منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۴
شناسه خبر: 204040
گروه :خبر
174092_436
 

استاد دانشگاه آزاد در گفتگو با هرمز:

گره اقتصاد با ورود خارجی ها حل نمی شود

استاد دانشگاه آزاد واحد بندرعباس با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و توروم با ورود خارجی ها حل نمی شود افزود: دولت باید با تدبیر صحیح فشار افزایش قیمت ها را از دوش مردم کم کند.

سید سجاد موسوی نژاد ، استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمز با انتقاد از سیاستگذاری دولت در بحث تحریم ها گفت : افزایش قیمت کالاها همه مرتبط باتحریم ها نیست ، بلکه به تدبیر و مدیریت مسولان نیز مرتبط می باشد و با یک تدبیر درست و مدیریت صحیح ونظارت دقیق می توان قیمت کالاها را در کشور واقعی کرد .

 

 

وی ضمن تاکید بر قدرت نظامی ایران در منطقه و سلاح ایمان و شهادت طلبی ، گفت : بهترین پاسخ به تهدید آمریکا مبنی بر نابودی ارتش ایران یادآوری آنها به ایستادگی واستقامت وشجاعت ارتش وملت ایران در هشت سال دفاع مقدس در برابر ارتش بعثی عراق وتمامی کشورهای حامی آنها بخصوص خود آمریکا میباشد که نشان از توان بالای نظامی ایران واتحاد ملت در مواقع لزوم در برابر تجاوزات بیگانگان است.

 

 

وی ادامه داد: مجلس اجازه قطع تحقیق وتوسعه در بحث هسته ای رو نخواهد داد و از آنجایی که قطع تحقیق در زمینه هسته ای بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری جزء خطوط قرمز ماست ، بنابراین از آنجایی که اگر این کار صورت پذیرد، لطمه بزرگی به دستاوردهای علمی کشور وارد خواهد شد و نظر به اینکه خطوط قرمز رهبر نیز زیر پا گذاشته میشود لذا بعید به نظر میرسد که مجلس بخواهد دست به چنین کاری بزند .

 

 

موسوی نژاد در خصوص اینکه امریکا غیر قابل اعتماد است گفت و تصریح کرد : آمریکایها ودیگر کشورهای 1+5 غیر قابل اعتمادن ؛ پس بایستی با دقت بالا وحواسی جمع دقت داشته باشیم که در این موضوع مهم فریب نخوریم .

 

 

وی در ادامه گفت : بازدید از اماکن نظامی صورت نخواهد گرفت ، چرا که فرمانده کل قوا (مقام معظم رهبری ) در فرمایشات اخیری که داشتن فرمودند ، که به هیچ وجه به بیگانگان اجازه بازدید از اماکن مهم نظامی کشور را نخواهیم داد .

 

 

استاد دانشگاه آزاد بندرعباس افزود : وضعیت واردات و مبحث اقتصادی مردم بنابر سیاستگذاریها ی دولت خواهد بود اما آنچه که مسلم است اینست که با لغو تحریم ها صادرات و واردات کشور در بازارهای جهانی رونق خواهد گرفت ولی مشکلات اقتصادی به طور کامل رفع نمی شود و همت وتلاش مسولان و مردم را می طلبد .

 

 

وی در ادامه افزود : مشکلات اقتصادی ما در گرو مدیریت صحیح داخلی است و نباید فکر کنیم که کشورهای خارجی می توانند گره های اقتصاد ما را باز کنند بلکه مشکلات موجود در داخل کشور باید از بین برودو با رفع تحریم ها قیمت های کالاها کاهش یا افزایش نمیابد بلکه به تدبیر و مدیریت مسولان نیز مرتبط است و با یک تدبیر درست و مدیریت صحیح ونظارت دقیق بر آن میشود قیمت ها را در بازار داخلی کنترل کرد.

 

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است