منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۶
شناسه خبر: 202309
گروه :خبر
13940313000192_PhotoA

وزیر کشور با بیان اینکه گزینه پیشنهادی وزارت کشور برای استانداری فارس «افشانی» است، گفت:‌ حاضر به هماهنگی با مجلس هستیم اما این به معنای تحمیل به دولت نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزیر کشور در حاشیه هفتادوپنجمین جلسه شورای اجتماعی وزارت کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی براینکه در زمینه جشن هسته‌ای به وزارت کشور ابلاغ شده است یا خیر؟ اظهارداشت: تاکنون چیزی به ما ابلاغ نشده اما طبیعی است اگر خداوند لطف کند و ختم به خیر شود مردم خودجوش جشن خواهند گرفت که ما به استان‌ها و نیروی انتظامی اعلام کردیم که شرایط را برای حضور مناسب مردم فراهم کنند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اعتراض نمایندگان مجلس شورای اسلامی به انتخاب استاندار اظهار داشت: هر کسی وظیفه‌ای دارد. نمایندگان مجلس و دولت هر کدام وظیفه‌ای دارند که وظیفه وزیر کشور معرفی استاندار است تا دولت استاندار را انتخاب کند و وظیفه مجلس نیز در این امر نظارت بر این امر است.

رحمانی‌فضلی ادامه داد: ما در این دولت اعلام کردیم در رابطه با راجع به تعاملی که با مجلس داشتیم حاضر به هماهنگی هستیم اما هماهنگی به آن معنا نیست که به وزارت کشور یا  دولت استانداری تحمیل شود کما اینکه تاکنون نیز این گونه نبوده است.

وی با بیان اینکه نمایندگان 5 نفر را به وزارت کشور برای استانداری فارس  معرفی کردند خاطرنشان کرد: وزارت کشور در بررسی خود این 5 نفر را صاحب صلاحیت استانداری در استان فارس تشخیص نداد چراکه فارس استان مهمی است و مسائل با اهمیتی دارد و لازم است تا افرادی با شناخت و توانمندی بهتری در این استان باشند، بخشی نیز خودشان قبول نکردند. به هر حال یک نفر را خودمان به دولت معرفی کردیم و به دولت فرستادیم چراکه این حق و اختیار وزارت کشور است و امیدوارم بعد از معرفی استاندار به تعامل خوبی که با نمایندگان محترم توسط استاندار به وجود می‌آید این مسائل رفع شود، ما هیچ نگران نیستیم.

رحمانی‌فضلی در پاسخ به این سوال که نمایندگان مسئله استیضاح وی را مطرح کرده‌اند نیز خاطرنشان کرد: به هر حال مجلس اختیار دارد و اگر بخواهد استیضاح کند نمی‌توانیم فرار کنیم و گزینه ما آقای افشانی است که وی را به دولت معرفی کردیم.

رحمانی‌فضلی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا در راهپیمایی روز قدس گزارشاتی مبنی بر اینکه اقدامات خرابکارانه یا تروریستی انجام شود، بوده یا خیر اظهارداشت: ما از یک ماه قبل موضوع راهپیمایی و تجمعات را مورد توجه قرار دادیم، با توجه به اینکه گروه‌های تروریستی همواره قصد دارند از تجمعات بتوانند در جهت منافع خودشان استفاده کنند تدابیر لازم اندیشیده بودید و در مناطق مرزی نیز این کار را انجام دادیم و مطمئن بودیم که هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و الحمدلله دو روز قبل گروهی سه‌ نفری که مجهز به حمل سلاح بودند مواد منفجره و مواد انفجاری بودند توسط مرزبانان در منطقه شرقی بازداشت شدند که اعترافات بسیاری انجام دادند و حتما شبکه آنان شناسایی خواهد شد و اقدامات لازم درباره آنان انجام خواهد شد، این گروه تروریستی وابسته به گروه‌های تروریستی شرق کشور بودند.

رحمانی‌فضلی در پاسخ به سوال دیگری با اشاره به وضعیت عفاف و حجاب گفت: توقع در این زمینه زیاد است و این توقع به حق است که مردم توقع دارند و هم مسئولین دولت و مقام معظم رهبری در این زمینه توقع دارند چراکه ما یک جامعه دینی هستیم و به دنبال آن هستیم که الگوهای مناسب با عرف، مذهب معرفی شوند که در دولت شورای اجتماعی وزارت کشور به طور مرتب تشکیل شده است و برنامه‌های مختلفی را برای فعال کردن دستگاه‌های اجرایی در این زمینه تدارک دیدیم و نظارت بر عملکرد دستگاه اجرایی وجود داشته باشد.

رحمانی‌فضلی ادامه داد: در مرحله اول این امر باید از درون دستگاه‌های اجرایی انجام شود که در این زمینه اقدامات خوبی انجام گرفته است و گزارش‌هایی که ما داریم آن است که وضعیت بهتر شده است و تلاش‌های خوبی صورت گرفته است اما در فضای عمومی که پلیس مسئول است هیچ گونه کاهشی در اقدامات پلیس نداشتیم اما این کار با روش‌های هوشمندانه و مدبرانه که موجب رنجش مردم نشود صورت گرفته است تا التهاب اجتماعی ایجاد نکند و این امر مبتنی بر مشارکت مردم بوده است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: اما اینکه خودمان در این زمینه راضی باشیم باید بگوییم که ما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم و باید در این زمینه تلاش کنیم.

رحمانی‌فضلی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دستور جلسه امروز شورای اجتماعی کشور عید سعید فطر را مورد توجه قرار داد و گفت: ممکن است در این روز مردم برای گذران اوقات فراغت خود به سواحل کشور سفر کنند لذا تدابیری برای ساماندهی سواحل از سال قبل اندیشیده شده و تلاش کرده‌ایم سواحل را از نظر فرهنگی، اجتماعی و انتظامی مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: براساس گزارش اعلام شده در سال 92، 202 نفر غرق شدند اما این آمار در سال 93 به 97 نفر رسید و تعداد نجات‌یافتگان بسیار بیشتر بوده است. از نظر فرهنگی، اجتماعی نیز تقریباً هیچ گلایه‌ای از وضعیت سواحل نشده است.

وزیر کشور درباره ساماندهی معتادان متجاهر با بیان این مطلب که زمانی که ستاد ملی مبارزه با مواد مخدر را تحویل گرفتم گنجایش ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر 400 نفر بود اما با برنامه‌ریزی‌های انجام شده این ظرفیت تا پایان سال جاری به 10 هزار نفر می‌رسد، تصریح کرد: تعداد معتادان متجاهر تهران 13 تا 15 هزار نفر تخمین زده می‌شود که با اقدامات انجام شده تلاش می‌شود که همه آن‌ها ساماندهی و درمان شود.

وی همچنین درباره احتمال برچیده شدن ستاد سوخت گفت: برنامه‌ای برای برچیده شدن ستاد سوخت نداریم و بهتر است در زمینه وضعیت ادامه فعالیت ستاد سوخت از خودشان بپرسید.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی