منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۶
شناسه خبر: 182266
گروه :خبر
images

امام جمعه بندرعباس گفت: من مواردی از مفاسد اقتصادی را که به مسولین انتقال داده ام و از آنها تقاضا می کنم که ورود بیشتری بکنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از ندای ساحل، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه ضمن تبریک میلاد با سعادت مولی الموحدین حضرت علی (ع) گفت: امام علی (ع) سی سال پس از عام الفیل روز 13 رجب در روز جمعه ، درون کعبه زاده شدند و اینکه مولا در درون کعبه بدنیا آمداند را هم همه ی شیعیان هم تعدادی از بزرگان اهل سنت تایید می کنند.

ایشان همچنین در ادامه با تبریک روز کارگرو روز معلم فرمودند: تکلیف دولت در برابر کارگران ، این مجموعه ی عظیم و نیروهایی که چرخ اقتصاد به دست اینهاست باید مشکلاتشان را حل کند. و در مورد معلمان که اینها پرچم هدایت فکری این ملت هستند و اگر در جامعه نبودند یا نباشند فردای بهتری نخواهیم داشت و اینکه اینان همچنین وظیفه شان نیز خیلی سنگین است یعنی معلم بعد از خانواده مهمان شخصیت انسانهاست.

نعیم آبادی با اشاره به مسائل منطقه افزودند: دو زلزله در فاصله خیلی کم اتفاق افتاد یکی زلزله در نپال و دیگری در کاخ سعودی ها این اولی مایه تاسف و دومی باعث خوشحالی ماست . حاکم عصبانی آل سعودی و پادشاه کم حوصله و مزدور برای اینکه از زیر فشار های درونی خارج شود دست به تغییرات گسترده در تمام شئون زده است و در این میان به هیچ کس حتی ولیعهد هم رحم نکرده است. ببینید جنایت چقدر روشن است وحشی گری سعودی ها چقدر روشن است.

امام جمعه بندرعباس در پایان با انتقاد از نحوه مبارزه با مفاسد اقتصادی گفتند: یاد دارم که در سفر آیت الله شاهرودی زمانی که رئیس دادگستری شروع کرد مفاسد را نام بردند مقام معظم رهبری گفتند این اشکال از خودشان است نه از ما. تو داری اشکال می گیری! تو باید حل کنی تو باید جواب بدی نه اینکه انتقاد کنی! انتقاد از که می کنی از خودت ! این مسائل وجود دارد آقا تو مسئول هستی روزنامه نگار نیستی که انتقاد کنی! حساب با حرف حل نمی شود. رهبری جایگاه مبارزه با فساد را مشخص کرده اند و من از مسولین که انسان های متدین هستند می خواهم که در مورد زمین های استان که زمینهای لذیذی هستند و زمین خوارها مثل اختاپوس خود را روی این زمین ها انداختند را جدا کنند. من مواردی از مفاسد اقتصادی را که به مسولین انتقال داده ام را از آنها تقاضا می کنم که ورود بیشتری بکنند و هرچه قانون می گوید را عمل کنند و همچنین از کسانی که در تهران هستند نیز تقاضا می کنم که در امر مبارزه با فساد کمک کنند نه اینکه حمایت کنند از مفسد. این چه بازی است که در آورده اید که تهدید می کنید که اگر این کار را نکنید تو را برمی داریم باید گفت که ای حامی فساد حمایت نکن و بگذار تا ریشه فساد کنده شود.

 

