منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۷
شناسه خبر: 321401
گروه :خبر
13930328000519_PhotoA
 

در نامه‌ای به وزیر خزانه‌داری صورت گرفت

گروکشی سناتورهای آمریکایی در مخالفت صریح با دسترسی ایران به دلار

در ادامه فشار کنگره آمریکا درباره دسترسی ایران به دلار، سناتورها به وزیر خزانه‌داری هشدار دادند تا زمانی که ضمانت‌های صریح در این باره دریافت نکنند، صلاحیت افراد مورد نظر وزارتخانه برای پست‌های مختلف را تایید نمی‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در راستای فشار کنگره آمریکا به دولت این کشور برای ممنوع کردن دسترسی ایران به سیستم مالی آمریکا، قانونگذاران در نامه‌ای به وزیر خزانه‌داری اقدام به گروکشی کردند.

در ادامه فشارهای کنگره آمریکا به دولت این کشور بر سر آنچه «احتمال دسترسی ایران به نظام مالی و دلار آمریکا» خوانده می‌شود، دو سناتور این کشور به وزیر خزانه‌داری در این باره هشدار دادند.

«مارکو روبیو» و «مارک کرک» دو سناتور جمهوریخواه آمریکایی 19 می نامه‌ای به جاکوب لو وزیر خزانه‌داری این کشور ارسال کردند.

در ابتدای این نامه ابتدا از نامه قبلی وزیر خزانه‌داری آمریکا مبنی بر اینکه دولت باراک اوباما به ایران اجازه دسترسی ایران به سامانه مالی امریکا را نخواهد داد،‌تشکر شده است.

در نامه دو سناتور آمریکایی تصریح شد: «البته ما از این موضوع ناامید شدیم وقتی شما به درخواست مصرح در نامه… برای دادن تضمین‌ها درباره اینکه آمریکا هرگز به نمایندگی از ایران در موضوع دسترسی این کشور به دلار آمریکا کار نخواهد کرد، بی توجهی کردید. ما تا زمانی که به درخواست ما مستقیما و صراحتا پاسخ داده نشود، از افراد مورد نظر وزارت خزانه‌داری برای پست‌ها و مناصب این وزارت حمایت نخواهیم کرد».

این دو سناتور با تکرار ادعاهای غربی‌ها درباره برنامه موشکی، حمایت ایران از تروریسم، پولشویی و نقش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوزه اقتنصادی نوشتند: «علی رغم تلاش‌های زیاد مقامات وزارت خارجه و خزانه‌داری، اغلب بانک‌ها و شرکت‌های خارجی تصمیم گرفته‌اند تا از ایران دور بمانند».

دو قانونگذار آمریکایی جمهوریخواه در پایان این نامه هم مدعی شدند: «اکنون زمان آن است که آمریکا دادن امتیازات را متوقف کرده و ایران را به خاطر رفتار خطرناک و ثبات زدایش کاملا مسئول بشناسد».

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است