منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۸:۲۰
شناسه خبر: 348039
گروه :خبر
20160807160953-57723333_56722590fdbea

کارشناس مسائل اجتماعی گفت : فقدان احساس مسئولیت یا ناکارآمدی دستگاه های متولی فرهنگ در جامعه موجب گسترش آسیب ها و انحرافات اجتماعی و فرهنگی در جامعه شده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ زهرا احمدی ،کارشناس مسائل اجتماعی با اشاره به سهم عمده ای که سازمان ها و نهاد های متولی فرهنگ در جامعه دارند، گفت: احساس مسئولیت این سازمان ها ونهاد ها می تواند هر جامعه بحران زده ای را به وضع ایده آل برساند .

وی  افزود: ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی در جامعه مذهبی هر چند هم ناچیز باشد بزرگ و ویرانگر است و بتدریج می تواند زمینه ساز دیگر آسیب های اجتماعی هم شود بنابراین هیچ آسیب و ضعفی را نباید کوچک شمرد و مسئولان و متولیان فرهنگی باید حساس شوند و درصدد  اصلاح بر آیند .

کارشناس علوم اجتماعی ، اظهار کرد :  آموزش والدین در ایجاد سازگاری در محیط خانه ، تقویت اعتقادات فرزندان و همچنین نظارت جدی والدین نسبت به دوست یابی و شغل یابی فرزندان می تواند از راهکارهای کاهش آسیب های اجتماعی باشد .

وی در ادامه بیان داشت: سالم سازی و بهبود وضعیت و اصلاح مستمر رویکردها در رسانه های گروهی و صدا وسیما و همچنین مراکز فرهنگی و هنری و تفریحی می تواند نقش بسزایی در کاهش آسیب های فرهنگی و اجتماعی داشته باشد .

احمدی با اشاره به کارآمد سازی و فعال نمودن نهادها و عوامل تربیتی خاطرنشان کرد:  نهادها و عواملی که در تعلیم و تربیت صحیح جامعه تاثیر گذار ند هر یک باید کار ویژ ه های خاص خود را به نحو مطلوب ایفا نمایند ، غفلت از هر یک به همان میزان خطر ساز خواهد بود و باید کانون خانواده ، مدرسه ، محیط اجتماعی ، دانشگاه واماکن عمومی از سوی مسئولان و متولیان فرهنگی در عرصه های سیاستگذاری ، برنامه ریزی ، اجرا و نظارت مورد توجه جدی قرار گیرندتا شاهد بروز آسیب های اجتماعی و فرهنگی و همچنین ناهنجاری های موجود نباشیم ان شاءالله  .

 

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است