منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۵
شناسه خبر: 259135
گروه :خبر
13941005000191_PhotoA

یک گزارش سالانه کنگره حکایت از آن دارد که فروش تسلیحات آمریکا به کشورهای دیگر در سال گذشته میلادی با افزایش ۱۰ میلیارد دلاری روبرو بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، کمیته تحقیقات کنگره یک گزارش سالانه‌ را اوایل هفته جاری برای کنگره آماده کرد که این گزارش شامل تغییرات و تحولات در فروش تسلیحات از سال 2007 تاکنون به مدت پنج سال پی در پی می‌شود.

این گزارش حکایت از آن دارد که درآمد تسلیحاتی آمریکا در سال 2014 به 36.2 میلیارد دلار افزایش یافت که 9.5 میلیارد دلار بیش از سال 2013 است.

عربستان سعودی، قطر و کره جنوبی در بین کشورهایی قرار داشتند که بیشترین خرید سلاح از آمریکا را به خود اختصاص داده بودند.

طبق این گزارش، کشورهای مذکور با انعقاد قراردادهای تسلیحاتی چندمیلیارد دلاری، آمریکا‌ را به بزرگترین تأمین‌کننده تسلیحات در جهان تبدیل کردند. آمریکا 50 درصد از بازار تسلیحات جهان را تحت کنترل خود دارد.

این گزارش کنگره حکایت از آن دارد که کره جنوبی به واسطه تنش‌هایی که با کره شمالی دارد، سال گذشته میلادی در صدر لیست خریداران سلاح قرار گرفت و بیش از 7.7 میلیارد دلار سلاح خریداری کرد.

اکثر قراردادهای بیش از 7 میلیارد دلاری کره جنوبی مربوط به قراردادهای خرید بالگردهای حمل و نقل از آمریکا به همراه هواپیماهای بدون سرنشین جاسوسی پیشرفته و سلاح‌های مربوطه‌ می‌شود.

این گزارش کنگره نشان داد که فروش تسلیحات جهان از سال 2013 تاکنون، 1.7 میلیارد دلار بوده است. در سالهای اخیر، کشورهای توسعه یافته، تسلیحاتی را در اختیار کشورهای در حال توسعه قرار دادند که مجموع خرید سلاح در سال گذشته را به 61.8 میلیارد دلار رساند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی