منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۰
شناسه خبر: 250332
گروه :خبر
13940629000466_PhotoA

گزارش اخیر آژانس گرچه به برخی دعاوی غیرمستند اشاره داشته است اما در نهایت پذیرفته است که در ایران هیچ شاهدی برای انحراف به سوی ساخت سلاح هسته‌ای در عمل نیافته است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (15 آذر 94) با اشاره به راهپیمایی اربعین امسال گفت: در راهپیمایی اربعین محبان اهل بیت که یاد فداکاری‌های خاندان پیامبر (ص) را اراده قوی خود را در راه امام حسین (ع) نشان دادند و اراده مبارزه با مظاهر نفاق و استکبار و جهل را در حرکت میلیونی خود عیان ساختند.

وی افزود: از مسئولان کشور دوست و برادر عراق که در ایجاد نظم و امنیت برای زائران امام حسین (ع) تلاش وافر داشتند سپاسگذاری می‌کنم و از خدمات بخش‌های مختلف در جمهوری اسلامی اعم از نیروهای انتظامی و نظامی، امنیتی، وزارت کشور، سازمان حج و زیارت، استانداری‌های استان‌های مرزی، وزارت راه، وزارت بهداشت و هلال احمر تشکر دارم که در خدمات‌رسانی به زائران با دقت و نظم همت داشتند.

رئیس مجلس با اشاره به نامه دوم رهبر انقلاب به جوانان غربی اظهار داشت: این پیام پرده‌های نفاق مدرن را که در پس روحیه استکباری قدرت‌های بزرگ قرار گرفته، کنار زد و بخش‌های مهمی از واقعیات را عیان ساخت.

وی گفت: دنیای اسلام همیشه با خشونت‌های جاهلانه و تعصبات کور مبارزه کرده است. گرفتاری تروریستی در منطقه معلول دسایس پشت صحنه حیله‌گران دیکتاتور منطقه و سرویس‌های قدرت‌های بزرگ است نه اسلام ناب محمدی.

وی افزود: نامه رهبر انقلاب مبنای جدیدی برای تعاملات دنیای اسلام و غرب را پی‌ریزی کرد که بر اساس عقلانیت و حقیقت و احترام به فرهنگ‌ها استوار است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مبارزه با تروریسم احتیاج به لشکرکشی که غالبا اغراض دیگر را دنبال می‌کند،‌ندارد بلکه این لشکرکشی‌ها خود عامل گسترش تروریسم خواهد شد. مبارزه با تروریسم نیازمند به دست‌ برداشتن از روحیه سیطره‌طلبی و تحقیر در منطقه دارد و تن دادن به حقوق مسلمانان نه حمایت از دیکتاتورهای حقیر.

لاریجانی خاطرنشان کرد: تحرکات اخیر در منطقه گوشه‌هایی از دست‌های پنهان در حمایت از تروریست‌ها را عیان ساخته است. گرچه تابلویی که بلند کرده است مبارزه با تروریسم است. از زمانی که داعش به عراق حمله کرد و سال‌ها در سوریه به جان مسلمانان افتاده بود قرائن زیادی در همکاری برخی کشورها با تروریست‌ها وجود داشت اما امروز با ائتلاف‌های منطقه‌ای و دخالت نظامی این مطلب روشن‌تر شده است.

وی افزود: برخی کشورها تصور می‌کنند آشفته‌سازی منطقه مجالی را برای رویاهای آنها فراهم می‌کند اما به هم ریختگی امنیتی در منطقه دامن خود آنها را در بر می‌گیرد و بحران را فراگیرتر خواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دخالت نظامی ترکیه در عراق آن هم علیرغم همه مخالفت‌های دولت عراق با هر عنوانی که ظاهرا مطرح شده است چیزی جز مسئله‌سازی جدید و توجیه اقدامات تروریست‌ها در موصل نخواهد بود و به نظر می‌رسد تلاش می‌شود شکل جدیدی به ماجرای شوم تروریستی در منطقه موصل داده شود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران خیر و آرامش و امنیت منطقه را می‌خواهد و کشورهای منطقه را به همکاری صادقانه در مبارزه با تروریسم دعوت می‌کند.

وی افزود: فرافکنی آنهم بعد از اقدامات ناپخته که اخیرا در منطقه شاهد آن بودیم مشکلات را افزایش می‌دهد. کشورهای منطقه باید ارزیابی درستی از آنچه در چند سال اخیر گذشته است، داشته باشند و با تصحیح اقدامات خود فضای همکاری را سامان دهند نه اینکه مسئله جدیدی را ایجاد کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد ایران اظهار داشت: گزارش اخیر آژانس گرچه به برخی دعاوی غیرمستند اشاره داشته است اما در نهایت پذیرفته است که در ایران هیچ شاهدی برای انحراف به سوی ساخت سلاح هسته‌ای در عمل نیافته است که در بند 88 گزارش این موضوع ذکر شده است و اذعان می‌کند که دعاوی مطروحه حداکثر درحد تحقیق آنهم تا سال 2003 بوده است.

لاریجانی اضافه کرد: حال جای این همه سؤال وجود دارد که این همه سر و صدا و تحریم‌ها که آمریکا و غرب در سال‌های اخیر به راه انداختند صرفا بر اساس ادعای حداکثر تحقیق در این امور بوده است. چه توجیهی برای تحریم‌ه می‌توانند با این گزارش بیان کنند.

وی افزود: این همه ادعا که می‌گفتند ایران به سلاح هسته‌ای دسترسی یافته و باید تحریم‌های سخت علیه ایران وضع شود چگونه با این گزارش سازگار است. این گزارش نشاندهنده رفتارهای دروغین و ستم غرب نسبت به ملت ایران در سال‌های اخیر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امیدواریم شورای حکام بر اساس گزارش اخیر آژانس پرونده‌سازی ساختگی علیه فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای ایران را مختومه کند و راه را برای اجرای توافق هسته‌ای فراهم سازد.

لاریجانی در پایان درگذشت برادر محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه را به وی تسلیت گفت و عنوان کرد که مجمع نمایندگان استان گیلان نیز این مصبیت وارده را به این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تسلیت می‌گوید.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی