منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۴
شناسه خبر: 285414
گروه :خبر
15-2-1392_IMAGE635033766372023864

شوق و شور جوانی در جمع با حال و هوای دانشجویی چون اسب سرکشی است که اگر اعتقادات باورها و آرمانها را در نوردد به طور قطع بیش از آنکه سازنده باشد ویرانگر خواهد شد و کم نیستند گروههای فرصت طلب که با دمیدن شیپور توخالی آرمانهای دروغین از دانشجو ، عروسک خیمه شب بازی بسازند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از ندای ساحل، مسلم شبانی فعال فرهنگی هرمزگان در یادداشتی به بیان خصوصیت های دانشجویان و حاشیه های تمایل فتنه گران برای حضور در دانشگاه هرمزگان می پردازد.

 

خصلت دانشجو بودن در دانشگاههای ایران پیش از آنکه معادل صفتی علمی به کار رود نشانگر قشری از جامعه است که میکوشد مطالبه گر باشد و آرمان ها را طلب کند ، این قشر از آرمانخواهی نه معادل نظرات عجیب و غریب جامعه روشنفکری اپوزیسیون است و نه خارج از شناختها و باور های جامعه .

 

شوق و شور جوانی در جمع با حال و هوای دانشجویی چون اسب سرکشی است که اگر اعتقادات باورها و آرمانها را در نوردد به طور قطع بیش از آنکه سازنده باشد ویرانگر خواهد شد و کم نیستند گروههای فرصت طلب که با دمیدن شیپور توخالی آرمانهای دروغین از دانشجو ، عروسک خیمه شب بازی بسازند .

 

نوع گفتمان سالم دانشجویی در کنار توجه به این مسائل شکل میگیرد ، ادوار سیاسی سی واندی سال گذشته بعد از انقلاب نمونه خوبی در تصویر نتایج عملکردهای دانشجویی است . نمونه واضح این مطلب را میتوان در حوادث 18 تیر سال 1378 جستجو کرد ادعای دولت اصلاحات در توسعه سیاسی کشور با نوع برنامه ریزی برخاسته از سکولار کردن حکومت دینی که خارج از ایران تدوین شده بود برای ابزار بیرونی خود وسنجش حد پذیرش جامعه به سراغ جنبش دانشجویی رفت .

 

 

آن زمان نیز معدود دانشجویانی در دانشگاهها بودند که بی حوصله از مطالعه و یافتن، تنها آماده برای فریاد زدن، بدون آنکه بخواهند سوار موج عده ایی سیاست زده در کشور شدند که چیزی جز حذف دین از جامعه ایران اسلامی را در سر نداشتند .

 

 

نگاهی به نشریات دانشجویی آن زمان به خوبی نشان می دهد که یک مشت شعار با کلمات مبهم آزادی ،دموکراسی ، جمهوری و … بدون تعریف و تحقیق از قلمهای دانشجویان بیرون می آمد . عمده ترین نوشته های آن زمان بیانگر این مطلب است که ناقلان و راویان آن هیچگاه نفهمیدند که چه میگویند و منظورشان از بلغور کردن کلمات ظاهر جذاب چیست .

 

 

عمده القای ذهنی صورت گرفته در تحریک دانشجویان ،بسته بودن فضای سیاسی کشور و نابسامان جلوه دادن اوضاع اجتماعی و اقتصادی است که در انتها به این مطلب منتهی میشود که دلیل چنین وضعیتی حضور دین در اداره کشور است و جامعه برای رهایی از این وضعیت نیازمند رفرم دینی است مهمترین نظرات این عرصه در ایران به تئوریهای نصفه نیمه حسین بشیریه و سعید حجاریان باز میگردد که پس از یک دهه فریاد زدن آن و پس از نافرجام ماندن کودتای مخملی سال 88 به صراحت بیان کردند که در جامعه دینی این حرف از پایه و اساس غلط است .

 

 

چه سرنوشت  فتنه گران و دانشجویان مدعی و هنجار شکن سال 1378 و چه سال 1388 بخوبی نشان میدهد که هیچ یک از آنها به درستی نفهمیدند که از بیان فریادهای شعاری چه میخواهند . البته باید گفت در میان این افراد کسانی بودند که با جلوه به ظاهر دانشجویی تحرکات سیاسی دیکته شده غرب را دنبال میکردند و دست آخر تنها سهمشان از خیانت به کشور و دین ، دریافت پناهندگی سیاسی از کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس بود .

 

 

جالب آنکه این افراد با وجود آنکه دست آخر مجبور به فرار از کشور شدند هنوز ادعا میکنند که در داخل طرفداران بیشماری دارند و متداوما از طریق رسانه های تحت اختیار دول غربی به دنبال تحریک احساسات پاک دانشجویان کم سن و سال ومردم هستند تاجایی که در آستانه انتخابات رسانه هایشان بی پرده خط کشی سیاسی میکنند وتبلیغ گروهها وجریاناتی میکنند که تربیت شده خودشانند واطمینان دارند که اگر این گروه رای بیاورند حتما شاگردیشان میکنند  لذا به هوش باشیم که راه را برای چه کسانی داریم هموار میکنیم؟

 

 

در همین استان خودمان هرمزگان درهمین روزهای تبلبغات انتخاباتی گروهک های معاند داخلی همان فتنه گران 88 قصد داشتند با استفاده از برخی مسولین وبرخی نمابندگان مرعوب غرب وبا استفاده ازدانشجویان پر سر و صدا و بی محتوای برخی تشکلهای خاص ، تعصب دینی و ملی جامعه را بسنجند و معلوم شود که آیا هنوز دانشجوی فرهیخته آرمانخواه حساسیت خود را در قبال توهین آشکار به کشور و دینش می پذیرد یا نه (که چه خوب وبه موفع دانشجویان آگاه وانقلابی به صحنه آمدند واز نفوذ فتنه گر به داخل دانشگاه ممانعت به عمل آوردئدکه جای تشکر دارد)در حالیکه برنامه نویسان تکراری از یاد برده اند که آزموده را آزمودن خطاست .

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر