منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۵
شناسه خبر: 223069
گروه :خبر
13940423000731_PhotoA

روزنامه ایندیپندنت به نقل از رسانه‌های سوئیسی از گزارش های جدیدی در زمینه نفوذ هکری و جاسوسی سرویس های مخفی رژیم صهیونیستی از هتل های محل برگزاری مذاکرات هسته‌ای ایران در اروپا خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه ایندیپندنت به نقل از رسانه های سوئیسی از گزارشهای جدیدی در زمینه نفوذ هکری و جاسوسی سرویسهای مخفی اسرائیل از هتلهای محل برگزاری مذاکرات هسته‌ای ایران در اروپا خبر داد.

ایندیندنت به نقل از «تاگس‌انتسایگر» نوشت، تحقیقاتی که از سوی کارکنان این رسانه انجام گرفته است نشان می‌دهد هکرهای سایبری قادر بودند از همه مذاکرات هسته‌ای ایران جاسوسی کنند.

تحقیقات تاگس‌انتسایگر ادامه داد این حملات سایبری با استفاده از دوربین‌های نفوذی در هتل‌های برگزاری محل مذاکرات هسته‌ای ایران در  سوئیس و اتریش با استفاده از برنامه بسیار پیچیده تروجان به ارزش 50 میلیون دلار، نفوذ کرده و این برنامه بوسیله سرویس مخفی اسرائیل تهیه شده بود.

قبل از برجام، آژانس امنیتی سوئیس با ورود به هتل ویلسون، محل برگزاری برخی از مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای 1+5، دریافت اسرائیل ازمذاکرات جاسوسی سایبری کرده بود.

تاگس‌انتسایگر افزود «سرویس‌های امنیتی سوئیس به دست داشتن اسرائیل در این حملات پیش از یورش [نیروهای امنیتی پلیس سوئیس] به هتل پرزیدنت ویلسون سایبری مظنون بودند – [اسرائیلی‌ها] هنوز هم همین اقدامات را انجام می‌دهند – هیچ چیزی تغییرنکرده است.»

این روزنامه ادامه داد، نیروهای امنیتی سوئیس بهار گذشته بعد از آنکه نرم افزار آنتی ویروس چندین مورد هک در کامپیوترهای این هتل را شناسایی کردند، از احتمال مشارکت اسرائیل در جاسوسی‌های سایبری مطلع شده بود.

بعد از آن بود که به دلیل برگزاری مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین و آلمان) نیروهای امنیتی سوئیس تحقیقات در این زمنیه را آغاز کردند.

اگس‌انتسایگر افزود از آنجایی که تعدادی از کارکنان امنیتی خود هتل از قبل برای سرویسهای مخفی اسرائیل کار می‌کردند، عملیات شناسایی برای نیروهای امنیتی سوئیس پیچیده و سخت بود.

اطلاعاتی که از این هتل مصادره شد شامل بدافزاری به نام دوکو2 بود که برنامه جاسوسی پیچیده‌ای شبیه به دوکوتروجان بود و نیروهای امنیتی اسرائیلی از آن استفاده می‌کرده است.

به نوشته اگس‌انتسایگر این بدافزار برای انجام حملات سایبری با استفاده از ویروس تروجان و در راستای دستیابی به دوربین‌ها و سیستم ضبط صدای هتل استفاده شده است.

این ویروس برای عملیات جاسوسی مشابهی در هتل «بوریواژ» در شهر لوزان که این مکان نیز محل برگزاری مذاکرات هسته‌ای ایران بود، استفاده شده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است