منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۹
شناسه خبر: 275397
گروه :خبر
13941006000105_PhotoA

ارتش سوریه و نیروهای مقاومت از چند ماه گذشته عملیات‌های خود را در استان «لاذقیه» واقع در شمال غرب این کشور آغاز کرده و تا به امروز موفق شده‌اند مناطق زیادی از آن را از لوث عناصر تروریستی پاکسازی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، استان لاذقیه در شمال غرب سوریه و هم مرز با کشور ترکیه تا چند ماه گذشته محل جولان تروریست‌ها به شمار می‌آمد و تحولات میدانی به سمتی پیش رفته بود که عناصر تروریستی از شهرک «سلمی» فرودگاه «حمیمیم» را هم با موشک هدف قرار می‌دادند و در رسانه‌های خود از اشغال قریب الوقوع شهر لاذقیه، مرکز استان خبر می‌دادند.

به گزارش فارس، مهرماه سال جاری که عملیات ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت برای باز پس‌گیری مجدد شمال استان لاذقیه اعلام شد، همه تحولات میدانی بر روی نقشه به سود تروریست‌ها بود اما پس از گذشت دو ماه، روستاها و ارتفاعات راهبردی یکی پس از دیگری سقوط کرد و نیروهای سوری و رزمندگان حزب الله خود را به نزدیکی شهرک راهبردی «سلمی» رساندند که یکی از مهم ترین مراکز عناصر تروریستی به شمار می‌رفت.

برخلاف ماه‌های گذشته، جنگ تبلیغاتی و رسانه‌ای گروه‌های تروریستی کاهش یافت و با وجود تحرکات دولت ترکیه در منطقه، سقوط دومینوی مواضع گروه‌های تروریستی ادامه یافت. شامگاه 22 دی ماه که خبر فرار عناصر تروریستی و آزادی شهرک سلمی منتشر شد، وحشت سراسر اردوگاه تروریست‌ها را فرا گرفت.


جدیدترین وضعیت لاذقیه/ مشاهده اندازه بزرگ‌تر در اینجا  

بنا بر این گزارش، تروریست‌های چنچنی که تا پیش از این با عنوان نیروهای زبده معرفی می شدند وقتی به شهرک‌های «مارونیات» و «دویرکه» متواری شدند، مورد تمسخر هم ردیف‌های جنایت کار خود قرار گرفتند. با رسیدن نیروهای مقاومت و ارتش سوریه به دروازه‌های ورودی منطقه «جبل الاکراد» شمارش معکوس آزادی شهرک «ربیعه» آغاز شد؛ منطقه‌ای که مجموعه‌ای از رشته کوه‌ها، ارتفاعات و ده‌ها شهرک و روستاهای کُردنشین است که تاکنون بیش از نیمی از آن به کنترل نیروهای دولتی سوریه درآمده است.

باز پس گیری شهرک ربیعه، دومین پایگاه مهم و راهبردی تروریست‌ها در شمال استان لاذقیه در آستانه مذاکرات ژنو 3 ضربه جبران ناپذیری بر پیکر تروریست‌ها و سران دولت های مرتجع منطقه وارد کرد.

پس از فرار عناصر اطلاعاتی نیروهای دولت ترکیه و گروهای تروریستی چچنی و قفقازی از شهرک‌های ربیعه و «السکریه» چندین کمپ مجهز آموزشی تروریست‌ها و انبارهای مهمات بی‌شمار به کنترل ارتش سوریه درآمد که پیشتر به عنوان شاهرگ حیاتی امدادرسانی سایر گروه‌های تروریستی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

از سویی دیگر باید به این مسئله توجه داشت که پاکسازی مناطق «کبانا» و ارتفاعات 1112 و 1154 در جبل الاکراد نیز از اولویت‌های اصلی ارتش سوریه به شمار می‌آید. در برهه کنونی نیز بازپس‌گیری روستای «مزین» در نزدیکی شهرک راهبردی «الغنیمیه» نفس تروریست‌ها را به شماره انداخته است.

به گزارش فارس، عملیات مشترک نیروهای ارتش سوریه، رزمندگان مقاومت و نیروهای هوایی روسیه وارد پنجمین ماه خود شده و اکنون پس از آزادی ربیعه، دومینوی آزادسازی مناطق مختلف جبل الترکمان -محل تجمع اصلی سرکرده‌های تروریستی که در شمال شهرک ربیعه قرار دارد- آغاز شده و همه نگاه ها به پاکسازی منطقه «البیضاء» معطوف است.

بنا بر این گزارش، نیروهای سوری و مقاومت همزمان با تثبیت مواضع خود در روستای «مزین» برای آزادسازی یکی دیگر از مهمترین پایگاه تروریست‌ها در حومه شمالی استان لاذقیه یعنی شهرک راهبردی «کنسبا» پیشروی خود را آغاز کرده‌اند و در صورت کسب این موفقیت می‌توان گفت طومار تروریست‌ها در شمال استان لاذقیه در هم پیچیده می‌شود.

براساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت حزب الله در پنج ماه گذشته بیش از چهارصد کیلومتر مربع از مناطق شمالی استان لاذقیه را که اغلب کوهستانی هستند پاکسازی کرده‌اند که آزادی 100 کیلومتر مربع از این مناطق در ده روز گذشته محقق شده است.

مناطق زیر از جمله مناطقی است که نیروهای مقاومت موفق شده‌اند آن را از لوث عناصر تروریستی پاکسازی کنند:

ارتفاعات «الکتف»، «جب الزعرور»، «رویسه اسکندر»، «کتف ساعور»، روستای «عکو» و ارتفاعات اطراف آن، منطقه «عرافیت»، ارتفاعات «جب الاحمر»، «کتف الغدر»، «کتف الغنمه» و «رویسه الدیبات»، روستای «کفر دلبه»، کوه «النوبه»، کوه «الزویک»، روستاهای «غمام» و «دغمشیله» و ارتفاعات اطراف، «دیر حنا»، کوه «الکوز»، «غابات فرنلق»، «برج زاهی»، «جبل زاهی»، «عطیره»، «جبل العزر»، «تل راشون»، «تل زینونه»، «تل الملوحه»، «تل 1154» و «تل کتف الغنمه» ، ارتفاعات «شیر المسیره»، «رویسه القرعه»، «رویسه النبعه»، «بیت فارس»، کوه‌های «بیت فارس»، روستاهای «القصب» و «برج القصب»، بلندی‌های «الحاره»، روستای «کبیر»، مناطق 5، 435، 535 و 539 ، «برج القصب یا ربیعیه» «رویسه الدیبات»، «رویسه الحمیضه»،«المارونیات»، «المریج»، «الکوم»، «بیت میرو»، «الشیخ خلیل»، روستای «بیت سکر»،

«کوه های «الکالوکس» و «کتف القاموع» و روستاهای «الغنیمه»، «القلایع»، «بیت سکر»، «العوینات»، «خان الجوز»، «بیت ریحه» و «برادون».

اما گروه‌های تروریستی حاضر در این منطقه عبارتند از: جبهه النصره، فیلق الشام، جیش الفتح احرارالشام، جیش الاسلامی الترکستانی و ارتش آزاد و نیروهای زبده چچنی قفقاز.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است