توجه به معیشت و شان وشخصیت کارگران از ارزش های دینی است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس، حجت الاسلام حسن علیدادی در خطبه های این هفته نماز جمعه کیش با توصیه بر رعایت تقوی الهی از اهالی رسانه و مطبوعات درخواست کرد تا موارد مطرح شده در خطبه های نماز را به صورت کامل پوشش دهند.
وی با تبریک روز معلم و روز کارگر افزود: شما کارگران عبادت بزرگی انجام می دهید که برای شما در پیشگاه الهی ثبت و ضبط می شود.
امام جمعه کیش با تقدیر از مدیریت زحمت کش و انقلابی سازمان منطقه آزاد کیش رعایت ۳ اصل در خصوص کارگران را بسیار مهم ارزیابی کرد.
وی اظهار داشت: نخست اینکه کار در جزیره کیش نسبت به سرزمین اصلی دوچندان است. زیبایی متفاوت و کارکردن سختی های خاص خود را دارد پس می طلبد و نیاز است که امکانات و رفاه کارگران نیز با جای دیگر متفاوت بود ه و مورد توجه قرار گرفته و تناسب داشته باشد.
خطیب جمعه کیش گفت: باید به معیشت کارگران که دغدغه اصلی توجه شود و حقوقی که کارگر می گیرد با واقعیات منطقه همخوانی کامل داشته باشد. خرج های بالا و درآمد پایین برای قشر کارگر به هیچ عنوان مناسب نیست.
وی با بیان اینکه کارگر از نگاه دینی مجاهد در راه خداست تصریح کرد: باید آحاد جامعه، مردم و مسئولین به شأن و شخصیت و جایگاه ویژه کارگران در دیدگاه اسلامی توجه کنند. کسی که برای کسب روزی حلال تلاش می کند همانند مجاهد در راه خداست.
حجت الاسلام علیدادی در راستای تحقق این امر ۳ راهکار مهم ارائه داده و گفت: امیدوارم متولیان این مسئله در بخش خصوصی و سازمان منطقه آزاد کیش به خصوص شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش، اداره کار کیش و معاونت فرهنگی و اجتماعی به صورت جدی به آن توجه کرده و در دستور کار خود قرار دهند.
ایجاد کمپ های کارگری با تجهیزات مناسب نخستین پیشنهاد حجت الاسلام علیدادی بود. وی با اشاره به این مطلب افزود: کمپ هایی وجود دارد اما کافی نیست. باید بستر فراهم شود تا خود کارگر انتخاب کند که در کمپ مجردی یا متاهلی زندگی کند.
وی ایجاد شرکت تعاونی اشاره کرد و افزود: ایجاد یک شرکت تعاونی که کارگران را به صورت کامل تحت پوشش گرفته و از دلال بازی که حقوق کارگران را دچار آسیب کند جلوگیری کرده و از حق و حقوق کارگران به طور جدی دفاع کرد و کارگران نیز می توانند در این تعاونی سهیم باشند تا بخشی از معضلات کارگری در این بخش برطرف شود.
نماینده ولی فقیه در کیش بر وجود شناسنامه کارگری تاکید کرد و گفت: صدور شناسنامه برای کارگران می تواند گویای سابقه کار، تخصص و زمینه های توانایی وی در بخش های مختلف باشد.
حجت الاسلام علیدادی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک روز معلم علامه مطهری را شخصیت کم نظیر و معلمی وارسته و ارزشمند توصیف کرد و افزود: جایگاه معلم در اسلام و ادبیات بزرگان و مقام معظم رهبری جایگاه ویژه ای است و معلمان بدانند کار آنها تنها آموزش یک کتاب نیست.
وی تاکید کرد: معلم علاوه بر آموزش کتاب باید تفکرصحیح، اندیشیدن و انگیزه لازم برای این اندیشه را به دانش آموزان خود منتقل کند.
خطیب جمعه کیش جزیره کیش را محکوم به توسعه خواند و افزود: جزیره کیش در کل توسعه است و در بخش آموززش و پرورش می تواند دو نگاه برای توسعه وجود داشته باشد.
وی اظهار کرد: باید آموزش و پرورش نیز همگام با دیگر موارد توسعه به رشد و بالندگی مناسب با جزیره دست یافته و پیشانی شود. یا اینکه جزیره کیش را همانند شهرهای دیگر تصور کرده و به داشتن مدرسه و دانش آموز و تدریس عادی اکتفا کنیم.
حجت الاسلام علیدادی ادامه داد: ان گونه که مسئولان جزیره را می شناسم نگاه آنان، نگاه نوع اول است و همه در تلاش هستند تا آموزش و پرورش یکی از زیر ساخت های اصلی باشد و بی تردید با این نگاه اتفاقات خوبی در جزیره کیش رقم خواهد خود.
علیدادی تشریح کرد: ساختار مناسب از مهمترین موارد در آموزش و پرورش است که به لطف خداوند ۷۰تا۸۰ درصد آن به انجام رسیده است.
به گفته وی وجود مدیرعامل با انگیزه و مدیریت مسئول در آموزش و پرورش و کادر با انگیزه و عالم و توانا در تدریس ازدیگر موارد مورد نیاز در آموزش و پرورش است که در حال حاضر در جزیره کیش وجود دارد.
علیدادی تاکید کرد: وجود فضای آموزشی چه برای اداره آموزش و پرورش که هم اکنون وجود خارجی ندارد و چه فضای لازم برای دانش آموزان در مدرسه بسیار مهم است. در حال حاضر مدارس ما با تراکم جمعیت مواجه هستند که این برای جزیره کیش مناسب نیست. اگر چه این مورد یک شبه قابل حل نیست و نیاز به زمان، بودجه و امکانات کافی دارد اما وجود فضای آموزش لازم و متناسب با جزیره که سرانه آموزشی مناسب در اختیار دانش آموزان قرار دهد باید در دستور کار قرار بگیرد.
وی تصریح کرد: دوگانگی در مدارس کیش باید از بین برود. اصلا معنا و مفهوم ندارد که سازمان منطقه آزاد کیش متولی بخش آموزش و پرورش باشد و از طرف دیگر مدرسه غیرانتفاعی داشته باشد. مدارس غیر انتفاعی باید هرچه زودتر به بخش خصوصی تحویل داده شود و سازمان منطقه آزاد کیش در کنارآموزش و پرورش به صورت جدی به اصل آموزش در مدارس بپردازد.
امام جمعه کیش همچنین خطاب به وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: وزارتخانه نیز باید در این بخش به وظایف خود به طور کامل جامه عمل بپوشاند اگرچه این انگیزه در برخی معاونت های وزیر وجود دارد اما کافی نیست و باید امکانات لازم در کنار حمایت سازمان منطقه آزاد کیش در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد تا آموزش و پرورش کیش متحول شود.
وی بر توجه به رفاه و معیشت معلمان جزیره تاکید و خاطر نشان کرد: سبد معیشتی معلمان با سرزمین اصلی یکی نیست و به این تفاوت باید توجه کافی صورت گیرد. معلم نباید دغدغه معیشت و مسکن داشته باشد تا بتواند با انگیزه و توان کافی به درس و تکلیف دانش اموزان رسیدگی کند. این مسئله هم یک شبکه حل نمی شود اما باید ریل گذاری های مناسب در این خصوص انجام شود تا در افق ۱۴۰۴ اداره آموزش و پرورش کیش نیز گام های توسعه را بردارد.
نماینده ولی فقیه اعتکاف را از جمله عبادت های ارزشمند در اسلام خواند که توجه ویژه ای به آن شده است. گرامی داشت روز شیخ صدوق و هفته عقیدتی سیاسی از موارد مورد اشاره امام جمعه کیش در خطبه های این هفته نماز جمعه کیش بود.
نماز جمعه این هفته کیش با حضور مردم مومن و خداجوی جزیره کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی در مسجد خاتم الانبیا برگزار شد.

 

ایام البیض فرصتی برای  خودسازی و بندگی خدا

به گزارش شبکه هرمز به نقل از آذینی ،حجه الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی با تبریک میلاد باسعادت حضرت امام علی (ع) و گرامیداشت هفته عقیدتی سیاسی ، هفته بزرگداشت معلم و روز جهانی کار و گارگر به فضایل ماه مبارک رجب ماه توبه و استغفار اشاره کرد وافزود: در ایام البیض که معتکفین در مساجد به عبادت و توبه می پردازند و خود را برای تمرین بندگی در تمامی طول سال آماده می کنند کسانی که معتکف نمی شوند نیز می توانند استغفار کرده و عهدی را که بر گردن نقض کرده اند توبه و استغفارکنند.

امام جمعه موقت شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: رژیم خبیث آل سعود و امریکا و اسرائیل غاصب و جهان استکبار باید بداند که کشتار وحشیانه و بی خانمانی که در یمن دنبال می کنند و زیرساخت ها و مراکز عمومی و بهداشت
بی و کودکان و زنان مسلمان و بی گناه به خاک و خون می کشند در آینده ای نزدیک آه مظلومانه مردم مسلمان قطعا با آتش سوزان همین دنیا دامن خودشان را خواهد گرفت و تاوان سختی پس خواهند داد .

وی با بیان اینکه غرور مایه بد بختی ، فلاکت و کبر انسان را از انسانیت و از سرای آخرت و قیامت غافل می سازند اظهار داشت: بازگو کردن نعمت های خدا در هر حال یعنی شکر خداست و در دنیای فانی که محل آزمایش و امتحانی برای مزرعه آخرت و سرای ابدی است غرور و تکبر همه صفات خوب انسانیت را از بین خواهد برد.

حجه الاسلام و المسلمین ابراهیمی تصریح نمود: فخر فروشی یک گناه است فخر فروشی دارای نه طبقه می باشد که انسان نباید در کارهای خود فخر فروشی داشته باشد در فخر فروشی دیگران را تحقیر و سرزنش می کند و دوست دارد مردم به خاطر ثروت و بزرگی و دارائی او سر تعظیم در مقابل اور فرو آورند.

امام جمعه موقت اضافه کرد: امام علی (ع) که خود اسوه عالم در انفاق ، بخشش مال و ثروت ، ایثارگری ، کمک به فقرا و مستمندان بود تمام هستی و وجود خود را برای اطعام یتیمان می بخشیدند و در دنیای فعلی هستند انسان هایی که با الگو گیری از مقتدای خویش از بزرگی و ثروتشان پلی برای سعادت و خوشبختب دیگران می باشند و عده ای پلی برای بدبختی و فرو ریختن در آتش جهنم برای خود و دیگران فراهم می سازند.

مردم و مسئولان مصرف کالای خارجی را بر خود حرام کنند

به گزارش هرمز به نقل از  پیام حاجی آباد، حجت الاسلام مختاری امام جمعه شهرستان حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته روز جهانی کار و کارگر و همچنین یاد وخاطره شهید مطهری را گرامی میداریم و تبریک عرض می کنیم روز معلم را و افزود: اگر کسی معلم کسی شد حق پدری به گردن آن دارد، معلمان باید قدر خودشان را بدانند مخصوصا با شرایط جامعه امروز که به برکت این انقلاب حرکت پیش رونده اسلام در جهان با الگو گرفتن از انقلاب الامی که می تواند نقطه عطفی در تاریخ بشریت باشد ، معلمان نقش بسیار مهمی در تربیت فرزندان این کشور و تربیت نسلی که آینده این کشور در دستان آنهاست دارند.
مختاری ادامه داد:اگر معلمان عزیز ما اگر می خواهند مطالباتشان را از سازمانشان بگیرند به نحوی عمل کنند که کسی یا افرادی نتوانند از آنها سوء استفاده کند ومراقب احزاب و گروه ها باشند.
مختاری در ادامه با اشاره به دیدار اخیر فرماندهان ناجا با رهبر انقلاب افزود: کار بزرگ نیروی انتظامی تامین امنیت است و یکی از ارکان حکومت اسلامی که برای اجرای اسلام شکل گرفته شما نیروهای انتظامی هستیدد و همه ما باید به این ارگان کمک کنیم و نیروی انتظامی هم باید اهل تعامل باشد.
حجت الاسلام مختاری در ادامه ضمن تریک روز کارگر و با اشاره به جایگاه کارگران افزود: مشکلات اقتصادی باید متمرکز روی مسئله تولید داخل باشد و کلید حل مشکل در لوازان و نیویورک نیست در داخل کشور است.
وی در ادامه تاکید کرد: باید مردم و مسئولین از تولید داخلی استفاده کنند، اشیائی که جزء مصارف داخلی دولتی است مطلقا از خارج از کشور تهیه نشود، دولت تصمیم بگیرد در هر چه داخل امکان تولید آن است در همین جا تولید کند و از خارج از کشور جنس وارد نکند و مصرف کالای خارجی را بر خود حرام کنند، دولت هم باید فوری بخشنامه کند و با مجلس تصمیم بگیرند و به مردم اعلام کنند که کالای خارجی مصرف نکنندو کالایی که در داخل وجود دارد اصلا وارد نکنند.
مختاری در ادامه بیان داشت: در باب فساد اقتصادی حرف زدن فایده ای ندارد با دزد دزد گفتن دزد از دزدی دست برنمی دارد مسئولان روزنامه که نیستند که درباره فساد حرف بزنند مسئولان باید جلوی هرگونه فساد اقتصادی را بگیرند، بعضی از مسئولین بخشی از صحبتهایشان مثل صفحه حوادث روزنامه شده است، همین مسئله پولهای کثیف و انتخابات ذهن جامعه را درگیر مساله انحرافی کرده است، دولت و مجلس و قوه قضائیه بارها نشان دادند که می توانند جلوی این را بگیرند پس اقدام کنند.
وی در ادامه با اشاره به اتفاقات اخیر یمن گفت:ادامه خیانت های ال سعود دود اتشی که به جان مردم مظلوم یمن انداختنند از دامن خودشان اختلاف آشکار شد .

 

امروز عربستان را خادم الحرمین نه بلکه خائن الحرمین می شناسند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مروارید نیوز ” حجت الاسلام والمسلمین شاکری امام جمعه محترم شهر بندر چارک در خطبه های این هفته ضمن دعوت به تقوای الهی ، به بیان حدیثی از حضرت امیرالمومنین (ع) پرداختند و روز پدر را گرامی داشتند.

وی با اشاره به حدیث گنج های بهشتی بیان نمودند : امیرمومنان علی بن ابیطالب (ع) فرموده اند : از گنجهای بهشتی نیکی کردن ، مخفی کردن عمل نیک ، صبر کردن بر بلاها و پوشاندن مصائب چهار گانه این حدیث می باشد

شاکری در بخش دیگری از سخنانشان به ادامه حقوق اولاد که در سلسله بحث های هفته های قبل مطرح شده بود ، پرداختند و افزودند : طبق سفارش امیرالمومنین به فرزند برومندشان امام حسن مجتبی علیه السلام فرمودند ، چهاردهمین حق اولاد بر پدر و مادر را تربیت همراه با کرامت نفس دانستند.

امام جمعه شهر بندر چارک در توضیح و تفسیر این حق اولاد ، به بیان مصادیقی در این پیرامون پرداختند. وی رفع برده داری را در برنامه دراز مدت اسلام نوعی کرامت انسانی دانستند.

حجت الاسلام والمسلمین شاکری امام جمعه محترم شهربندر چارک در خطبه دوم نیز مردم و خویش را به تقوای الهی سفارش نمودند و سپس به برخی از فرازهای بیانات مقام معظم رهبری در جمعه کارگران پرداختند و افزودند: کلید حل مشکلات در لوزان و سوئیس و نیویورک نیست.اگر بدنبال حل مشکلات این کشور هستید به توان داخلی تکیه کنید.چرا که این مردم و جوانان تا به حال این کشور را در پناه خدا به پیش برده اند و از این به بعد هم همین طور باید باشد.

این مسئول ادامه دادند : البته برخی از مسائل را عنایت خداوند مستقیما حل نمود مثل کودتای نوژه و طوفان شن صحرای طبس. ولی مسائل و سختی های دیگر را همین ملت با لطف الهی به سرانجام رسانده اند.

شاکری درباره فراز دیگری از بیانات مقام معظم رهبری گفتند : دولت هرگونه کالای خارجی که مشابه داخلی دارد را بر خود حرام کند. حجه الاسلام والمسلمین شاکری افزودند : کشور چین در ابتدای صنعتی شدنش یک عزم عمومی و ملی گرفتند تا فقط کالای داخلی مصرف کنند و همین باعث شد تا این کشور از غول های اقتصادی جهان در امروزه باشد.

خطیب جمعه شهر بندر چارک به انتقاد رهبری معظم انقلاب در نوع برخورد با فساد هم اشاره نمودند و افزودند : بایستی مسئولین در همه جای ایران با فساد بطور قطعی و جدی مقابله کنند و دست خیانتکاران را از حریم بیت المال جدا نمایند.

وی تصریح کرد که مقابله با رانت زمین ، دریا و کوه هم از نگرانی های دیگر مقام معظم رهبریست که باید با آن برخورد شود. حجه الاسلام والمسلمین شاکری از رانت خواری زمین در شهر بندر چارک انتقاد کردند و خواستار برخورد جدی شدند.

امام جمعه شهر بندر چارک در بخش دیگری از سخنانشان ، به فراز دیگری از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نیروی خدوم انتظامی اشاره نمودند و گفتند: نیروی انتظامی باید مقتدر باشد چون با خلافکاران باید مبارزه کند.

ایشان به ذکر چند مناسبت های هفته نیز پرداختند و روز مرد را با ذکر حدیثی از حضرت علی علیه السلام ، روز میلاد این مرد بزرگ را تبریک گفتند.

وی شهادت استاد مطهری و روز معلم را نیز یادآور شدند و شهید مطهری را حاصل عمر امام دانستند و توصیه به مطالعه کتب شهید مطهری نمودند.

خطیب جمعه چارک به فرزندان شهید مطهری هم شفارش نمودند تا راه پدر را ادامه دهند و در راه علم و فضیلت چراغ راه باشند .

حاج آقا شاکری اعتکاف را وقت مناسب و خوبی برای خلوت دانستند و همگان را به حضور در مراسم معنوی اعتکاف دعوت نمودند.

امام جمعه شهربندر چارک در آخر خطبه نیز به شجاعت خلبان ایرانی اختصاص دادند که هواپیمایش حامل مواد غذایی و دارویی به کشور یمن بوده و در مقابل تهدیدات جنگنده های عربستانی هراسی به خود راه نداده را تحسین نمودند . وی ادامه داد : اگر کسی تا به الان عربستان را خادم الحرمین می نامید از امروز به بعد او را خائن الحرمین می شناسد.

بچه های خود را از دام عنکبوتی فضای مجازی نجات دهند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، حجت السلام والمسلمین معتمدی فر امام جمعه شهرستان میناب در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن گرامی داشت به مناسبت تولد امام علی (ع) و روز مرد و شهادت استاد مطهری وهفته معلم  گفت: آنچه مطهری را مطهری کرد نشستن در رکاب بهترین اساتید مجرب و برخورداری از منبع قوی قرآنی ایشان بود.

وی ادامه داد: مطهری زمان شناس بسیار قوی و بعنوان یک عالم، وظیفه خود را که همان ایستادن در مقابل ظلم است را به خوبی انجام داد و در این راه شهید شد.

معتمدی فربا ابراز خوش بینی از تغییرات در روش آموزشی جدید آموزش و پرورش برای دانش آموزان بیان داشت: این تغییرات خوب است ولی نباید کاری را انجام داد که دانش آموز ما گیج و سردرگم شوند.

وی خطاب به مسئولین آموزش و پرورش در مدیریت فرهنگی در مدارس عنوان داشت: ای کاش روزی فرا برسد در مدرسه ای صدای مرگ موبایل به گوش برسد، باید یک انقلاب فرهنگی در آموزش و پرورش بر علیه گوشی ها شگل بگیرد که متاسفانه تا این لحظه شکل نگرفته بلکه بدتر هم شده است.

خطیب نماز جمعه میناب ادامه داد: به نمراتی که به بچه هایمان می دهند دلخوش نباشید، بچه های خود را از دام عنکبوتی فضای مجازی نجات بدهید.

امام جمعه میناب در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به روز ملی خلیج فارس افزود: در تمامی اسناد و مدارک تاریخی جهان تنها یک اسم برای این آب راه مهم و حیاطی دنیا گذاشته شده است و آن نام خلیج فارس است.

وی تصریح کرد: عربستانی ها که روزی نوکر و عمله ایرانی ها بودند اکنون که مقداری نفت دارند فکر می کنند که به جایی رسیده اند و گستاخی می کنند، دولت آل سعود بداند اگر می خواهید آواره نشوید آدم باشید وگرنه همان بلایی که سر محمدرضا شاه آوردیم سر شما هم می آوریم.

وی در بخش دیگر با اشاره به حضور رهبر معظم انقلاب در جمع کارگران اظهار داشت: کارگران پیشگامان استقلال و آزادی کشور ایران هستند، ما با اتکا به این کارگران است که درمقابل تحریم ها ایستاده ایم.

معتمدی فر با بیان اینکه ما عشق را از کارگران گرفته ایم خاطرنشان کرد: ما هر جا با عشق وارد شدیم ماندگار شدیم، وقتی به کارگر ایرانی چیزی که حقش است مانند حقوق، بیمه و بهبود فضای کاری را بدهیم خواهید دید که با عشق کار خواهد کرد.

 

پیشرفت یک ملت در گرو داشتن جوانان متخصص ومتعهد است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، حجت الاسلام محمد بارانی امام جمعه بخش توکهور وشهرهشتبندی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در جمع مردم ضمن دعوت آنها به تقوای الهی به 13رجب سالروز میلاد مولی الموحدین امیر المومنین علی ابن ابی طالب اشاره کرد وافزود: راویان حدیث هردوفرقه اتفاق نظر دارند که تولد مولا در خانه کعبه اتفاق افتاده است ودر این زمینه سید حیدر از عارفان نامدار وبرجسته شیعه نکته زیبایی را فرمودند که شرافت مکه وخانه کعبه به این دلیل است که محل تولد علی ابن ابی طالب است چون ایشان سراغاز سلسله ولایت کبری الهیه است.

وی افزود: سیزده رجب مصادف با ایام البیض است ایامی است که انسان ها ملتفت ،مستعد وآماده تعلیم وتزکیه می باشند وهمه کارهای زندگی را کنار میگذارند ومیروندبه خانه خدا  وآنجا سه روزبیتوته میکنند وفکر می کنند بین خود وخدای خویش که خدایا مادر گذشته چه کردیم وپرونده اعمال ما چگونه است.

خطیب نماز جمعه توکهور به 12اردیبهشت سالروز شهادت استاد مطهری وروز معلم اشاره کرد و اظهار داشت: این استاد بزرگ وبرجسته خطیبی توانا نویسنده ای زبر دست وفقیهی آگاه به زمان ودر عرصه سیاست مجاهدی باصلابت بودند ومنافقین خیال می کردند با شهید کردن این فیلسوف میتوانند آثار اورا در جامعه دفن خواهند کرد در صورتی که اشتباه کردند.

وی گفت: قبل از شهادت ایشان کسی اورا نمیشناخت بجزء امام وخواص ودوستانش  ولی بعد از شهادت ایشان همه دنیا فهمیدند مطهری کیست وما امروزه شاهد ترجمه کتابهای ایشان در کشورهای غربی وشرقی هستیم.

وی افزود: دبیران واستادان حوزه ودانشگاه باید توجه داشته باشند که پیشرفت یک ملت  در گرو داشتن جوانان متعهد ومتخصص است تا چرخهای توسعه یک ملت وکشور به چرخش در اید.

 

امام جمعه توکهور به روز عقیدتی سیاسی در سپاه وبسیج اشاره کرد وافزود: این هم یکی از مصادیق بارز علنی وشعار سیاست عین دیانت است ووجود نهاد عقیدتی سیاسی  در بین قشر مومن وانقلابی ما در سپاه وبسیج با نیروهای مومن وعالم باعث رشد وشکوفایی معنوی ومعرفتی در این نهاد مقدس شده است.

وی به 17 اردیبهشت سالروز تشکیل بسیج سازندگی اشار کرد وعنوان داشت: این روز حقیقتا وانصافا از برکات زاییده انقلاب است در طول دوران دفاع انقلاب این نهاد منشا خدمات بسیاری بوده است وتا حالا ادامه دارد واین روز را به جناب سرهنگ سهرابی وسروان موسوی مسول بسیج سازندگی سپاه ناحیه شهرستان میناب که خدمات زیادی را به مردم توکهور وهشتبندی ارایه کرده اند تبریک می گویم.

 

بارانی ضمن تقدیر وتشکر از مسولیین اب روستایی شهرستان میناب بابت رسیدگی به وضعیت نا بسامان ابرسانی به روستاهای منطقه گفت: تحرکات خوبی در منطق شاهد هستیم وتا یک ماه اینده امیدواریم این مشکلات بر طرف یا به حداقل ممکن برسد.

وی به پیرامون  مسایل بوجوده امده در مجلس هم اشاره کرد وافزود: برخی از مصوبات مجلس در این چند روزه در شان وجایگاه ای قوه نمی باشد چرا که در استانه انتخابات همگی مصوبات وخروجی ها در مورد حوزه نمایندگان می باشد واین خوب نیست چرا که مجلس در راس امور است وجایگاه ان باید حفظ شود وما امیدواریم جایگاه بالا ووالای مجلس شورای اسلامی همیشه حفظ شود.

 

امام جمعه توکهور وهشتبندی از مسولیین بخش توکهور وشهر هشتبندی خواست تاباهمدلی وهمزبانی خود زمینه را برای خدمات رسانی بیشتر به مردم شریف ومومن وولایتمدار منطقه فراهم نمایند.

 

آمریکا شریک تمام جنایت‌هایی است که در یمن رقم می‌خورد

به گزارش  هرمز به نقل از  پارسیان خبر، حجت الاسلام هادی میرزایی امام جمعه پارسیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان گفت: این که جریان مذاکرات در لوزان، سوئیس، وین، آمریکا یا هر جای دیگر دنیا باشد مهم نیست، بلکه آنچه باید همواره مد نظر باشد راهبردها و منویات مقام معظم رهبری است که خواسته به حق توده مردم است.

وی خاطر نشان کرد: در طول تاریخ انقلاب و حتی قبل از آن آمریکا ماهیت خود را به خوبی نشان داده و همواره در کنار مستبدان دنیا بر علیه آزادی‌خواهان قرار گرفته است.

امام جمعه پارسیان با اشاره به حرکت‌های آزادی‌خواهانه ملت‌های عالم و سرکوب آنها توسط رژیم آمریکا گفت: آمریکا به همراه انگلیس و اسرائیل با تجهیر، آموزش و راهبری تروریست‌ها امنیت منطقه را به خطر انداخته و با حمایت از کشورهای مرتجع مانع از به ثمر نشستن خیزش‌های آزادی‌خواهانه مردمی می‌شود.

میرزایی تصریح کرد: حرکتی که با بینش انقلابی توده مردم همراه باشد به ثمر خواهد نشست و اگر چه شیطنت‌های شیطان‌های جهانی هزینه آن را بالا ببرند اما پیروزی از آنِ مردم خواهد بود.

امام جمعه پارسیان در پایان گفت: جنون آل سعود در حمله به مردم مظلوم یمن هیچ توجیهی ندارد و آمریکا شریک تمام جنایت‌هایی است که در یمن رقم می‌خورد.

 

آل سعود روی اسرائیل غاصب را سفید کرده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مروارید نیوز ” آیت الله رکنی امام جمعه بندرلنگه با اشاره به روز جهانی کارو گارگر گفت : این مناسبت رو به همه کارگران عزیز تبریک میگوییم .

وی با اشاره به به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای دام ظله العالی گفت ایشان در دیدار با هزاران نفر از کارگران سراسر کشور ، وظایف مسئولان ، دستگاها و عناصر مختلف مرتبط با تولید داخلی و تاکید با مبارزه واقعی با فساد و قاچاق مطالب مهمی ایراد فرمودند که به طور خلاصه به نکات کلیدی آن اشاره می کنم

1/ هدف از این دیدار را تجلیل از کاروکارگر و برجسته شدن ارزش کار در ذهن مسئولان و جامعه خواندند و فرمودند : بوسه پیامبر بر دست کارگر یک تعارف نیست بلکه یک تعلیم است

2/ مجموعه کارگری با تحمل همه سختی ها و مشکلات و تلاش بی وقفه در راه پیشرفت کشور حقا” و انصافا” امتحان خوبی داده است و مسئولان باید این فداکاری و نجات را با تلاش بیشتر برای حل مسائل کارگری قدرشناسی کنند

3/ توجه و تمرکز به تولید علاوه بر حل مشکلات اقتصادی موجب احساس عزت استفتای ملی است

4/ مصرف کنندگان با انصاف با درک مصلحت کشور چشم بر برند ها و مارک های خارجی ببندند و با مصرف کالاهای داخلی به کمک هموطنان کارگر بشتابند.

5/ به وزیر تاکید فرمودند در دولت پافشاری کنید که مصارف دستگاهای دولتی مطابق داخلی باشد و دولت از هرگونه مصرف کالای ریز و درشت خارجی را در صورت وجود مشابه داخلی برخورد حرام بداند

6/ مبازه قاطعانه و عملی با قاچاق یکی از عوامل موثر در تقویت تولید داخلی است

و دریک جمع بندی و نتیجه فرمایشات مقام معظم رهبری میتوان گفت : کلید حل مشکلات اقتصادی در لوزان و ژنو و نیویورک نیست در داخل کشور است و همه باید مسئولیت های متفاوت خود را در تقویت تولید داخلی به عنوان تنها راه علاج مشکلات اقتصادی انجام دهند .

امام جمعه بندرلنگه 12 اردیبهشت ماه که مصادف است با روز شهادت شهید مطهری و گرامیداشت مقام معلم این روز را به همه معلمان فداکار تبریک وتهنیت گفت.

وی با اشاره به نقش معلم در جامعه گفت : نقش معلم بر کسی پوشیده نیست ، نقش او در تعلیم دانش ، تعلیم تفکر ، آموزش اخلاقی رفتاری این سه رکن اساسی است که باید به آن توجه شود .

خطیب نماز جمعه با اشاره به ادامه جنایات آل سعود گفت : آل سعود روی اسرائیل غاصب هم سفید کرده است حتی اجازه کمک رسانی دارویی و غذائی هم به مردم مظلوم یمن نمی دهند ، مردم تحت فشار جنگ هستند و مجروحین در بیمارستانها در کمبود دارو به شهادت می رسند ولی از سازمان های حقوق بشری و سازمان ملل صدای شنیده نمی شود یا سکوت کردند یا جانب ظالم و متجاوز گرفته اند و شورای امنیت خودش تبدیل به ضد امنیت شده است .

 

از حسنات بزرگ امروز جامعه ما تولید کار است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از لوار ، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا جهانگیری در نماز جمعه این هفته با اشاره به فرمایشات پیامبر اسلام (ص) و آیاتی از قرآن در مورد دعوت شدن به شرک و اطاعت نکردن  و با معاشرت درست و با رعایت و حفظ شان ، دعوت کسانی که می خواهند شما را از دین خارج کنند رد کنید.

امام جمعه شهرستان بندر خمیر بیان نمود : پیامبر (ص) می فرماید: وای بحال پدران آخر زمان، در آخر زمان پدر و مادران مسلمانی هستند که چیزی از دین به فرزندانشان یاد ندادند و تمام هم و غمشان این است که چیزی از دنیا به آنها برسد ، حتی اگر فرزندان از مدرسه یا جاهای مختلف چیزی از دین را یاد گرفتند پدران و مادران آخر زمانی هستند که نمیگذارند فرزندانشان به آن عمل کنند و مانع عمل کردن فرزندان به مسائل دینی هستند.

جهانگیری در ادامه افزود : خانواده ها حاضرند برای کلاس های مختلف هزینه کنند و حتی وقت خود و فرزندانشان را برای آن کلاس ها بگذارند ، اما زمانیکه به دین می رسد پذیرش و وظیفه ای ندارند.

در ادامه خطیب نماز جمعه به روز جهانی کار و کارگر اشاره داشت و ضمن تبریک این روز اظهار داشت : یکی از حسنات بزرگ در شرایط امروز جامعه ما تولید کار است.کسانی که می توانند فضای شغلی و اشتغال ایجاد کنند . مخصوصا در شهرستان بندر خمیر تنها به مغازه داری اکتفا نکنند.

امام جمعه شهرستان بندر خمیر گفت : جوانان و خانواده ها باید مراقب باشند و خودشان بدنبال ایجاد فرصت های شغلی باشند.بعضی ها بدنبال کار بدنی نیستند ومنتظر میز می باشند، اهل کار و تلاش باشیم ولو کار مقطعی باشد.

وی در ادامه بیان نمود : فرهنگ و نگاهمان را بکار اصلاح کنیم ، از کار فرار نکنیم هر کجا کاری باشد مشغول به فعالیت شویم تا کاری تربیت شویم.

جهانگیری با اشاره به شهادت استاد مطهری و گرامیداشت روز معلم ،حضور تمامی معلمان و فرهنگیان عرض تبریک داشت و فرا رسیدن هفته عقیدتی سیاسی در سپاه به برادران عزیز سپاهی تبریک گفت و با عرض تبریک بمناسبت ولادت امیرالمومنین علی (ع) و روز پدر ، همه نمازگزاران و عموم مردم شهرستان را به مراسم جشن میلاد که در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار می گردد دعوت نمود.

 

  دولتمردان به امورات و رفع دغدغه معلمان توجه داشته باشند

به گزارش مروارید نیوز ” مسعود راهبر امام جمعه اهل سنت بندرچارک در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره اهمیت معنوی نماز در اسلام گفت : نماز مظهر عبودیت وبندگی خدا ومعراج هر مسلمان می باشد.

وی اظهار کرد : نماز تنها عبادتی است که در همه ادیان از آدم تا خاتم آمده است نماز تنها راه نجات از گناه ومعصیت می باشد و دوای دردهای روحی وجسمی می باشد

امام جمعه اهل سنت بندرچارک در ادامه با اشاره به دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس ، خلیج فارس را مظهر اقتدار ایران اسلامی دانست وعلت نامگذاری این روز شکست دادن پرتغالیها در خلیج فارس توسط همین اجداد ونیاکان ما ساحل نشینان صورت گرفت. و امروز هم اگر هر دشمنی قصد تجاوز داشته باشد نسل همان نیاکان پاسخ کوبنده خواهند داد.

راهبر در ادامه افزود هفته در پیش رو هفته معلم ضمن بزرگداشت مقام معلم معلمی را شغل انبیا ورسالت پیامبران دانست وتوجه به امورات معلمان ورفع دغدغهای آنان از دولتمردان خواستار شد ومعلم هم باید همه هم وغم خود را در تربیت درست وانقلابی نسل آینده صرف کنند

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است