منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۸
شناسه خبر: 316481
گروه :خبر
IMG_7392

حاج احمد شیخی از مبارزین انقلاب اسلامی و راوی موزه عبرت ایران است که در ایام برپایی این نمایشگاه در بندرعباس به عنوان راوی مهمان ما و میزبان شهروندان بندرعباسی است.

حاج احمد شیخی از انقلابیون در زمان حکوت شاه بود که 14 ماه در زندان مهمان شکنجه های وحشیانه ساواک شده بود.

 

حاج احمد شیخی در گفتگو با خبرنگار هرمز عنوان کرد: در سال 1353 به جرم تکثیر و انتشار اعلامیه های امام خمینی (ره) او را دستگیر و حدودا 3 ماه را در شکنجه گاه های کمیته ی مشترک که اکنون به موزه عبرت ایران تبدیل شده است، به سر برد.

 

 

شیخی اظهار کرد: چند روزی مختصر شکنجه ای از جمله مشت، لگد، فحش، کتک و دستگاهی به نام آپولو که معروف ترین شکنجه ی ساواکیان بود نصیبم شد و مدت پنج ماهی طول کشید تا زخم های بدنم التیام پیدا کرد و 20 روز هم به علت اینکه پاهایم زخم بود نشسته روی زمین راه می رفتم و با همان دست های آلوده و خونین غذا می خوردم، زیرا قاشقی برای غذا خوردن به ما نمی دادند.

 

وی بیان کرد: بعد از انتقال به زندان حصر 9 ماه از عمرم آنجا سپری شد من محکوم به یک سال حبس شده بودم که رضا زندی پور رئیس کمیته مشترک کشته شد و به همین علت بعد از آن ، زندانی هایی که حبسشان تمام می شد را آزاد نمی کردند.

 

 

حاج احمد در ادامه گفتگو عنوان کرد: بعد از طی شدن مدت محکومیتم باید آزاد می شدم که تازه من را به زندان اوین بردند، دو ماه در زندان اوین ماندم، از آن زمان بود که آمریکا به شاه گفت، یک فضای سیاسی برای مردم آماده کنید، از آن به بعد بود که زندانیان را آزاد می کردند، اگرچه من دو ماه در زندان بودم ولی کسانی بودند که دو سال هم آنجا ماندند.

 

 

وی با بیان اینکه زندانیان به ایام فوق “اسارت دوران ملی کشی” می گفتند؛اظهار کرد: زندانیان به ایام فوق “اسارت دوران ملی کشی” می گفتند و بعد از آن آزاد شدم و در جامعه به سر بردم تا اینکه پا به پای مردم در دوران انقلاب در تظاهرات شرکت کردم، از آنجایی که لطف خدا شامل حال مردم شد، انقلاب را همگی با هم به پیروزی رساندیم و ما زندانیان هم جزیی از همین مردم بودیم و همگی باید قدردان ملت، مردم و مخصوصا شهدا و خانواده ی معظمشان باشیم که هر چه داریم از این عزیزان است.

 

 

حاج احمد شیخی که به عنوان راوی به بندرعباس آمده است و از اول اردیبهشت ماه در نمایشگاه موزه عبرت حاضر شده در خصوص نمایشگاه موزه عبرت ایران ، گفت: به مدت 20 روز موزه عبرت در بندرعباس دایر بود  که نمادی از شکنجه گاه ساواک می باشد که در تهران حوالی میدان امام خمینی واقع در خیابان طبس است که این زندان به موزه تبدیل شده است. در این نمایشگاه  با استفاده از بنرهای مخصوص، تندیس، ماکت و غیره سعی شده که مکان را به صورت شکنجه گاه درآوریم و معمولا راویان موزه عبرت بر اساس نظر مسئولین کسانی هستند که خودشان طعم تلخ شکنجه را چشیده باشند.

 

 

وی در خصوص هدف اصلی برپایی این نمایشگاه ، گفت: یکی از شعارهایی که مردم با گوشت و پوست و استخوان آن را لمس کردند و در اینجا هم به صورت تابلو در جای جای نمایشگاه هست این است” آزادی رایگان نیست” این آزادی که الان وجود دارد بدون زحمت و با راحتی به دست نیامده است و اسارت ها کشیدن و خون ها به پایش ریختند، بنابر باید با چنگ و دندان از این آزادی محافظت کرد، بلکه به این امید باشیم که شهدا واسطه ای بشوند که خدا ما را هم ببخشد و آنها همراه خود مارا هم به بهشت ببرند.

 

 

انتهای پیام/ی

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است