منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۷
شناسه خبر: 192008
گروه :خبر

روزنامه آمریکایی در یک گزارش خبری وقیحانه، ایران را «کشوری با استعداد برای تقلب کردن و فریبکاری» توصیف کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، در ادامه مواضع ضد ایرانی رسانه‌های جریان اصلی در آمریکا، یک روزنامه نزدیک به کاخ سفید در گزارشی اهانت‌آمیز ایران را متقلب خواند.

در حالی که مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 5+1 همچنان برای رسیدن به توافق نهایی در حال پیگیری است، اهانت و وقاحت مقامات و رسانه‌های آمریکایی نسبت به مردم ایران هم همچنان ادامه دارد.

وندی شرمن معاون جان کری و رئیس تیم مذاکره کننده آمریکا در گروه 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) 11 مهر سال 1392 در اظهاراتی به کمیته روابط خارجه سنا گفته بود، «فریبکاری بخشی از ژن ایرانیان است»(جزئیات بیشتر).

روزنامه نیویورک تایمز در گزارش وقیحانه روز ششم ژوئن خود که درباره مذاکرات هسته‌ای منتشر شد، نوشت: «ایران کشوری با استعداد برای تقلب کردن و فریبکاری است».

در بخشی از مطلب این روزنامه نزدیک به کاخ سفید که درباره مواضع «ژرار آرو» سفیر فرانسه در آمریکا و هشدارهای وی درباره مذاکرات هسته‌ای با ایران منتشرشده، به ایران و ایرانی اهانت صریحی شده است.

نویسنده این یادداشت با اشاره به مواضع دیپلمات فرانسوی و هشدارهای او درباره «توافق بد هسته‌ای با ایران» در اهانتی آشکار و وقیحانه بیان کرد: «شما فکر می‌کنید ما(آمریکا) به فرانسه درباره حماقت حمله به عراق گوش ندادیم، به هشدار درباره ایران،‌ کشوری با استعداد در تقلب و فریبکاری گوش خواهیم داد؟».

«آرو» که نماینده و سفیر سابق فرانسه در سازمان ملل بوده، حضور فعالی در بحثهای مربوط به مذاکرات هسته‌ای داشته است و اخیرا در نشستی در اندیشکده آمریکایی درباره مسائل و موضوعات مختلف مذاکرات هسته‌ای ابراز نظر کرد.

سفیر فرانسه در آمریکا همچنین بارها در شبکه مجازی خود، ادعا کرده که به منظور رسیدن به توافق هسته‌ای نهایی، ایران باید اجازه دسترسی و بازرسی از همه تاسیسات هسته‌ای و نظامی خود را بدهد(جزئیات بیشتر).

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها