منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹
شناسه خبر: 340307
گروه :خبر
320990

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی حاجی آباد اظهار کرد: گروه‌های جهادی دانشجویی همواره در عرصه محرومیت‌زدایی پیشگام هستند و اردوهای جهادی دعوت به اسلام و انقلاب با رفتار عملی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از  پیارم، دکتر محمد حیدری نارمندی،رئیس دانشگاه آزاد اسلامی حاجی آباد  در جلسه هماهنگی اردوهای جهادی بسیج دانشجویی با اشاره به برگزاری اردوهای جهادی توسط گروه‌های دانشجویی حاجی آباد گفت: یکی از وظایف و تعهدات اصلی بسیج دانشجویی توجه به امر محرومیت‌زدایی است، چراکه حضور جوانان و دانشجویان در این مناطق و برگزاری اردوی جهادی مطالبه رهبر انقلاب است.

حیدری اذعان کرد: تقویت روحیه خودباوری و شکوفایی استعدادها، افزایش روحیه مطالبه گری در اقشار مختلف، ترویج فرهنگ کار و تلاش و گسترش روحیه تعاون از جمله مزایای اجرا و شرکت در اردوهای جهادی است.

وی افزود: تبیین و تشریح گفتمان رهبر معظم انقلاب مخصوصا در مورد مباحثی چون اقتصاد مقاومتی از دیگر محاسنی است که در لوای اجرای این اردوها محقق می‌شود.

حیدری خودسازی معرفتی برای دانشجویان را از دیگر اولویت‌های این اردوها عنوان کرد و افزود: دانشجویان علاوه بر خدمت‌رسانی به محرومین با مباحث معرفتی و معنوی آشنا می‌شوند.

این مقام مسئول  با بیان اینکه اردوهای جهادی دعوت به اسلام و انقلاب با رفتار عملی است، این اردوها را کمک به کارآمدی نظام دانست و اظهار کرد: بسترسازی برای تربیت مجموعه وسیعی از مدیران جهادی در تراز انقلاب اسلامی و کمک به طراحی و فراگیری الگوی زندگی جهادی و روحیه و تفکر بسیجی در راستای ارتقای فرهنگ معنوی جامعه و مبارزه با تهدیدهای فرهنگی مأموریت‌ها و رسالت‌های حرکت‌های جهادی است.

حیدری گفت: محیط اردوی جهادی بستر مناسبی برای تمرین ترک تعلق به دنیا است و اینکه دانشجویان در اعتکافی جهادی خودسازی کنند و از رهگذر این خودسازی، جامعه را نیز بسازند.

دکتر حیدری بیان کرد: دانشجویان شرکت‌کننده در اردوهای جهادی باید قدر این فرصت را دانسته و از این مهم در راستای خودسازی استفاده کنند و در همکارهای خود برنامه ریزی داشته باشند و هیچ کاری را بدون مطالعه و موررت کارشناسان امر انجام ندهند.

مسئول بسیج دانشجویی حاجی آباد تصریح کرد: گروه‌های جهادی دانشجویی همواره در عرصه محرومیت‌زدایی پیشگام هستند  و به صورت خودجوش فعالیت دارند و هر جا دولت و یا مردم بخواهند، گروه‌های جهادی آماده خدمتگذاری هستند، این جوانان مدیران جوانی هستند که بدون دریافت حقوق‌ برای خدمتگزاری آماده‌اند.

وی با بیان اینکه گروه‌های جهادی دانشجویی شهرستان حاجی آباد در قالب اردوهای 3 و 10 روزه به مناطق محروم اعزام می‌شوند افزود:  فعالیت جهادگران با توجه به نیازهای منطقه مورد هدف در حوزههای فرهنگی، اقتصاد مقاومتی، عمرانی، بهداشت و درمان، محرومیتزدایی، کشاورزی، مطالبه‌گری از مسئولان در راستای پرداختن به مشکلات محرومان و غیره انجام می‌شود.

جعفری یاد آور شد: این دو گروه جهادی خواهر و برادر جهت کارهای عمرانی به منطقه چشمه سبز پوشان جهت حصار کشی و پاکسازی محیط  چشمه سبز پوشان  و خواهران نیز به شهر فارغان جهت کارهای فرهنگی اعزام می شوند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است