرچند ما در آمریکا هم مسجد و روحانی با صفا و خونگرمی داشتیم که تلاش می کرد فضای جهادگران را آنجا هم بین مسلمانان ایجاد کند امّا اردوی جهادی چیز دیگری است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی