منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۳
شناسه خبر: 346501
گروه :خبر
قرآن- تجوید- رفتارنیوز

مدرس قرآن هرمزگانی ضمن توصیه به اهمیت بیشتر به آموزش قرآن اظهار کرد: آموزش های ما استاندارد و منظم نبوده لذا همه ارگان ها به فراگیری قرآن تلاش نمایند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  حمیدالله زارعی،مدرس قرآن هرمزگانی درگفتگو با خبرنگار  رفتار نیوز، ضمن توصیه به اهمیت بیشتر به قرآن توسط ارگان ها به بیان اشتباهاتی در تدریس تجوید درسنوات گذشته پرداخت و اظهار کرد: چاره ای نداریم جزء رجوع مجدد به قرآن آموزش های ما استاندارد و منظم نبوده و نیست انتظار داریم همه ارگان ها به فراگیری مجدد کارکنانی که در اختیار دارند تلاش نمایند.

وی به نمازخواندن با لذت در صورت قرائت صحیح حمد و سوره اشاره کرد و گفت: اگر کسی تجوید را یاد بگیرد قطعا خواندن حمد و سوره درست خواهد داشت و این موضوع می تواند شوقی وصف ناشدنی را برایش ایجاد نماید مطمئنا نماز خواندن با لذت برکات دیگری را نیز برایش بهمراه خواهد داشت.

زارعی ضمن انتقاد از برخی شیوه های آموزش قرآن در گذشته نه چندان دور به برخی از دانش آموزان و مردم عامی اشاره کرد و گفت: درگذشته قوائد و نقاط تجویدی را بعضا درست نمیدانستند هرچه از قوائد را در گذشته یاد گرفته اند در حال حاضر تکرار می کنند و غافل از اینکه در آن آموزش ها توجه لازم به تجوید نشده بود.

وی ضمن بیان انتظار خود در اهتمام بیشتر ارگان ها به آموزش استاندارد از صفر تا صد خاطر نشان کردند: در استاندارد آموزشی، فرایند آموزشی مورد توجه قرار می گیرد پس بایستی هم در درس دادن، آزمون، انظباط در حضور و غیاب همه بایستی در چارچوب آموزشی نظمی درست را بهمراه داشته باشد، راهکار این است که با شیوه های نوین آموزشی بتوانیم گفتمان آموزش تجوید قرآن را به صورت استاندارد و کاربردی  فرهنگ سازی کنیم.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند