منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۳۴
شناسه خبر: 250596
گروه :خبر
0 (32)

روستای انگوران در قسمت شرق شهرستان بندرخمیر واقع ویکی از جاذبه های توریستی شهرستان است که آب گرم طبی آن با منظره های بکر و طبیعی از جمله آبشار زیبای آن در دل کوه چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند و اغلب از اطراف برای تفریح و درمان به این محل می آیند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  لوار ؛روستای انگوران یکی از قدیمی ترین روستاهای استان است که قدمت آن به ۷۰۰سال می رسدکه به صورت کوچ نشینی زندگی میکردند.

عشایر روستای انگوران درتابستان به کوههای تنخواه و ساوات مهاجرت می کردند  و در زمستان به ده انگوران می آمدند و به دامداری و کشاورزی دیمی مشغول بودند.

آب گرم طبی روستای انگوران با منظره های بکر و طبیعی از جمله آبشار زیبای آن در دل کوه چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند و اغلب از اطراف برای تفریح و درمان به این محل می آیندو یکی از جاذبه های توریستی شهرستان و استان است .

یکی دیگر  از جاذبه های دیدنی انگوران آب انبار انگوران است که قدمت آن به ۳۵۰سال می رسد.

اهالی انگوران  محصولات خود را در بازار بندرعباس عرضه می کنند با مشقت فراوان و سپری کردن روزها و طی مسافتی طولانی به فروش می رساندند.

 

 

0 (3) 0 (5) 0 (1) 0 (7) 0 (8) 0 (9) 0 (10) 0 (13) 0 (15) 0 (19) 0 (21) 0 (24) 0 (41)

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر